Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Danuta Jazłowiecka: Opozycja jest za skróceniem…
2022-04-26, 10:16 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Danuta Jazłowiecka: Opozycja jest za skróceniem kadencji bo koszty, które ponoszą obywatele są wysokie

Danuta Jazłowiecka m.in. o czwartkowym posiedzeniu senatu, na którym będzie między innymi głosowana Ustawa o Zespole Pomocy Humanitarno-Medycznej
Danuta Jazłowiecka senator z Platformy Obywatelskiej:
- Dużo chaosu zapanowało w ciągu ostatnich sześciu lat jeśli chodzi o prawodawstwo i teraz te sprawy są w wielu przypadkach, z racji trudności we wdrażaniu, porządkowane.
- Nie ma powodu na uchylenie immunitetu (Grodzkiemu. red) nie zostały przedstawione wnioski, wnioski wskazujące, że popełnił przestępstwo. Nie chcemy pozwolić na takie hucpy, które są organizowane coraz częściej w senacie.
- Zaskoczona jestem postawą pana ministra Adamczyka. Bardzo często zrywa negocjacje często u progu kompromisu.
- Dużo chaosu zapanowało w ciągu ostatnich sześciu lat jeśli chodzi o prawodawstwo i teraz te sprawy są w wielu przypadkach z racji trudności we wdrażaniu, porządkowane - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole senator z Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka. W środę rozpocznie się dwudniowe posiedzenie senatu, na którym procedowanych będzie wiele ustaw, właśnie o charakterze porządkowym. Chodzi między innymi o przepisy związane ze szkolnictwem wyższym, przeprowadzaniem egzaminów ósmoklasistów, matur czy z planami zagospodarowania przestrzennego.

Senator z Platformy Obywatelskiej odniosła się także do słów wicemarszałka senatu Marka Pęka, który powiedział, że marszałek Grodzki od 400 dni blokuje głosowanie nad wnioskiem o uchylenie immunitetu Grodzkiemu, czym łamie regulamin.

- Te ataki na marszałka Grodzkiego są wynikiem niepogodzenia się Prawa i Sprawiedliwości z tym, że mamy w senacie większość i marszałkiem jest przedstawiciel opozycji. Nie ma powodu na uchylenie immunitetu, nie zostały przedstawione wnioski wskazujące, że popełnił przestępstwo. Nie chcemy pozwolić na takie hucpy, które są organizowane coraz częściej w senacie - mówiła senator Jazłowiecka.

Skomentowała także rozporządzenie o ograniczeniu ruchu lotniczego. Lotnisko Okęcie będzie działało tylko między godziną 9:30 a 17:00. To efekt braku porozumienia między Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego, a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej.

- Zaskoczona jestem postawą pana ministra Adamczyka, znam go jeszcze ze współpracy w europarlamencie, zawsze starał się rozsądnie podchodzić do różnych propozycji. Tutaj bardzo często zrywa negocjacje często u progu kompromisu.

W internetowej części rozmowy senator Danuta Jazłowiecka mówiła o pomysłach skrócenia kadencji sejmu, a co za tym idzie także senatu.

- Od początku tej kadencji mówi się o jej skróceniu, tym razem jednak te sygnały są teraz bardziej zbliżone do możliwości. Opozycja jest za skróceniem kadencji bo koszty, które ponoszą obywatele, dajmy przykład wysokich cen kredytów i propozycje pana premiera , który jest finansistą, a składa propozycje, które w ciągu jednego dnia powodują obniżkę banków o ponad 3 mld zł, to dla mnie coś kompletnie irracjonalnego - powiedziała senator Jazłowiecka.

Zaznaczyła jednak, że obecnie jest niespokojny czas, wojna na wschodzie dotyczy nas bardziej niż Francji czy Słowenii.

- Wojna jest przy naszej granicy. Mamy 2 mln Ukraińców, mamy dwucyfrową inflację i taka sytuacja nie sprzyja przeprowadzaniu wcześniejszych wyborów - uważa gość Radia Opole.

Skomentowała także wypowiedź szefa rosyjskiego MSZu, Siergieja Ławrowa, który powiedział, że ryzyko wybuchu konfliktu nuklearnego w związku z konfliktem na Ukrainie jest wysokie.

- Sygnał jest bardzo poważnym. Ławrow nie rzuca słów na wiatr. Putin jest bardzo mocno wkurzony tym, co dzieje się na froncie. Musimy mieć świadomość, że ustępując dzisiaj Putinowi możemy się spodziewać kolejnego ataku, kolejnej inwazji. To polityk kompletnie irracjonalny i trzeba się liczyć z tym, że może faktycznie przycisnąć ten guzik.

Zobacz także

2022-06-11, godz. 09:05 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o II edycji konkursu "Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom" - Liczymy na firmy, które są dobrymi pracodawcami - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole dr Sabina Kubiciel-Lodzińska z Wydziału Ekonomii i Zarządzania… » więcej 2022-06-10, godz. 09:49 Violetta Porowska: Przybliżamy się do tego, żeby pieniądze z KPO wreszcie się w Polsce pojawiły - Przyzwyczailiśmy się do tej narracji opozycji, która swoje działania chce przykryć legendą o tym, że to my nie chcemy współpracować Komisją Europejską… » więcej 2022-06-09, godz. 09:05 Paweł Kukiz: Nie zgodzę na taką koncepcję, jaką przedstawiają Republikanie, że w praktyce możesz pójść do sklepu… Paweł Kukiz, poseł Opolszczyzny: -W jednym ciągu powiedziałem: proszę nie traktować tego jako ultimatum, bo taką po prostu z PiSem mamy umowę. - Jest… » więcej 2022-06-07, godz. 10:02 Sylwester Lewicki o wizycie Andrzeja Dudy w Oleśnie, Narodowym Dniu Powstań Śląskich i inwestycjach z Polskiego Ł… Sylwester Lewicki: - Mówiąc żartobliwie od czasów księcia Henryka Brodatego jest to pierwsza głowa państwa na naszym terenie.  - Na naszą skalę powstanie… » więcej 2022-06-06, godz. 10:05 Sławomir Kłosowski: Pan prezydent jutro będzie też na Opolszczyźnie Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski: - To bardzo ważne, że Pan prezydent składa ten podpis właśnie na Śląsku. Będzie też na Opolszczyźnie. Prawdopodobnie… » więcej 2022-06-05, godz. 09:05 Maciej Sonik o szczegółach rozbudowy krapkowickiego szpitala - Będzie dobudowane całkiem nowe skrzydło szpitala - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Maciej Sonik, starosta Krapkowicki. 34 mln złotych na rozbudowę… » więcej 2022-06-04, godz. 09:05 Wiesław Kaczmar o wakacyjnej akcji Radia Opole. Dzisiaj jesteśmy w Prudniku! Pierwszy dzień akcji "70 gmin na 70 lat Radia Opole" za nami. Wczoraj (3.06) odwiedziliśmy Kędzierzyn-Koźle, dzisiaj jesteśmy w Prudniku. Do połowy września… » więcej 2022-06-02, godz. 14:23 Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla o Dniach Miasta, budżecie obywatelskim i Funduszach Norewskich - Dwa lata nie było, święta miasta, a dzisiaj zaczynamy od pięknej pogody - Powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla. Dzisiaj… » więcej 2022-06-01, godz. 14:24 Marcin Jarzyński: Jeśli chodzi o suszę, to Opolszczyzna w porównaniu do innych regionów kraju ma się stosunkowo … Marcin Jarzyński dyrektor Regionalnego zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach, Wody Polskie: - Prace przy polderze Żelazna są zaawansowane. Idą dwu etapowo. -… » więcej 2022-06-01, godz. 08:45 Beata Kempa o KPO: Nikt nikomu łaski nie robi. Te pieniądze powinny być dawno na koncie Polski Beata Kempa, eurodeputowana z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, Solidarna Polska: - 6 pakiet sankcji, to jest bardzo dobra informacja, przede… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »