Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Krzysztof Kleszcz o badaniach losów Kresowian
2022-06-25, 08:33 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Krzysztof Kleszcz o badaniach losów Kresowian

Krzysztof Kleszcz o
- To projekt duży, bo obejmujący cały Śląsk, nie tylko Opolszczyznę. Chcemy pokazać ich wkład w rozwój tych ziem - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole dr Krzysztof Kleszcz, wicedyrektor Instytutu Ślaskiego o dwuletnim projekcie finansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W wyniku dwuletnich badań powstanie leksykon postaci. Jak mówi gość Radia Opole może być tak, że w dwóch latach program się nie zamknie.
- Powołano już radę programową projektu. Cieszę się, że wiele osób znanych i specjalistów w dziedzinie zgodziło się przyjąć zaproszenie - mówił.

W radzie programowej jest min. prof Sławomir Nicieja, Halina Nabrdalik, Tomasz Kuba Kozłowski, Danuta Skalska, Bogdan Kasprowicz, ks. dr Tadeusz Isakowicz-Zalewski, Bogdan Kasprowicz.

Powołano już także koordynatorów regionalnych projektu na Dolnym Śląsku i na Górnym Śląsku.
-Ważną rolę odgrywa również Pani profesor Maria Kalczyńska, która będzie koordynować prace koordynatorów.

Zobacz także

2022-08-08, godz. 09:00 Piotr Mielec z OROT-u o kondycji polskiej i opolskiej turystyki Gościem Radia Opole był dziś Piotr Mielec, dyrektor biura Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Mówiliśmy o: - trudnościach w branży związanej… » więcej 2022-08-07, godz. 09:16 Piotr Bujak o rozpoczynających się pracach przy renowacji zabytkowych murów w Głogówku Gościem porannej rozmowy był Piotr Bujak, burmistrz Głogówka, który opowiedział o rozpoczynających się pracach przy renowacji zabytkowych murów w Głogówku… » więcej 2022-08-05, godz. 09:14 Maksymilian Polis o bezpieczeństwie nad wodą i wakacyjnej działalności Forum Młodzieży Województwa Opolskiego Gościem porannej rozmowy był Maksymilian Polis, przewodniczący Forum Młodzieży Województwa Opolskiego, który opowiedział o działaniach forum, w tym ostatni… » więcej 2022-08-05, godz. 08:58 Hubert Ibrom o pierwszym w powiecie strzeleckim klastrze energii, pierwszej spółdzielni energetycznej samorządowej w… Gościem Radia Opole był Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu. Rozmawialiśmy o: - pierwszym w powiecie strzeleckim klastrze energii, - pierwszej spółdzielni… » więcej 2022-08-04, godz. 09:44 Sebastian Szczurek o 14 emeryturze i bonie turystycznym Gościem Radia Opole był dziś Sebastian Szczurek, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. Rozmawialiśmy o: - 14 emeryturze - bonie turystycznym -… » więcej 2022-08-03, godz. 09:24 Szymon Ogłaza o szansach na rewitalizację linii kolejowej Racibórz - Racławice Śląskie » więcej 2022-08-02, godz. 08:50 Maciej Kalski o spadającym bezrobociu w województwie opolskim i w kraju » więcej 2022-08-01, godz. 08:49 Sławomir Kłosowski o 78 rocznicy powstania warszawskiego, potrzebie zapisywania wspomnień powstańców i tym, że podważanie… Gościem Radia Opole był dziś Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski, a kiedyś także nauczyciel historii. Rozmawialiśmy o: - obchodach 78 rocznicy powstania… » więcej 2022-07-31, godz. 08:30 Lech Waloszczyk o zasadach IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla młodzieży "Moja Wizja Zero - Bezpieczeństwo, Zdrowie… Gościem Radia Opole w niedzielny poranek był Lech Waloszczyk, szef opolskiego oddziału KRUS, który opowiedział o zasadach IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu… » więcej 2022-07-30, godz. 08:30 Edyta Wenzel-Borkowska o ułatwionym dostępie do danych geodezyjnych i kartograficznych Gościem Radia Opole w sobotni poranek była Edyta Wenzel-Borkowska z Wydziału Geodezji i Kartografii w Starostwie Powiatowym w Opolu, która opowiedziała o… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »