Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Sławomir Kłosowski: Pan prezydent jutro będzie…
2022-06-06, 10:05 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Sławomir Kłosowski: Pan prezydent jutro będzie też na Opolszczyźnie

Sławomir Kłosowski o Programie Inwestycji Strategicznych i ponad 705 mln złotych dla gmin województwa opolskiego
Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski:
- To bardzo ważne, że Pan prezydent składa ten podpis właśnie na Śląsku. Będzie też na Opolszczyźnie. Prawdopodobnie zaszczyci nasze województwo, będzie to powiat Oleski.
- Nie ma gminy na terenie województwa opolskiego, która by nie otrzymała pieniędzy z tej drugiej puli Polskiego Ładu.
- Musimy pamiętać, że cały czas realizowane są inwestycje z innych rządowych programów.
- To finalizacja tego wszystkiego o czym mówiliśmy od miesiąca, a środowiska patriotyczne, które zabiegały o to, aby uczynić, ustanowić Narodowy Dzień Powstań Śląskich to są zabiegi kilkudziesięcioleci - powiedział Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

Jutro (7.06) Prezydent RP Andrzej Duda w Katowicach podpisze uchwałę ustanawiającą Narodowy Dzień Powstań Śląskich.

- To bardzo ważne, że Pan prezydent składa ten podpis właśnie na Śląsku. Będzie też na Opolszczyźnie. Prawdopodobnie zaszczyci nasze województwo, będzie to powiat Oleski. To podpisanie, to wielkie wydarzenie, spełnienie oczekiwań środowisk patriotycznych. Dobrze się stanie, że ten dzień zostanie ustanowiony i przy okazji już teraz zapraszam, wszystkich, którzy chcą świętować ten dzień, na górę Św. Anny, bo 20. czerwca organizujemy pierwsze obchody - mówił wojewoda Kłosowski.

Gość Radia Opole mówił także o Polskim Ładzie i podkreślał, że 705 ml złotych, to nie jedyne pieniądze rządowe jakie płyną na Opolszczyznę.

- Nie ma gminy na terenie województwa opolskiego, która by nie otrzymała pieniędzy z tej drugiej puli Polskiego Ładu. To jest kwota historyczna, nawet w czasie wielkiego spiętrzenia inwestycji, zwłaszcza po powodziowych po 1997 roku, nie dotarły na Opolszczyznę takie kwoty w tak krótkim czasie - podkreślał Sławomir Kłosowski.

Dodał, że w pierwszej edycji Polskiego Ładu było to 497 mln zł, więc w sumie to ponad 1 mld 200 mln zł.
- Musimy pamiętać, że cały czas realizowane są inwestycje z innych rządowych programów. Drogi, infrastruktura, kolej, rzeka Odra, itd. wyliczał.

Zobacz także

2022-07-07, godz. 13:21 Marcin Ociepa: Wielki apel do polskiego senatu, aby bezzwłocznie, najlepiej na nadzwyczajnym posiedzeniu dokonał zatwierdzenia… Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, poseł ziemi opolskiej, lider stowarzyszenia OdNowa o: - Znaczeniu poszerzenia NATO - Przesmyku suwalskim - Przekształceniu… » więcej 2022-07-07, godz. 09:12 Marek Froelich: Według IUNiG susza u nas nie istnieje, rzeczywistość w terenie jest inna Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej w Opolu: - O suszy oficjalnej i nieoficjalnej - prognozach tegorocznych plonów - odszkodowaniach dla rolników ubezpieczonych… » więcej 2022-07-06, godz. 09:10 Sławomir Kłosowski: Spotkania z mieszkańcami dają nam siłę do tego, żeby tworzyć kolejne programy, zmiany służące… Sławomir Kłosowski, pełnomocnik PiS w okręgu obejmującym Opole i powiat opolski o: - Letniej ofensywie partii i gorącej jesieni - Wizycie Elżbiety Witek… » więcej 2022-07-05, godz. 09:04 Burmistrz Kordian Kolbiarz o wyzwaniu jakim jest demografia w Nysie, inwestycjach w mieszkalnictwo, powodach wycofania… Kordian Kolbiarz mówił dziś o: - problemie demograficznym jaki ma Opolszczyzna, a który mocno widoczny jest w Nysie, - działaniach wspierających rodziny… » więcej 2022-07-04, godz. 09:25 Violetta Porowska: Mamy absolutną świadomość, że kolejne wybory, które są przed nami, będą przełomowymi Violetta Porowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości o: - o zmianie struktur Prawa i Sprawiedliwości i podsumowaniu ostatnich 3.5 roku pracy jako przewodniczącej… » więcej 2022-07-03, godz. 09:00 Monika Bartel o spadku ubóstwa w Polsce w 2021 roku według danych GUS Zmniejszyła się skala ubóstwa ekonomicznego w Polsce - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. » więcej 2022-07-02, godz. 09:00 Dagmara Małecka o XII Międzynarodowym Zlocie Pojazdów Pożarniczych - Na sobotę zawrze przewidujemy tzw. dzień strażacki. Dzisiaj (2.07) przyjeżdżają te wszystkie pojazdy, nie wiemy jeszcze ile ich będzie - powiedziała… » więcej 2022-07-01, godz. 09:35 Przemysław Czarnek: Opiekun dopinguje do pracy, ruszamy w Polskę, ruszamy do ludzi Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, "opiekun" struktur PiS w województwie opolskim o: - Zadaniach opiekuna, struktur - pełnomocnikach ds. równego… » więcej 2022-06-30, godz. 08:51 Dr Bartosz Maziarz: To przełom. W historii NATO dawno takiego szczytu nie było Dr Bartosz Maziarz o: - Trwającym szczycie NATO i decyzjach, jakie na nim zapadły - Kwaterze V Korpusu Armii USA w Polsce - Sytuacji Ukrainy w trwającej… » więcej 2022-06-29, godz. 09:26 Beata Kempa o tym czy Europa powraca do węgla i potrzebie inwestycji w polskie górnictwo Beata Kempa: - o tym czy Europa przeprasza się z węglem - o potrzebie inwestycji w polskie górnictwo » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »