Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz…
2020-11-23, 09:15 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz o „Czarnej Księdze PiS”

Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz o „Czarnej Księdze PiS”
– To było jasne i oczywiste, kara zawieszenia ma ten atrybut, że kiedyś się kończy – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie, pytana o przywrócenie praw kilkunastu posłów PiS, w tym opolskiej posłanki Katarzyny Czochary. Przypomnijmy, do ich zawieszenia doszło po głosowaniu w sprawie „Piątki dla Zwierząt”, w której ci posłowie zagłosowali niezgodnie z rekomendacją władz partii.
– My jesteśmy partią, która rządzi w Polsce i jest partią odpowiedzialną. Wiemy, że najważniejsza kwestia do opanowania w tej chwili to kwestia pandemii i nic innego się bardziej nie liczy, więc nie będziemy zajmowali się tego typu sprawami, tylko będziemy pracowali nad tym, żeby wszystkie ręce były na pokładzie i żeby wszyscy pracowali sprawnie na rzecz walki z koronawirusem – mówiła poseł Porowska. – Partia musi mieć większość i my to rozumiemy – dodała.

Naszego gościa pytaliśmy czy odwieszenie posła wiąże się z odzyskaniem przez niego funkcji, które wcześniej sprawował. Przypomnijmy, że zanim zawieszono poseł Katarzynę Czocharę, pełniła ona funkcję pełnomocnika partii w powiecie prudnickim.

– Jeżeli nie wydarzyło się w międzyczasie nic co miałoby wpływać na pozycję danego posła, to wracamy do tego stanu sprzed kary. Kara się odbyła, ona miała miejsce, więc ten stan rzeczy jest zazwyczaj przywracany. Pamiętajmy, że istotą kary jest pewnego rodzaju dotkliwość… Wracamy do stanu sprzed głosowania sławnej „Piątki dla zwierząt” – mówiła poseł PiS.

Violettę Porowską pytaliśmy też o „Czarną Księgę PiS”, którą wojewodzie opolskiemu wręczyli posłowie opozycji Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński.

– Oceniam tę sprawę jako wielką porażkę, żenadę i groteskę ze strony posłów… Już sobie wyobrażam debatę, na której zarówno poseł Kostuś, jak i poseł Zembaczyński polegną. Polecam brać przykład z PiS, żeby zajmować się poważnymi sprawami, a nie happeningami i teatrzykami oraz produkowaniem niepotrzebnych dokumentów – mówiła poseł Porowska.

Przypomnijmy, że wojewoda publicznie wrzucił „Czarną Księgę PiS” do niszczarki.

– Tam jest miejsce dla tego typu dokumentów – stwierdziła poseł PiS. – Jestem przekonana, że posłowie nie staną w szranki z panem wojewodą. On codziennie pracuje z wielkim oddaniem, poświęceniem i efektami – podkreśliła Violetta Porowska. – Posłowie powinni się gdzieś w dziurze zakryć, żeby ten wstyd i wspomnienie o tym wstydzie przeminęło – dodała Porowska.

Zobacz także

2020-12-14, godz. 08:59 Prof. Zbigniew Krysiak o "Wigilii bez granic" - Wigilia bez granic polega na tym, że do naszych domów zapraszamy tych cudzoziemców, którzy studiują, pracują i mieszkają w Polsce, aby mogli oni poznać… » więcej 2020-12-13, godz. 08:35 Wojciech Komarzyński o bieżącej pracy ARiMR, trwających naborach i planach na poprowadzenie instytucji O poranku w niedzielę przepytaliśmy Wojciecha Komarzyńskiego, nowego dyrektora ARiMR - rozmawialiśmy o bieżącej pracy agencji, trwających naborach, ale… » więcej 2020-12-12, godz. 08:35 Katarzyna Doros o tegorocznym Weekendzie Cudów Szlachetnej Paczki Gościem dzisiejszej rozmowy "W cztery oczy" była Katarzyna Doros, reporterka Radia Opole, ale też koordynatorka Szlachetnej Paczki w województwie opolskim… » więcej 2020-12-11, godz. 09:04 Antoni Konopka o programie ochrony powietrza i ustaleniach na szczycie unijnym dotyczących kwestii klimatu i budżetu – To dobra informacja, że jest kompromis, a nie weto. Zwyciężył zdrowy rozsądek, ale wygranym jest tak naprawdę Orban – ocenił w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-12-10, godz. 08:49 Violetta Porowska o rządowej pomocy dla samorządów, czyli Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych Z porannym gościem Radia Opole rozmawialiśmy o rządowej pomocy dla samorządów, czyli Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale też o ostatnich inicjatywach… » więcej 2020-12-09, godz. 08:52 Maciej Kalski o II Opolskim Forum Zawodowym - II Opolskie Forum Zawodowe adresujemy do przedsiębiorców, pracodawców, pracowników, osób szukających pracy i wszystkich chcących podwyższyć swoje kompetencje… » więcej 2020-12-08, godz. 09:08 Marcin Ociepa o Rządowym Funduszu Inicjatyw Lokalnych oraz unijnym budżecie – Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych będzie publikowany w dwóch transzach, pierwsza to 4 mld, czekamy na prezentacje wyników, której dokona premier Mateusz… » więcej 2020-12-07, godz. 09:21 Grzegorz Adamczyk o ewentualnym sporze na linii „Solidarność” – rządzący oraz Radzie Dialogu Społecznego - Ta decyzja to był duży niewypał - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Grzegorz Adamczyk, wiceprzewodniczący NSZZ Solidarność w woj. Opolskim… » więcej 2020-12-06, godz. 08:30 Barbara Kamińska o Europejskim Budżecie Obywatelskim To pierwszy taki projekt w Europie – mowa o Europejskim Budżecie Obywatelskim, który powstał przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego. O szczegółach… » więcej 2020-12-05, godz. 08:30 Adrian Furman o aktywizacji osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy Porannym gościem Radia Opole był Adrian Furman - fundator Fundacji Biznes Bez Barier, prezes Grupy AF, członek Rady Dostępności, z którym rozmawialiśmy… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »