Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Jarosław Kielar: Budżet, oświata i gospodarka…
2022-06-23, 09:47 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Jarosław Kielar: Budżet, oświata i gospodarka w naszej gminie są na lepszym poziomie niż w innych gminach porównywalnych wielkościowo

Jarosław Kielar o raporcie o stanie gminy Kluczbork za 2021 rok
Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka o:
-Stanie gminy
-Podwyżkach opłat za wywóz śmieci
- Wakacjach na ziemi kluczborskiej
- Budżet, oświata i gospodarka w naszej gminie są na bardzo dobrym poziomie, lepszym niż w innych gminach porównywalnych wielkościowo - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole burmistrz Kluczborka Jarosław Kielar komentując raport o stanie gminy za rok 2021
- Nie braliśmy żadnych kredytów, mieliśmy nadwyżkę budżetową i otrzymaliśmy dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego - to wszystko wpłynęło na ocenę w raporcie - dodaje gość Radia Opole.
Demografia, tak jak i w innych gminach, nie wygląda najlepiej. Spadła liczba mieszkańców gminy.

Raport o stanie gminy wskazuje, że w ubiegłym roku wydatki na gospodarkę mieszkaniową gminy Kluczbork wzrosły o blisko 30 procent. Powodem jest przekazanie 3 mln zł na udziały w spółce SIM Opolskie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.
Jeśli chodzi o budowę mieszkań w Kluczborku w ramach tego programu, to przeznaczony jest już teren, na którym mają powstać. Teren, jak mówi gość Radia Opole jest bardzo atrakcyjny.

- Znajduje się na już istniejącym osiedlu mieszkaniowym, jest tam infrastruktura jak sklepy, bliska odległość od szkół, jest tam plan zagospodarowania przestrzennego a teren jest uzbrojony - mówi burmistrz Kluczborka.
Gmina czeka na otrzymanie pożyczki, kiedy to się stanie, rozpocznie się projektowanie inwestycji.
Założono, że powstanie tam 150 mieszkań. - W pierwszym etapie będzie pewnie 50 mieszkań wybudowanych - zapowiada Jarosław Kielar.

Rozmawialiśmy także o tym, jak mieszkańcy gminy wywiązują się z obowiązku zgłoszenia czym ogrzewają swoje domy.

- 4 tys wniosków złożono na około 6 tysięcy, jakie powinny trafić do urzędu gminy - mówi burmistrz Kielar. Na spełnienie tego obowiązku został jeszcze tydzień.
Burmistrz wyjaśnił także dlaczego w Kluczborku wzrosną opłaty za wywóz śmieci od 1 lipca, a w internetowej części rozmowy mówiliśmy o tym jak można spędzić wakacje w gminie.

Posłuchaj i zobacz całą Poranną Rozmowę Radia Opole.

Zobacz także

2022-08-08, godz. 09:00 Piotr Mielec z OROT-u o kondycji polskiej i opolskiej turystyki Gościem Radia Opole był dziś Piotr Mielec, dyrektor biura Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Mówiliśmy o: - trudnościach w branży związanej… » więcej 2022-08-07, godz. 09:16 Piotr Bujak o rozpoczynających się pracach przy renowacji zabytkowych murów w Głogówku Gościem porannej rozmowy był Piotr Bujak, burmistrz Głogówka, który opowiedział o rozpoczynających się pracach przy renowacji zabytkowych murów w Głogówku… » więcej 2022-08-05, godz. 09:14 Maksymilian Polis o bezpieczeństwie nad wodą i wakacyjnej działalności Forum Młodzieży Województwa Opolskiego Gościem porannej rozmowy był Maksymilian Polis, przewodniczący Forum Młodzieży Województwa Opolskiego, który opowiedział o działaniach forum, w tym ostatni… » więcej 2022-08-05, godz. 08:58 Hubert Ibrom o pierwszym w powiecie strzeleckim klastrze energii, pierwszej spółdzielni energetycznej samorządowej w… Gościem Radia Opole był Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu. Rozmawialiśmy o: - pierwszym w powiecie strzeleckim klastrze energii, - pierwszej spółdzielni… » więcej 2022-08-04, godz. 09:44 Sebastian Szczurek o 14 emeryturze i bonie turystycznym Gościem Radia Opole był dziś Sebastian Szczurek, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. Rozmawialiśmy o: - 14 emeryturze - bonie turystycznym -… » więcej 2022-08-03, godz. 09:24 Szymon Ogłaza o szansach na rewitalizację linii kolejowej Racibórz - Racławice Śląskie » więcej 2022-08-02, godz. 08:50 Maciej Kalski o spadającym bezrobociu w województwie opolskim i w kraju » więcej 2022-08-01, godz. 08:49 Sławomir Kłosowski o 78 rocznicy powstania warszawskiego, potrzebie zapisywania wspomnień powstańców i tym, że podważanie… Gościem Radia Opole był dziś Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski, a kiedyś także nauczyciel historii. Rozmawialiśmy o: - obchodach 78 rocznicy powstania… » więcej 2022-07-31, godz. 08:30 Lech Waloszczyk o zasadach IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla młodzieży "Moja Wizja Zero - Bezpieczeństwo, Zdrowie… Gościem Radia Opole w niedzielny poranek był Lech Waloszczyk, szef opolskiego oddziału KRUS, który opowiedział o zasadach IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu… » więcej 2022-07-30, godz. 08:30 Edyta Wenzel-Borkowska o ułatwionym dostępie do danych geodezyjnych i kartograficznych Gościem Radia Opole w sobotni poranek była Edyta Wenzel-Borkowska z Wydziału Geodezji i Kartografii w Starostwie Powiatowym w Opolu, która opowiedziała o… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »