Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Podkom. Karol Brandys o tym, jak bezpiecznie podróżować…
2021-06-26, 08:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Podkom. Karol Brandys o tym, jak bezpiecznie podróżować zarówno samochodem, jak i autokarem

Podkom. Karol Brandys z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu [fot. Wanda Kownacka]
Podkom. Karol Brandys z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu [fot. Wanda Kownacka]
Gdyby nie to, że dzieci miały zapięte pasy bezpieczeństwa, mogło by to skończyć się dużo gorzej, łącznie z ofiarami śmiertelnymi - powiedział podkomisarz Karol Brandys, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.
W poranne rozmowie "W cztery oczy" rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w czasie podróży zarówno w samochodzie jak i w autokarach. W środę autokar wiozący dzieci na wycieczkę wypadł z drogi i przewrócił się na bok. 7 spośród 25 dzieci trafiło do szpitala, ale opuściło placówkę tego samego dnia.

- Dlatego tak ważne jest zapinanie pasów i robienie tego w sposób prawidłowy. Muszą one ściśle przylegać do ciała. Przypominam też, że w autokarach podobnie jak w samochodach jest obowiązek zapiania pasów - dodał podkom. Brandys.

Podkreślił także, że w momencie wypadku zwykłe przedmioty, jak zabawka, telefon, czy butelka wody mogą być śmiercionośne. Siły ciążenia są potężne a waga zwykłych przedmiotów zwiększa się kilkadziesiąt razy. Dlatego należy używać luków bagażowych i siatek

Zobacz także

2021-09-19, godz. 08:30 Adam Leszczyński m.in. o Tygodniu Zrównoważonego Transportu - Pierwszy rajd rowerowy odbył się rok temu, kiedy wybudowaliśmy most im Joachima Halupczoka łączący ul. Krapkowicką z wyspą Bolko. Było to fantastyczne… » więcej 2021-09-18, godz. 08:30 Barbara Pawlos o Krainie Zdrowych Dzieci i Teleplatformie Pierwszego Kontaktu - Kraina Zdrowych Dzieci, to pomysł, który dyrekcja NFZ chciała już dawno zorganizować - powiedziała Barbara Pawlos, rzecznik opolskiego oddziału Narodowego… » więcej 2021-09-12, godz. 07:34 Rzecznik opolskiego ZUS Sebastian Szczurek w porannej rozmowie "W cztery oczy" - To bardzo ważne, ZUS sam „z urzędu” wypełni nasz wniosek – podkreślał w rozmowie „W cztery oczy" Sebastian Szczurek, rzecznik ZUS w województwie… » więcej 2021-09-11, godz. 08:34 Miłosz Bogdanowicz w porannej rozmowie "W cztery oczy" - U nas sezon wciąż trwa. Tak, to był rekordowy sezon, po pierwszej fali pandemii odwiedziło nas ponad 200 tys. osób. To jest rekord tych gorących miesięcy… » więcej 2021-09-05, godz. 08:15 Monika Bartel o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań - W wielu gminach w Polsce spis powszechny przekroczył 100%, czyli spisało się więcej osób, niż my założyliśmy - powiedziała Monika Bartel z Urzędu… » więcej 2021-09-04, godz. 08:15 Prof. Bartłomiej Kozera o Wojewódzkim Dniu Działkowca - W czasie pandemii, działki znowu stały się modne - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" prezes okręgu opolskiego Polskiego Związku Działkowców… » więcej 2021-08-29, godz. 08:30 Maciej Nowak o stworzeniu Muzeum Koszulki Piłkarskiej im. Muratzy Ahmadiego O tym ile dobra może przynieść koszulka piłkarska opowie o poranku Maciej Nowak, twórca portalu „Stadionowe Lumpy” ale i twórca Muzeum Koszulki Piłkarskiej… » więcej 2021-08-28, godz. 08:30 Barbara Kamińska o konkursie "Społecznik roku" „Autorytety są wśród nas” - o tym ma przekonywać konkurs na „Społecznika roku” organizowany przez Urząd Marszałkowski w Opolu. Do 9 września można… » więcej 2021-08-22, godz. 08:30 Marcin Bronkiewicz z GDDKiA o rozbudowie autostrady A4 i o tym, kiedy nowa obwodnica Kępna połączy się z opolskim odcinkiem… Autostrada A4 będzie rozbudowywana. Na odcinku opolskim przebiegającym przez województwo opolskie dobudowane będą dwa pasy ruchu - po jednym w każdą stronę… » więcej 2021-08-21, godz. 08:30 Szymon Ogłaza o konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego Trwa konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną województwa opolskiego. Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze przez kilka dni, bo do końca miesiąca. O szczegółach… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »