Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Monika Bartel o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności…
2021-01-09, 08:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Monika Bartel o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań

Monika Bartel [fot. Jan Mika]
Monika Bartel [fot. Jan Mika]
- Takie spisy powszechne prowadzone są co dziesięć lat, żeby zebrać informacje o ludności, sytuacji społeczno-ekonomicznej czy zasobach mieszkaniowych - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu.
W tym roku spis rozpocznie się w kwietniu. Będzie on realizowany w formie pełnej. - Chodzi o to, żeby spisać wszystkich. Istnieje obowiązek spisowy. Każda osoba będzie musiała dokonać samospisu przez internet. Do tych osób, które nie będą miały takiej możliwości na przykład z powodu braku dostępu do internetu będą uruchomione punkty spisowe, infolinia statystyczna a jeśli w ten sposób nie dokonają spisu zadzwoni do nich rachmistrz - wyjaśniała Monika Bartel.

Zgodnie z ustawą kiedy skontaktuje się z nami rachmistrz nie możemy mu odmówić rozmowy. Za uchylanie się od spisu przewidziane są sankcje, nakłada je sąd.

Zobacz także

2021-04-05, godz. 08:30 Bogdan Jasiński o staraniach, aby wielkanocne procesje konne wpisać na krajową listę niematerialnego dziedzictwa k… - Mamy przygotowane orzeczenia grup uczestniczących w wielkanocnych procesjach konnych, jesteśmy na etapie pisania wniosku - powiedział w poranne rozmowie "W… » więcej 2021-04-04, godz. 08:20 Ks. prof. Robert Skrzypczak o tym, gdzie szukać otuchy, gdy wokół tyle śmierci Wielkanoc to czas świętowania zwycięstwa życia nad śmiercią, lecz w dobie koronawirusa zaczynamy wątpić, bo śmierci dookoła jest zbyt dużo. Gdzie i… » więcej 2021-04-03, godz. 08:20 Marek Cholewa o planowanych wycinkach lasów Gościem porannej rozmowy był Marek Cholewa, nadleśniczy z Nadleśnictwa Opole, którego zapytaliśmy o krążącą po Internecie mapkę z planowanymi lub realizowanymi… » więcej 2021-03-28, godz. 08:40 Monika Bartel o ułatwieniach przy spisie powszechnym Już za kilka dni, bo 1 kwietnia rusza spis powszechny. Każdy ma obowiązek spisać się samemu, przez internet. - Przygotowaliśmy wsparcie dla osób ze szczególnymi… » więcej 2021-03-27, godz. 08:30 Maciej Stefański o drugiej edycji naboru programu Moja Woda Program Moja Woda cieszy się w regionie dużym zainteresowaniem. W poniedziałek 22 marca ruszył drugi nabór wniosków. - Po niecałym tygodniu naboru mamy… » więcej 2021-03-21, godz. 09:00 Monika Bartel o szczegółach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań Wielkimi krokami zbliża się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, porannego gościa zapytaliśmy więc o szczegóły. Monika Bartel, rzecznik Urzędu… » więcej 2021-03-20, godz. 09:00 Teresa Barańska o ostatniej debacie w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej i konkursie dla samorządów Pro Familia… Gościem porannej rozmowy była wicewojewoda opolski Teresa Barańska, którą zapytaliśmy o ostatnią debatę w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej… » więcej 2021-03-14, godz. 08:35 Monika Bartel o tym, jak dokonać Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań przez internet Za dwa tygodnie rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Spis Ludności i Mieszkań. - 1 kwietnia na stronie spis.gov.pl zostanie udostępniona aplikacja spisowa… » więcej 2021-03-13, godz. 08:35 Marek Tomków o zestawieniu najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia a także o szczepionkach przeciwko… Marek Tomków prezes Prezes Opolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej i wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej awansował na 46. miejsce w rankingu najbardziej wpływowych… » więcej 2021-03-07, godz. 08:45 Michał Kramarz o aplikacji "Opole Plus" Gościem porannej rozmowy „W cztery oczy” był Michał Kramarz, zastępca naczelnika Biura Obsługi Inwestora w Urzędzie Miasta Opola, który opowiadał o… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »