Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Maciej Sonik o szczegółach rozbudowy krapkowickiego…
2022-06-05, 09:05 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Maciej Sonik o szczegółach rozbudowy krapkowickiego szpitala

Maciej Sonik o szczegółach rozbudowy krapkowickiego szpitala
- Będzie dobudowane całkiem nowe skrzydło szpitala - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Maciej Sonik, starosta Krapkowicki. 34 mln złotych na rozbudowę szpitala otrzymał powiat krapkowicki z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.
- To tak na prawdę nowy szpital dlatego, że budynek, który dobudujemy będzie powierzchniowo większy niż obecny szpital. Szpital będzie więc ponad dwa razy większy. O rozbudowę staramy się od 2018 roku - zaznaczył gość Radia Opole.
Szpital wymaga rozbudowy, bo jak mówi starosta, nie brakuje metrów kwadratowych tylko już centymetrów na działalność leczniczą.

- Dlatego wynieśliśmy administrację szpitala do budynku w innej części miasta, więc te oddziały, które funkcjonują, będą miały lepsze warunki do funkcjonowania - wyjaśnia. - Duża część nowego skrzydła będzie przeznaczona na zakład opiekuńczo leczniczy.

W rozbudowanym szpitalu będzie też nowy oddział, będzie to intensywna terapia oraz stacja dializ jedyna na trzy powiaty.
Pytany o kadrę medyczną, którą trzeba będzie zatrudnić w nowym oddziale, a której brakuje powiedział, że łatwo nie będzie, ale "damy radę".

Starosta Maciej Sonik nie chciał się pokusić o stwierdzenie kiedy budowa może się rozpocząć i zakończyć. - To nie ze względu planowania i finansowania, ale ze względu na usług budowlanych - wyjaśnił gość Porannej Rozmowy.

Zobacz także

2022-07-07, godz. 09:12 Marek Froelich: Według IUNiG susza u nas nie istnieje, rzeczywistość w terenie jest inna Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej w Opolu: - O suszy oficjalnej i nieoficjalnej - prognozach tegorocznych plonów - odszkodowaniach dla rolników ubezpieczonych… » więcej 2022-07-06, godz. 09:10 Sławomir Kłosowski: Spotkania z mieszkańcami dają nam siłę do tego, żeby tworzyć kolejne programy, zmiany służące… Sławomir Kłosowski, pełnomocnik PiS w okręgu obejmującym Opole i powiat opolski o: - Letniej ofensywie partii i gorącej jesieni - Wizycie Elżbiety Witek… » więcej 2022-07-05, godz. 09:04 Burmistrz Kordian Kolbiarz o wyzwaniu jakim jest demografia w Nysie, inwestycjach w mieszkalnictwo, powodach wycofania… Kordian Kolbiarz mówił dziś o: - problemie demograficznym jaki ma Opolszczyzna, a który mocno widoczny jest w Nysie, - działaniach wspierających rodziny… » więcej 2022-07-04, godz. 09:25 Violetta Porowska: Mamy absolutną świadomość, że kolejne wybory, które są przed nami, będą przełomowymi Violetta Porowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości o: - o zmianie struktur Prawa i Sprawiedliwości i podsumowaniu ostatnich 3.5 roku pracy jako przewodniczącej… » więcej 2022-07-03, godz. 09:00 Monika Bartel o spadku ubóstwa w Polsce w 2021 roku według danych GUS Zmniejszyła się skala ubóstwa ekonomicznego w Polsce - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. » więcej 2022-07-02, godz. 09:00 Dagmara Małecka o XII Międzynarodowym Zlocie Pojazdów Pożarniczych - Na sobotę zawrze przewidujemy tzw. dzień strażacki. Dzisiaj (2.07) przyjeżdżają te wszystkie pojazdy, nie wiemy jeszcze ile ich będzie - powiedziała… » więcej 2022-07-01, godz. 09:35 Przemysław Czarnek: Opiekun dopinguje do pracy, ruszamy w Polskę, ruszamy do ludzi Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, "opiekun" struktur PiS w województwie opolskim o: - Zadaniach opiekuna, struktur - pełnomocnikach ds. równego… » więcej 2022-06-30, godz. 08:51 Dr Bartosz Maziarz: To przełom. W historii NATO dawno takiego szczytu nie było Dr Bartosz Maziarz o: - Trwającym szczycie NATO i decyzjach, jakie na nim zapadły - Kwaterze V Korpusu Armii USA w Polsce - Sytuacji Ukrainy w trwającej… » więcej 2022-06-29, godz. 09:26 Beata Kempa o tym czy Europa powraca do węgla i potrzebie inwestycji w polskie górnictwo Beata Kempa: - o tym czy Europa przeprasza się z węglem - o potrzebie inwestycji w polskie górnictwo » więcej 2022-06-28, godz. 09:03 Marek Staszewski: Zaczynamy odczuwać coraz większy napór na leczenie onkologiczne Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii o: - rosnącej liczbie pacjentów z zaawansowanym stadium choroby - Narodowej Strategii Onkologicznej -… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »