Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w…
2020-11-20, 09:12 Autor: Joanna Matlak

Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie

Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie
Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem tę informację - powiedział w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek województwa, zapytany o to jak przyjął informację o tym, że ośrodek rehabilitacji w Korfantowie jednak nie będzie szpitalem covidowym. Decyzję w tej sprawie podjął wojewoda opolski. – Działania podjęte przez zarząd szpitala były takie by sprostać temu zadaniu – dodał Kolek.
- Byłem tam w piątek, widziałem ten plac budowy, widziałem ogrom zaangażowania, sił i środków, które miały na celu doprowadzenie instalacji, zorganizowanie warunków izolacji, śluzy, żeby ten ciąg komunikacyjny zapewniał bezpieczeństwo pacjentom – mówił Kolek.

– Prace były intensywne. Była korespondencja, która pokazywała, że w tak błyskawicznym tempie jednostka nie jest w stanie się przygotować, były też wystąpienia lekarzy, którzy postawili warunki oczekując na wsparcie lekarzy innych specjalności, jak np. zaangażowania internistów czy pulmonologów, żeby można było bezpiecznie prowadzić terapie - mówił wicemarszałek.

Jak dodał, lekarze z Korfantowa nie uchylali się od zaangażowania nad pacjentami. Ale to nie jest tak, że mamy nadmiar lekarzy i że nie bierzemy na poważnie ich uwag i sugestii.

- Jeżeli kobieta ma być przyjmowana na covidowy oddział zakaźny, taki ogólnointernistyczny, to to jest nieporozumienie. To nie jest tak, że ortopeda będzie kompetentny do monitorowania przebiegu ciąży! Jako lekarz uważam, że trzeba rozmawiać ze środowiskiem i szukać rozwiązań. Jeśli na miejscu jest ginekolog, położnik to można taki oddział zorganizować – mówił nasz gość.

Roman Kolek stwierdził, że jeśli teraz wojewoda znalazł inne szpitale, to jest to korzystne rozwiązanie, bo na miejscu jest kadra lekarzy internistów, którzy służą pomocą i mogą dopomóc lekarzom innych specjalności. – W Korfantowie są tylko lekarze ortopedii i rehabilitacji medycznej – powiedział Kolek.

Wydatki, które dotąd poniósł ośrodek na przekształcenie się w szpital covidowy, to prawie 2 miliony złotych. Natomiast cały projekt opiewał na 6 mln złotych. W tej chwili ośrodek będzie wracał do swojej pierwotnej działalności, czyli rehabilitacji.

Zobacz także

2020-12-16, godz. 08:39 Beniamin Godyla o zanieczyszczonym powietrzu w Kędzierzynie-Koźlu i swojej interwencji w tej sprawie w Ministerstwie… Kontynuujemy temat pików benzenu w Kędzierzynie-Koźlu. Naszym porannym gościem był Beniamin Godyla, senator Koalicji Obywatelskiej, który interweniował… » więcej 2020-12-15, godz. 08:45 Krzysztof Gaworski o stanie powietrza w Kędzierzynie-Koźlu W ciągu ostatnich lat udało się doprowadzić do znaczącej poprawy jakości powietrza w Kędzierzynie-Koźlu, także dzięki działaniom Wojewódzkiego Inspektoratu… » więcej 2020-12-14, godz. 08:59 Prof. Zbigniew Krysiak o "Wigilii bez granic" - Wigilia bez granic polega na tym, że do naszych domów zapraszamy tych cudzoziemców, którzy studiują, pracują i mieszkają w Polsce, aby mogli oni poznać… » więcej 2020-12-13, godz. 08:35 Wojciech Komarzyński o bieżącej pracy ARiMR, trwających naborach i planach na poprowadzenie instytucji O poranku w niedzielę przepytaliśmy Wojciecha Komarzyńskiego, nowego dyrektora ARiMR - rozmawialiśmy o bieżącej pracy agencji, trwających naborach, ale… » więcej 2020-12-12, godz. 08:35 Katarzyna Doros o tegorocznym Weekendzie Cudów Szlachetnej Paczki Gościem dzisiejszej rozmowy "W cztery oczy" była Katarzyna Doros, reporterka Radia Opole, ale też koordynatorka Szlachetnej Paczki w województwie opolskim… » więcej 2020-12-11, godz. 09:04 Antoni Konopka o programie ochrony powietrza i ustaleniach na szczycie unijnym dotyczących kwestii klimatu i budżetu – To dobra informacja, że jest kompromis, a nie weto. Zwyciężył zdrowy rozsądek, ale wygranym jest tak naprawdę Orban – ocenił w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-12-10, godz. 08:49 Violetta Porowska o rządowej pomocy dla samorządów, czyli Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych Z porannym gościem Radia Opole rozmawialiśmy o rządowej pomocy dla samorządów, czyli Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale też o ostatnich inicjatywach… » więcej 2020-12-09, godz. 08:52 Maciej Kalski o II Opolskim Forum Zawodowym - II Opolskie Forum Zawodowe adresujemy do przedsiębiorców, pracodawców, pracowników, osób szukających pracy i wszystkich chcących podwyższyć swoje kompetencje… » więcej 2020-12-08, godz. 09:08 Marcin Ociepa o Rządowym Funduszu Inicjatyw Lokalnych oraz unijnym budżecie – Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych będzie publikowany w dwóch transzach, pierwsza to 4 mld, czekamy na prezentacje wyników, której dokona premier Mateusz… » więcej 2020-12-07, godz. 09:21 Grzegorz Adamczyk o ewentualnym sporze na linii „Solidarność” – rządzący oraz Radzie Dialogu Społecznego - Ta decyzja to był duży niewypał - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Grzegorz Adamczyk, wiceprzewodniczący NSZZ Solidarność w woj. Opolskim… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »