Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w…
2020-11-20, 09:12 Autor: Joanna Matlak

Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie

Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie
Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem tę informację - powiedział w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek województwa, zapytany o to jak przyjął informację o tym, że ośrodek rehabilitacji w Korfantowie jednak nie będzie szpitalem covidowym. Decyzję w tej sprawie podjął wojewoda opolski. – Działania podjęte przez zarząd szpitala były takie by sprostać temu zadaniu – dodał Kolek.
- Byłem tam w piątek, widziałem ten plac budowy, widziałem ogrom zaangażowania, sił i środków, które miały na celu doprowadzenie instalacji, zorganizowanie warunków izolacji, śluzy, żeby ten ciąg komunikacyjny zapewniał bezpieczeństwo pacjentom – mówił Kolek.

– Prace były intensywne. Była korespondencja, która pokazywała, że w tak błyskawicznym tempie jednostka nie jest w stanie się przygotować, były też wystąpienia lekarzy, którzy postawili warunki oczekując na wsparcie lekarzy innych specjalności, jak np. zaangażowania internistów czy pulmonologów, żeby można było bezpiecznie prowadzić terapie - mówił wicemarszałek.

Jak dodał, lekarze z Korfantowa nie uchylali się od zaangażowania nad pacjentami. Ale to nie jest tak, że mamy nadmiar lekarzy i że nie bierzemy na poważnie ich uwag i sugestii.

- Jeżeli kobieta ma być przyjmowana na covidowy oddział zakaźny, taki ogólnointernistyczny, to to jest nieporozumienie. To nie jest tak, że ortopeda będzie kompetentny do monitorowania przebiegu ciąży! Jako lekarz uważam, że trzeba rozmawiać ze środowiskiem i szukać rozwiązań. Jeśli na miejscu jest ginekolog, położnik to można taki oddział zorganizować – mówił nasz gość.

Roman Kolek stwierdził, że jeśli teraz wojewoda znalazł inne szpitale, to jest to korzystne rozwiązanie, bo na miejscu jest kadra lekarzy internistów, którzy służą pomocą i mogą dopomóc lekarzom innych specjalności. – W Korfantowie są tylko lekarze ortopedii i rehabilitacji medycznej – powiedział Kolek.

Wydatki, które dotąd poniósł ośrodek na przekształcenie się w szpital covidowy, to prawie 2 miliony złotych. Natomiast cały projekt opiewał na 6 mln złotych. W tej chwili ośrodek będzie wracał do swojej pierwotnej działalności, czyli rehabilitacji.

Zobacz także

2021-01-24, godz. 08:25 Marcin Żukowski o tablicy w Braciszowie, która upamiętni biskupa Antoniego Adamiuka Mija 21 lat od jego śmierci i wciąż jest wspominany i doceniany - biskup Antoni Adamiuk zostanie upamiętniony w poniedziałek w parku w Braciszowie w gminie… » więcej 2021-01-23, godz. 08:25 Roman Kolek o stanie opolskiej psychiatrii Będzie dodatkowe 220 mln złotych na psychiatrię dziecięcą w 2021 roku. Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że będą to pieniądze przeznaczone między… » więcej 2021-01-17, godz. 08:30 Tomasz Maciaś o tym, jak pandemiczny 2020 rok wpłynął na działalność i inwestycje OTBS-u Gościem niedzielnego poranka był Tomasz Maciaś, prezes Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, którego zapytamy o to, jak pandemiczny 2020 rok wpłynął… » więcej 2021-01-16, godz. 08:30 Łukasz Berlik o historii Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego Zrzesza lokalnych miłośników przyrody, edukuje i popularyzuje przyrodoznawstwo, a kiedy trzeba interweniuje - Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze w styczniu obchodzi… » więcej 2021-01-10, godz. 08:30 Maciej Stefański o realizacji programu Czyste Powietrze - Rok temu realizacja wniosków programu Czyste Powietrze na Opolszczyźnie była na poziomie 32%, dzisiaj jest to 97%. W lipcu ubiegłego roku byliśmy pod tym… » więcej 2021-01-09, godz. 08:30 Monika Bartel o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań - Takie spisy powszechne prowadzone są co dziesięć lat, żeby zebrać informacje o ludności, sytuacji społeczno-ekonomicznej czy zasobach mieszkaniowych -… » więcej 2021-01-06, godz. 08:30 Piotr Giertych o Orszaku Trzech Króli w czasach pandemii - Orszaki się odbędą, ale w innej formie niż dotychczas - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Piotr Giertych rzecznik i przewodniczący Rady Fundacji… » więcej 2021-01-03, godz. 08:30 Monika Bartel o podobieństwach w poziomie życia i rozwoju w Polsce i Czechach Bezrobocie, migracja, demografia - opolski GUS we współpracy z partnerami w Czechach przebadał trzy sąsiadujące ze sobą regiony: województwo opolskie, region… » więcej 2021-01-02, godz. 08:30 Sebastian Szczurek o rejestracji umów o dzieło przez ZUS w 2021 roku - Wniosek będzie należy złożyć do siedmiu dni od zawarcia umowy o dzieło. Dla każdego wykonawcy dzieła trzeba złożyć oddzielny formularz RUD, a w jednym… » więcej 2021-01-01, godz. 08:30 Psycholog, Anna Tarka, o postanowieniach noworocznych - Musimy się zastanowić, dlaczego w ogóle tego chcemy? To jest clou wszystkiego – mówiła w porannej rozmowie Anna Tarka, psycholog, z którą rozmawialiśmy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »