Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Miłosz Bogdanowicz w porannej rozmowie 'W cztery…
2021-09-11, 08:34 Autor: Joanna Matlak

Miłosz Bogdanowicz w porannej rozmowie "W cztery oczy"

Miłosz Bogdanowicz "W cztery oczy" (11.09.2021)
- U nas sezon wciąż trwa. Tak, to był rekordowy sezon, po pierwszej fali pandemii odwiedziło nas ponad 200 tys. osób. To jest rekord tych gorących miesięcy. Rok temu mieliśmy raptem 135 tysięcy złotych odwiedzjących, a dwa lata temu 170 tys. Cieszymy się, bo liczymy na zwiedzających – mówił w porannej rozmowie Radia Opole Miłosz Bogdanowicz, rzecznik Ogrodu Zoologicznego w Opolu.

Co można obejrzeć w zoo jesienią i zimą?
- Zimą można oglądać wnętrza pawilonów, jest małpiarnia, Kraina Bioróżnorodności czy pawilon stawonogów. Niektóre zwierzęta będą „schowane”, ale padają pytania co z lwami i tygrysem. One same będą sobie wybierać kiedy będą chciały wyjść. Będą miały dostęp do wybiegu zewnętrznego przez cały rok i same o tym zdecydują kiedy wychodzą – mówił rzecznik.

Naszego gościa pytaliśmy też o planowane inwestycje dotyczące nowego wejścia do zoo niedaleko klubokawiarni czy budowy akwarium. Na razie trwają procedury przetargowe.

- Materiały budowlane są drogie i propozycje w ofertach były wyższe niż zakładaliśmy. Zobaczymy, może się uda w przyszłym roku. W kwestii akwarium też mamy do czynienia z droższymi ofertami. W budżecie miasta zapisane jest 14 mln złotych, a oferty opiewają na 24- a nawet 31 mln złotych. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji co zrobimy – mówił Miłosz Bogdanowicz.

Zobacz także

2021-10-24, godz. 08:30 Katarzyna Czochara o aktywności sejmowej oraz protestach lekarzy i nauczycieli O aktywność sejmową oraz protesty lekarzy i nauczycieli zapytaliśmy w niedzielny poranek Katarzynę Czocharę, posłankę Prawa i Sprawiedliwości. Pokieruje… » więcej 2021-10-23, godz. 08:35 Piotr Bujak o tematyce ekologicznej i dotyczącej ochrony zabytków w gminie Głogówek Tematyka ekologiczna i dotycząca ochrony zabytków zdominowała poranną rozmowę „W cztery oczy” z Piotrem Bujakiem, burmistrzem Głogówka. Władze gminy… » więcej 2021-10-17, godz. 08:30 Marek Cholewa o rekreacji i gospodarce leśnej O rekreacji i gospodarce leśnej rozmawialiśmy w niedzielnym programie „W cztery oczy”. Zaproszenie do rozmowy przyjął Marek Cholewa, nadleśniczy Nadleśnictwa… » więcej 2021-10-16, godz. 08:30 Paweł Szymkowicz o jesiennym natężeniu ruchu turystycznego na górskim pograniczu opolsko-czeskim oraz w stolicy naszego… Gościem sobotniego programu „W cztery oczy” był Paweł Szymkowicz z Głuchołaz, licencjonowany przewodnik sudecki i po Pradze. Rozmawialiśmy o jesiennym… » więcej 2021-10-08, godz. 15:02 Z Anną Tarką o dbaniu o zdrowie psychiczne O zdrowiu psychicznym mówimy coraz częściej, zwłaszcza w kontekście pandemii, dlatego w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego rozmawialiśmy z psychologiem… » więcej 2021-10-08, godz. 17:58 MIchał Kalinowski o Kongresie zjednoczeniowym lewicowych partii Po wielu perturbacjach i przeszkodach Lewica wreszcie ma być zjednoczona. Właśnie dziś (09.10) w Warszawie odbędzie się Kongres zjednoczeniowy lewicowych… » więcej 2021-10-03, godz. 08:30 Monika Bartel o tym, kiedy poznamy pierwsze wyniki spisu powszechnego - W styczniu planowana jest konferencja demograficzna, na której ogłoszone będą pierwsze wyniki spisu powszechnego - powiedziała Monika Bartel z Urzędu Statystycznego… » więcej 2021-10-02, godz. 08:30 Dorota Piechowicz-Witoń o szczegółach konsultacji w sprawie fajerwerków - Od kilku lat w okolicy Sylwestra trwa internetowa dyskusja o fajerwerkach. Dla mieszkańców to ważny temat. Widać, że są mieszkańcy, którzy są za fajerwerkami… » więcej 2021-09-26, godz. 09:30 Antoni Konopka o drugim naborze w konkursie UMWO dla organizacji pozarządowych W Urzędzie Marszałkowskim w Opolu trwa drugi nabór w konkursie dla organizacji pozarządowych. Maksymalna kwota do zdobycia to 12 tys. zł, ale w puli jest… » więcej 2021-09-25, godz. 09:00 Dorota Piechowicz-Witoń o starcie głosowania w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Gościem porannej rozmowy była Dorota Piechowicz-Witoń naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu, z którą rozmawialiśmy o starcie głosowania w 8 edycji… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »