Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Marek Staszewski: Zaczynamy odczuwać coraz większy…
2022-06-28, 09:03 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Marek Staszewski: Zaczynamy odczuwać coraz większy napór na leczenie onkologiczne

Gościem porannej rozmowy Radia Opole był Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii
Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii o:
- rosnącej liczbie pacjentów z zaawansowanym stadium choroby
- Narodowej Strategii Onkologicznej
- Krajowej Sieci Onkologicznej
- Pacjenci w ramach diagnostyki uzyskują dostęp w terminach bardzo krótkich w 95 procentach - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Marek Staszewski dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii.

Wczoraj (27.06) w Senacie wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że głównym celem Narodowej Strategii Onkologicznej jest to, aby w całym kraju, dostępność do leczenia onkologicznego była na takim samym, bardzo dobrym poziomie

Bardzo krótkie terminy diagnostyki w onkologii to jak mówi gość Radia Opole 28 dni.

- Do 28 dni pełna diagnostyka wstępna i pogłębiona jest wykonana. W kraju, dla porównania, to jest do 80 procent pacjentów, diagnostykę w ramach szybkiej ścieżki otrzymuje - zaznaczył dyrektor OCO Marek Staszewski.

Jednak jak mówi, zauważalny jest wzrost liczby pacjentów onkologicznych zgłaszających się w zaawansowanym stadium choroby.

- Zaczynamy odczuwać coraz większy napór na leczenie onkologiczne i coraz trudniej będzie nam utrzymać ten standard szybkiego leczenia onkologicznego. Coraz więcej jest pacjentów a ich stan jest na tyle zły, że musimy wdrażać leczenie bardzo obciążające tych pacjentów.

Jak dodaje, ciągle powodem jest covid. - Pacjenci nie mogli się w czasie pandemii do lekarza, nie tylko onkologa, ale po prostu do lekarza, teraz zaczynają się zgłaszać. Tam jest już pierwsza bramka w postaci kolejki do specjalisty. Muszą czekać. Czekanie doprowadza do tego, że dzisiaj, już zdiagnozowani są u nas - mówił dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii.

Zobacz także

2022-09-26, godz. 09:01 Tomasz Pawłuszko o częściowej mobilizacji w Rosji, kontrofensywie ukraińskiej Gościem Radia Opole był dziś dr Tomasz Pawłuszko, ekspert ds. bezpieczeństwa międzynarodowego. Rozmawialiśmy m.in. o: - częściowej mobilizacji Rosjan… » więcej 2022-09-25, godz. 09:05 ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas o problemach demograficznych W województwie opolskim mamy największy odsetek mieszkańców powyżej 90. roku życia. Mieszkańców 90+ mamy - wg danych GUS - 6134. 10 lat temu było ich… » więcej 2022-09-24, godz. 09:00 Agnieszka Gabruk o VI Targach Ekonomii Społecznej i mieszkaniach dla uchodźców - Mamy sporo podmiotów ekonomii społecznej. GUS mówi, że jest ich, tych aktywnych - 2300. To cały sektor pozarządowy, fundacje stowarzyszenia, spółdzielnie… » więcej 2022-09-23, godz. 08:50 Jarosław Gowin: Opozycji bym radził, żeby zanim zaczną rozdzielać stanowiska w rządzie, albo mówić, kto do rządu… Jarosław Gowin, lider Porozumienia o: - opozycji i przyszłorocznych wyborach parlamentarnych - pomysłach na pomoc samorządom w związku z wzrostem cen energii -… » więcej 2022-09-22, godz. 09:15 Hanna Sterniuk-Mościcka: Opolszczyzna wyróżnia się jeśli chodzi o liczbę osób powyżej 90. roku życia. Jest ich… Hanna Sterniuk-Mościcka o: - Wynikach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w gminach - starzejącym się społeczeństwie - wzrastającej liczbie… » więcej 2022-09-21, godz. 08:56 Marcin Oszańca o wizycie Władysława Kosiniaka Kamysza w regionie, dogadywaniu się opozycji i czy PSL snuje plany współpracy… Gościem Radia Opole o poranku był dziś Marcin Oszańca, prezes PSL w regionie, z którym rozmawialiśmy o: - wizycie szefa PSL-u Władysława Kosiniaka-Kamysza… » więcej 2022-09-20, godz. 09:09 Grzegorz Janiczak o tym jak może porozumieć się opozycja w sprawie wyborów, programu i list wyborczych Gościem Radia Opole był dziś Grzegorz Janiczak, członek Rady Krajowej Nowej Lewicy. Rozmawialiśmy o: - dzisiejszym spotkaniu liderów opozycji (spotkanie… » więcej 2022-09-19, godz. 08:56 Janusz Kowalski o nominacji na wiceministra rolnictwa, nowych zadaniach, KPO, spotkaniu liderów opozycji Gościem Radia Opole o poranku był Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, opolski poseł solidarnej Polski. Rozmawialiśmy o: - nominacji na… » więcej 2022-09-18, godz. 09:00 Prof. Marek Gierlotka o opolskiej ścieżce profilaktyki sercowo-naczyniowej i Światowym Dniu Serca - Nazwaliśmy to wydarzenie opolską ścieżką profilaktyki sercowo-naczyniowej, a tak na prawdę obchodzimy Światowy Dzień Serca - powiedział w Porannej Rozmowie… » więcej 2022-09-17, godz. 09:00 Ryszard Szram o jubileuszu Gazety Polskiej Codziennie, przyznanych nagrodach i Klubie Gazety Polskiej w Opolu W Porannej Rozmowie Radia Opole gościł Ryszard Szram, przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Opolu oraz radny sejmiku województwa. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »