Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Violetta Porowska: Mamy absolutną świadomość…
2022-07-04, 09:25 Autor: Kasia Nowak

Violetta Porowska: Mamy absolutną świadomość, że kolejne wybory, które są przed nami, będą przełomowymi

Violetta Porowska o zmianach w strukturze partii, jej kondycji w regionie
Violetta Porowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości o:
- o zmianie struktur Prawa i Sprawiedliwości i podsumowaniu ostatnich 3.5 roku pracy jako przewodniczącej partii w regionie.
- Wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego i konwencji Platformy Obywatelskiej.
- Pracach Komisji kultury i Podkomisji stałej ds. organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie.
- W 2019 roku nie spodziewałam się, że to będzie tak znaczący okres dla naszej partii, chyba jeden z najtrudniejszych w dziejach partii - powiedziała Violetta Porowska, szefowa okręgu 53 Prawa i Sprawiedliwości obejmującego powiaty Oleski, Kędzierzyńsko-Kozielski, Krapkowicki, Strzelecki i Głubczycki.

Do końca czerwca przewodniczyła Prawu i Sprawiedliwości na całej Opolszczyźnie, od 1 lipca w regionie są 3 okręgi PiS. Poseł Porowska, podsumowała w Porannej Rozmowie Radia Opole ostatnie 3 i pół roku przewodnictwa strukturom wojewódzkim.

- Wiedziałam, że przede mną cel, żeby wygrać w wyborach parlamentarnych i europarlamentarnych. Co udało się osiągnąć. W wyborach parlamentarnych z 2019 roku osiągnęliśmy nieprawdopodobny sukces, który nie został powielony w żadnym okręgu w Polsce. PiS w okręgu wyborczym osiągnął progres ponad 60%. W 2015 roku zdobyliśmy 95 tys. głosów, w 2019 pod moimi auspicjami bez jednego 156 tys głosów - powiedziała Violetta Porowska. Przypomniała wybory prezydenckie, w których poparcie dla kandydata PiS wzrosło o ponad 30% w stosunku do wyborów prezydenckich pięć lat wcześniej.

Gość Radia Opole skomentowała także weekendowe wydarzenia polityczne. Konwencję Platformy Obywatelskiej i wizytę prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego w Białymstoku i w woj. świętokrzyskim.

- Mamy absolutną świadomość, że kolejne wybory, które są przed nami będą przełomowymi. Nadal Zjednoczona Prawica musi dzierżyć władzę, żeby utrzymać to wszystko, co się wydarzyło przez ostanie 7 lat w naszym kraju - powiedziała.

Przemówienie Donalda Tuska na konwencji w Radomiu określiła jako zdartą płytę.
- Gdybyśmy zobaczyli transmisję sprzed roku i porównali, to nic się nie zmieniło. Nadal antypis. PiS odmieniany przez wszystkie przypadki i ta olbrzymia nienawiść do PiSu. Nie było żadnych propozycji programowych - powiedziała poseł Violetta Porowska. - Kwestia najważniejsza teraz na świecie, czyli konfliktu ukraińskiego była ledwo zaznaczona.

Pytana o program i propozycje Prawa i Sprawiedliwości wymieniła: 14-tą emeryturę, która ma być wypłacana co roku, apel Jarosława Kaczyńskiego do banków o obniżenie marży, a jeśli nie zrobią tego, to nałożone będą na nich podatki, obniżenie podatku dochodowego z 17 do 12% (weszło w życie 1. lipca).

W internetowej części rozmowy rozmawiałyśmy o wyjazdowych posiedzeniach sejmowych komisji: Komisji kultury i Podkomisji stałej ds. organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie.

Zobacz i posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2022-08-15, godz. 09:03 Marcin Ociepa o piknikach wojskowych, rozwoju WOT i dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej Gościem porannej rozmowy był wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa, który w dniu Święta Wojska Polskiego opowiedział o piknikach wojskowych, rozwoju… » więcej 2022-08-14, godz. 09:30 Marcin Wycisło o inwestycjach w Jemielnicy Gościem niedzielnego poranka był Marcin Wycisło, wójt Jemielnicy, który opowiedział o ostatnich pozyskanych pieniądzach dla gminy i najważniejszych inwestycjach… » więcej 2022-08-13, godz. 09:05 Szczepan Iwanicki o działalności OSP oddziału ratownictwa wodnego w Opolu oraz zbiórce pieniędzy na niezbędny sp… Gościem sobotniego poranka był Szczepan Iwanicki, jeden z druhów OSP oddziału ratownictwa wodnego w Opolu, który opowiedział o zbiórce pieniędzy jaką… » więcej 2022-08-12, godz. 09:19 Tomasz Witkowski o działaniach w regionie w związku ze śnięciem ryb w sąsiednich województwach i długim weekendzie… Gościem Radia Opole był Tomasz Witkowski, wicewojewoda opolski, którego pytaliśmy o: - działania jakie podjęto na Opolszczyźnie w związku z masowym śnięciem… » więcej 2022-08-11, godz. 08:56 Prof. Marcin Lorenc o pomyślnej ewaluacji Politechniki Opolskiej, remocie "Lipska", rosnących opłatach, akademikach… » więcej 2022-08-10, godz. 09:42 Edward Kinder o strajku egzaminatorów w opolskim WORD Gościem Radia Opole był dziś Edward Kinder, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. Rozmawialiśmy o: - konsekwencjach strajku egzaminatorów -… » więcej 2022-08-09, godz. 08:52 Dr Bartosz Maziarz min. o zakupach w Korei Południowej dla polskiej armii, o tym czy możliwe jest wsparcie Rosji przez… Gościem Radia Opole był dziś dr Bartosz Maziarz, politolog i ekspert ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Opolskiego. Rozmawialiśmy o: - zakupach dla Wojska… » więcej 2022-08-08, godz. 09:00 Piotr Mielec z OROT-u o kondycji polskiej i opolskiej turystyki Gościem Radia Opole był dziś Piotr Mielec, dyrektor biura Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Mówiliśmy o: - trudnościach w branży związanej… » więcej 2022-08-07, godz. 09:16 Piotr Bujak o rozpoczynających się pracach przy renowacji zabytkowych murów w Głogówku Gościem porannej rozmowy był Piotr Bujak, burmistrz Głogówka, który opowiedział o rozpoczynających się pracach przy renowacji zabytkowych murów w Głogówku… » więcej 2022-08-05, godz. 09:14 Maksymilian Polis o bezpieczeństwie nad wodą i wakacyjnej działalności Forum Młodzieży Województwa Opolskiego Gościem porannej rozmowy był Maksymilian Polis, przewodniczący Forum Młodzieży Województwa Opolskiego, który opowiedział o działaniach forum, w tym ostatni… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »