Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Marek Staszewski: Zaczynamy odczuwać coraz większy…
2022-06-28, 09:03 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Marek Staszewski: Zaczynamy odczuwać coraz większy napór na leczenie onkologiczne

Gościem porannej rozmowy Radia Opole był Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii
Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii o:
- rosnącej liczbie pacjentów z zaawansowanym stadium choroby
- Narodowej Strategii Onkologicznej
- Krajowej Sieci Onkologicznej
- Pacjenci w ramach diagnostyki uzyskują dostęp w terminach bardzo krótkich w 95 procentach - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Marek Staszewski dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii.

Wczoraj (27.06) w Senacie wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że głównym celem Narodowej Strategii Onkologicznej jest to, aby w całym kraju, dostępność do leczenia onkologicznego była na takim samym, bardzo dobrym poziomie

Bardzo krótkie terminy diagnostyki w onkologii to jak mówi gość Radia Opole 28 dni.

- Do 28 dni pełna diagnostyka wstępna i pogłębiona jest wykonana. W kraju, dla porównania, to jest do 80 procent pacjentów, diagnostykę w ramach szybkiej ścieżki otrzymuje - zaznaczył dyrektor OCO Marek Staszewski.

Jednak jak mówi, zauważalny jest wzrost liczby pacjentów onkologicznych zgłaszających się w zaawansowanym stadium choroby.

- Zaczynamy odczuwać coraz większy napór na leczenie onkologiczne i coraz trudniej będzie nam utrzymać ten standard szybkiego leczenia onkologicznego. Coraz więcej jest pacjentów a ich stan jest na tyle zły, że musimy wdrażać leczenie bardzo obciążające tych pacjentów.

Jak dodaje, ciągle powodem jest covid. - Pacjenci nie mogli się w czasie pandemii do lekarza, nie tylko onkologa, ale po prostu do lekarza, teraz zaczynają się zgłaszać. Tam jest już pierwsza bramka w postaci kolejki do specjalisty. Muszą czekać. Czekanie doprowadza do tego, że dzisiaj, już zdiagnozowani są u nas - mówił dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii.

Zobacz także

2022-08-19, godz. 09:29 Jakub Roszuk: Rano miałem informację, że to było 30 sztuk śniętych ryb w Kanale Gliwickim. W obecnej sytuacji każde… Jakub Roszuk, ichtiolog, dyrektor biura Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu o: - Śniętych rybach znalezionych w Kanale Gliwickim - Stanie rzeki Odry na… » więcej 2022-08-18, godz. 09:06 Rafał Pydych: Liczę, że uda się emocje ostudzić. Proces planowania trasy jest przejrzysty Rafał Pydych, dyrektor opolskiego oddziału GDDKiA o: - spotkaniu z mieszkańcami w sprawie obwodnicy Zawady - pracach planistycznych budowy 4 kolejnych obwodnic -… » więcej 2022-08-17, godz. 09:07 Wojewoda Kłosowski: Od początku sierpnia była stała procedura badania stanu jakościowego Odry Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski o tym: - Od kiedy badany jest stan wody w Odrze - Działaniach WIOŚ i GIOŚ - Pytaniach Posła Witolda Zembaczyńskiego… » więcej 2022-08-16, godz. 10:04 Prof. Katarzyna Smyk: Opolskie wnioski są zazwyczaj bardzo dobrze przygotowane, ale musimy je najpierw zobaczyć Prof. Katarzyna Smyk, z Instytutu Nauk o Kulturze UMSC w Lublinie, przewodnicząca Rady ds. Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego o: - Szansach dwóch wniosków… » więcej 2022-08-15, godz. 09:03 Marcin Ociepa o piknikach wojskowych, rozwoju WOT i dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej Gościem porannej rozmowy był wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa, który w dniu Święta Wojska Polskiego opowiedział o piknikach wojskowych, rozwoju… » więcej 2022-08-14, godz. 09:30 Marcin Wycisło o inwestycjach w Jemielnicy Gościem niedzielnego poranka był Marcin Wycisło, wójt Jemielnicy, który opowiedział o ostatnich pozyskanych pieniądzach dla gminy i najważniejszych inwestycjach… » więcej 2022-08-13, godz. 09:05 Szczepan Iwanicki o działalności OSP oddziału ratownictwa wodnego w Opolu oraz zbiórce pieniędzy na niezbędny sp… Gościem sobotniego poranka był Szczepan Iwanicki, jeden z druhów OSP oddziału ratownictwa wodnego w Opolu, który opowiedział o zbiórce pieniędzy jaką… » więcej 2022-08-12, godz. 09:19 Tomasz Witkowski o działaniach w regionie w związku ze śnięciem ryb w sąsiednich województwach i długim weekendzie… Gościem Radia Opole był Tomasz Witkowski, wicewojewoda opolski, którego pytaliśmy o: - działania jakie podjęto na Opolszczyźnie w związku z masowym śnięciem… » więcej 2022-08-11, godz. 08:56 Prof. Marcin Lorenc o pomyślnej ewaluacji Politechniki Opolskiej, remocie "Lipska", rosnących opłatach, akademikach… » więcej 2022-08-10, godz. 09:42 Edward Kinder o strajku egzaminatorów w opolskim WORD Gościem Radia Opole był dziś Edward Kinder, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. Rozmawialiśmy o: - konsekwencjach strajku egzaminatorów -… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »