Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Barbara Pawlos o Krainie Zdrowych Dzieci i Teleplatformie…
2021-09-18, 08:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Barbara Pawlos o Krainie Zdrowych Dzieci i Teleplatformie Pierwszego Kontaktu

Barbara Pawlos [fot. Martyna Bobrowska]
Barbara Pawlos [fot. Martyna Bobrowska]
- Kraina Zdrowych Dzieci, to pomysł, który dyrekcja NFZ chciała już dawno zorganizować - powiedziała Barbara Pawlos, rzecznik opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzisiaj (18.09) w siedzibie oddziału NFZ przy ul. Ozimskiej między godziną 10:00 a 14:00 będzie można za darmo, bez skierowania i bez rejestracji skorzystać z porad specjalistów chorób dzieci.
Będzie dentobus, na miejscu będzie można wyleczyć zęby. Będzie laryngolog, będzie badanie wad postawy i skoliozy - wymieniała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Barbara Pawlos. Będą także porady żywieniowe i pomiary cukru u dzieci, konsultacje logopedyczne. Położne z kolei będą udzielały porad laktacyjnych.

Oprócz tego gabinety będą wyjątkowe, bo przyozdobione przy współpracy Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.

Rzecznik NFZ przypomniała także, że dla dorosłych została uruchomiona Teleplatforma Pierwszego Kontaktu. - To nowa usługa uruchomiona przez NFZ. Dzwoniąc pod bezpłatny nr 800 137 200 połączymy się z pielęgniarką, która sprawdzi, czy jesteśmy ubezpieczeni i zbierze podstawowy wywiad. Jeśli jest konieczność przełączy do lekarza, który wystawi e-receptę, e-skierowanie lub e-zwolnienie.

Zobacz także

2021-10-24, godz. 08:30 Katarzyna Czochara o aktywności sejmowej oraz protestach lekarzy i nauczycieli O aktywność sejmową oraz protesty lekarzy i nauczycieli zapytaliśmy w niedzielny poranek Katarzynę Czocharę, posłankę Prawa i Sprawiedliwości. Pokieruje… » więcej 2021-10-23, godz. 08:35 Piotr Bujak o tematyce ekologicznej i dotyczącej ochrony zabytków w gminie Głogówek Tematyka ekologiczna i dotycząca ochrony zabytków zdominowała poranną rozmowę „W cztery oczy” z Piotrem Bujakiem, burmistrzem Głogówka. Władze gminy… » więcej 2021-10-17, godz. 08:30 Marek Cholewa o rekreacji i gospodarce leśnej O rekreacji i gospodarce leśnej rozmawialiśmy w niedzielnym programie „W cztery oczy”. Zaproszenie do rozmowy przyjął Marek Cholewa, nadleśniczy Nadleśnictwa… » więcej 2021-10-16, godz. 08:30 Paweł Szymkowicz o jesiennym natężeniu ruchu turystycznego na górskim pograniczu opolsko-czeskim oraz w stolicy naszego… Gościem sobotniego programu „W cztery oczy” był Paweł Szymkowicz z Głuchołaz, licencjonowany przewodnik sudecki i po Pradze. Rozmawialiśmy o jesiennym… » więcej 2021-10-08, godz. 15:02 Z Anną Tarką o dbaniu o zdrowie psychiczne O zdrowiu psychicznym mówimy coraz częściej, zwłaszcza w kontekście pandemii, dlatego w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego rozmawialiśmy z psychologiem… » więcej 2021-10-08, godz. 17:58 MIchał Kalinowski o Kongresie zjednoczeniowym lewicowych partii Po wielu perturbacjach i przeszkodach Lewica wreszcie ma być zjednoczona. Właśnie dziś (09.10) w Warszawie odbędzie się Kongres zjednoczeniowy lewicowych… » więcej 2021-10-03, godz. 08:30 Monika Bartel o tym, kiedy poznamy pierwsze wyniki spisu powszechnego - W styczniu planowana jest konferencja demograficzna, na której ogłoszone będą pierwsze wyniki spisu powszechnego - powiedziała Monika Bartel z Urzędu Statystycznego… » więcej 2021-10-02, godz. 08:30 Dorota Piechowicz-Witoń o szczegółach konsultacji w sprawie fajerwerków - Od kilku lat w okolicy Sylwestra trwa internetowa dyskusja o fajerwerkach. Dla mieszkańców to ważny temat. Widać, że są mieszkańcy, którzy są za fajerwerkami… » więcej 2021-09-26, godz. 09:30 Antoni Konopka o drugim naborze w konkursie UMWO dla organizacji pozarządowych W Urzędzie Marszałkowskim w Opolu trwa drugi nabór w konkursie dla organizacji pozarządowych. Maksymalna kwota do zdobycia to 12 tys. zł, ale w puli jest… » więcej 2021-09-25, godz. 09:00 Dorota Piechowicz-Witoń o starcie głosowania w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Gościem porannej rozmowy była Dorota Piechowicz-Witoń naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu, z którą rozmawialiśmy o starcie głosowania w 8 edycji… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »