Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Dorota Piechowicz-Witoń o szczegółach konsultacji…
2021-10-02, 08:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Dorota Piechowicz-Witoń o szczegółach konsultacji w sprawie fajerwerków

Dorota Piechowicz-Witoń [fot. Justyna Krzyżanowska]
Dorota Piechowicz-Witoń [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Od kilku lat w okolicy Sylwestra trwa internetowa dyskusja o fajerwerkach. Dla mieszkańców to ważny temat. Widać, że są mieszkańcy, którzy są za fajerwerkami, są też tacy, którzy są przeciw podnosząc argumenty ochrony środowiska i hałasu - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik wydziału Centrum Dialogu Obywatelskiego UM Opola.
- Patrząc na tę dyskusję prezydent postanowił skonsultować temat z mieszkańcami. Już teraz dyskusja w internecie jest gorąca i trudno przewidzieć wynik konsultacji. Wiemy, że mieszkańcy już czekają "w blokach startowych" i pokazuje, że decyzja o konsultacjach trafiła w potrzebę mieszkańców - powiedziała naczelnik Piechowicz-Witoń.

Konsultacje ruszają w poniedziałek 4. października. Będzie można głosować przez internet i tradycyjnie, wrzucając głos do urny.

- Internetowe konsultacje poprzez www.konsultacje.opole.pl. Tam należy podać nasze dane i numer telefonu komórkowego na który dostaniemy kod potrzebny do zagłosowania. Jeśli ktoś internetowo głosować nie może, będzie mógł wypełnić ankietę w CDO i wrzucić do urny w godzinach pracy urzędu - wyjaśnia gość Radia Opole.
Konsultacje potrwają do 10 października.

Zobacz także

2021-12-05, godz. 09:21 Monika Feret o opolskiej akcji „Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew” Po raz 10 organizowana jest w Opolu akcja „Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew”. Podczas tego wydarzenia w poprzednich latach zbierano blisko 40 litrów… » więcej 2021-12-03, godz. 13:51 Radosław Roszkowski o szczegółach przedsięwzięć na pograniczu opolsko-czeskim Wraz z nową perspektywą finansową Unii Europejskiej pojawia się możliwość poprawy infrastruktury drogowej i kolejowej na pograniczu opolsko-czeskim. O unijne… » więcej 2021-11-21, godz. 08:30 Marek Dziony ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Bialskiej o książce o historii Białej Po blisko stu latach przetłumaczono z niemieckiego i wydano wyjątkową książkę „Historia miasta Białej na Górnym Śląsku”. Tekst tej publikacji oparty… » więcej 2021-11-20, godz. 08:30 Stefan Wacław o o sukcesach i problemach dotyczących upraw i hodowli zwierząt w regionie Opolscy rolnicy należą do krajowej czołówki producentów tego sektora gospodarki. Wpływ na to ma też otoczenie tej branży m.in. instytucje udzielające… » więcej 2021-11-14, godz. 08:30 Bogdan Zwoliński o boomie związanym z branżą budowlaną Mimo rosnących cen materiałów budowlanych, również na Opolszczyźnie trwa boom związany z tą branżą. Zmieniają się przepisy dotyczące tej działalności… » więcej 2021-11-13, godz. 08:30 Wacław Bortnik o brakach kadrowych w inspekcji weterynaryjnej Nie tylko w przychodniach zdrowia znaczącym problemem zaczyna być deficyt młodych lekarzy. Kłopoty kadrowe ma też inspekcja weterynaryjna. Jej działalność… » więcej 2021-11-11, godz. 08:30 Jerzy Wrębiak o zachowaniu spuścizny i polskiej obecności na Kresach Wschodnich W Narodowe Święto Niepodległości rozmowa „W cztery oczy” poświęcona była zachowaniu spuścizny i polskiej obecności na Kresach Wschodnich. O związane… » więcej 2021-11-07, godz. 08:30 Tadeusz Piątkowski o 25-leciu działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Prudniku 25-lecie działalności obchodzi Środowiskowy Dom Samopomocy w Prudniku. Był pierwszy na Opolszczyźnie. Tego typu placówki dziennego pobytu są ośrodkami… » więcej 2021-11-06, godz. 08:30 Adriana Dziaczyszyn o różnych aspektach funkcjonowania i realizowania projektów przez Lokalne Grupy Działania Od 15 lat funkcjonują Lokalne Grupy Działania. Zrzeszają przedstawicieli sektora publicznego, prywatnego oraz pozarządowego. Za pośrednictwem LGD samorządy… » więcej 2021-11-01, godz. 08:30 Marcin Żukowski o poszukiwaniu miejsc spoczynku osób poległych w walkach o niepodległość i zjednoczenie Polski Początek listopada to czas zadumy, kiedy w szczególny sposób wspominamy tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Ich mogiły są… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »