Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Sławomir Kłosowski o spadającej ilości hospitalizacji…
2022-01-13, 12:45 Autor: Joanna Matlak

Sławomir Kłosowski o spadającej ilości hospitalizacji, która ułatwi walkę z wariantem Omikron

Sławomir Kłosowski o spadającej ilości hospitalizacji, która ułatwi walkę z wariantem Omikron
- Cieszę z jednej strony, że na Opolszczyźnie spada ilość hospitalizacji wirusem Delta, bo na razie mamy tylko dwa przypadki Omikrona w naszym województwie - powiedział w porannej rozmowie Radia Opole Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.
Jak zaznaczył, uwalnianie większej ilości łóżek pomoże w przygotowaniu się na to co może nas czekać za sprawą Omikrona.

- Cieszy także to, że spada ilość zajętości respiratorów. Mamy taką średnią „wyliczankę”, że mniej więcej na 100 zajętych lóżek przypada 10 łóżek respiratorowych – mówił wojewoda Kłosowski.

- Jeśli chodzi o tendencje tygodniowe, to jest około 15-20 lóżek mniej zajętych niż w poprzednim tygodniu. Podejrzewam, że Omikron trafi do nas na przełomie stycznia i lutego i wówczas będzie nam potrzebna jak najmniejsza ilość zajętych łóżek w szpitalach.

- Mamy rezerwę, utworzyliśmy około 300 łóżek, w tym dodatkowo 25 łóżek respiratorowych. Mam nadzieję, że ta rezerwa pozwoli nam stawić czoła Omikronowi – mówił wojewoda.

- Dziękuję Politechnice Opolskiej i prof. Bartonowi, szefowi zespołu matematycznego. Ich prognozy bardzo dużo mi dają jako wojewodzie, bo te przewidywania się sprawdzają. Lepiej mieć nawet złą informację ale pewniejszą; to jest doskonały instrument w planowaniu ilości łóżek – dodał Sławomir Kłosowski.

Zobacz także

2022-01-25, godz. 09:22 Wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha o tym, że za pokoleniem dzisiejszych 40-latków nie idzie już… - W Polsce ciągle mamy do czynienia z kwestionowaniem zasadności prowadzenia polityki prorodzinnej; polityki, która jest prowadzona od wielu lat właściwie… » więcej 2022-01-24, godz. 09:06 Tomasz Pawłuszko, analityk ds. bezpieczeństwa o coraz bardziej napiętej sytuacji w stosunkach Rosja-Ukraina - Amerykanie troszeczkę idą na rękę Rosji, może to element propagandowy, który pomoże Rosji wyjść z twarzą. Ostatnie rozmowy jakie się toczyły pomiędzy… » więcej 2022-01-21, godz. 10:45 Daniel Palimąka o inicjatywach w powiecie nyskim W minionym roku bardzo aktywne było nyskie Stowarzyszenie Pozytywni Klub Myśli Społecznej Inicjatywy. Na różne inicjatywy pozyskało kilkaset tysięcy złotych… » więcej 2022-01-21, godz. 10:44 Artur Rolka o przegłosowanym w styczniu budżecie gminy Paczków Paczków jest jednym z ostatnich samorządów lokalnych na Opolszczyźnie, który uchwalił tegoroczny budżet gminy. Przegłosowano go w styczniu. Prawo dopuszcza… » więcej 2022-01-21, godz. 09:02 Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego o gruncie, który UMWO jednak dostanie od miasta Opola, większym… - O tym, że działka zostanie nam przekazana dowiedzieliśmy się z przestrzeni publicznej. Dostaliśmy też pismo od pana prezydenta Opola, że będzie (red… » więcej 2022-01-20, godz. 09:08 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o 5. fali pandemii w regionie, promocji szczepień i polityce prorodzinnej rzą… - U nas sytuacja nie jest taka zła. Nie odważyłbym się powiedzieć, że jest dobra, ale nie jest taka zła - powiedział wojewoda opolski Sławomir Kłosowski… » więcej 2022-01-19, godz. 09:03 Tomasz Gabor, radny sejmiku województwa o nauczaniu języka polskiego i tajemniczej zmianie na stanowisku pełnomocnika… - Zgłaszali się do mnie mieszkańcy, którzy zwracali mi uwagę, że nie ma systemowego rozwiązania, jeśli chodzi o naukę języka polskiego w Niemczech -… » więcej 2022-01-18, godz. 08:45 Tomasz Ognisty, przewodniczący Solidarności RI na Opolszczyźnie o protestach i sporze o grunty - Ziemia pod zarządem skarbu państwa będzie w naszej ocenie lepiej zarządzana a pracownicy będą mieć lepsze warunki zatrudnienia - powiedział w Porannej… » więcej 2022-01-17, godz. 09:56 Michał Siek, opolski kurator oświaty o noweli prawa oświatowego, nauczaniu języka mniejszości, covidzie w szkołach… - Uregulowane zostało nauczanie poza szkołą, w przypadkach jakie mamy teraz w związku z pandemią, ale też innych, jak na przykład z prac budowlanych, czy… » więcej 2022-01-16, godz. 08:30 Artur Żurakowski o 15. Motocyklowym Kolędowaniu w Prudniku-Lesie Już po raz 15. odbędzie się Motocyklowe Kolędowanie. Spotkanie organizowane jest w Prudniku-Lesie, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Józefa. W tamtejszym… » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »