Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Hubert Ibrom o nowym inwestorze w gminie Ujazd
2020-11-14, 08:20 Autor: Joanna Matlak

Hubert Ibrom o nowym inwestorze w gminie Ujazd

Hubert Ibrom [fot. Justyna Krzyżanowska]
Hubert Ibrom [fot. Justyna Krzyżanowska]
- W tym trudnym czasie pandemii udało nam się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia rozmów z nowym inwestorem, więc to cieszy. Negocjacje trwały około 3 miesięcy – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu.
W gminie Ujazd pojawił się nowy inwestor, firma nie jest duża, bo początkowo zatrudni 15 osób, a sama wartość inwestycji to 3 mln złotych, ale w trudnym czasie – jak zaznacza burmistrz – takie inwestycje cieszą.

- Nasza strefa cieszy się zainteresowaniem, ale też zauważyliśmy, że przedsiębiorcy stają się trochę bardziej „wyrachowani”. Jeśli gdzieś inwestują, to chcą, żeby media były już na miejscu, żeby były drogi, oświetlenie, woda i prąd. Dużo firm realizuje swoje plany, które były zakładane w ubiegłym roku, po paru latach hossy mieli duże oszczędności, a teraz gdy jest pandemia nadal chcą inwestować, ale stają się wygodni – zauważył nasz gość.

Hubert Ibrom dodał, że aktualnie trwają rozmowy z czterema kolejnymi inwestorami i mowa już o większych inwestycjach, bo ich wartość sięga kilkudziesięciu milionów złotych.

Naszego gościa pytaliśmy też o kondycje finansową gminy i czy mocno ucierpiała podczas pandemii. – My wprowadziliśmy możliwość uzyskania ulg, zniżek czy też umorzenia części podatków lub też rozłożenie ich na raty. Po pierwszym trudnym półroczu firmy zaczęły stawać na nogi i najważniejsze, że nie było zwolnień grupowych, bo nawet jak były problemy z produkcją i trzeba było ograniczać kadrę np. o 50%, to ci pracownicy często byli wynajmowani do innej firmy, która miała zwyżkę produkcyjną – mówił Ibrom.

- My jesteśmy małą gminą, nasz budżet to około 50 mln złotych, ale odejmujemy około 3 mln złotych z racji zmniejszonych podatków od osób fizycznych i ulg, które udzieliliśmy, ale też z racji działań, jakie podjęliśmy w celu zapobiegania koronawirusowi – dodał.

Zobacz także

2020-12-01, godz. 08:55 Dr Wiesława Błudzin o przyczynach, tak nagłego spadku liczby zakażonych koronawirusem - Zobaczymy jak będzie dzisiaj, zobaczymy jak będzie w ciągu najbliższych dni, bo wiem że nastąpiła też zmiana raportowania. Niemniej jednak niech to nie… » więcej 2020-11-30, godz. 18:18 Marcin Ociepa o wkładzie opolskich logistyków w walce z pandemią Gościem porannej rozmowy będzie Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej z którym porozmawiamy m.in. o święcie patrona opolskich logistyków i ich wkładzie… » więcej 2020-11-29, godz. 08:25 Sebastian Szczurek o zwolnieniu z opłacania składek To niemalże ostatni moment na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składek, więc poniedziałkowego terminu powinni przypilnować przedsiębiorcy z branży… » więcej 2020-11-28, godz. 08:15 Marek Trejda o zagrożeniach i prawach konsumenta Jak się nie naciąć, na co uważać podczas szału zakupów? Otwarcie galerii, a także Black Week może prowokować do szybkich, ale i nieprzemyślanych zakupów…… » więcej 2020-11-27, godz. 09:14 Tomasz Zawadzki o zmianach w rozkładach jazdy autobusów Porannym gościem Radia Opole był Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Komunikacji w opolskim ratuszu. Rozmawialiśmy o zmianach w rozkładach jazdy autobusów… » więcej 2020-11-26, godz. 08:40 Zbigniew Kubalańca o kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych O kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych i konkursie na dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego rozmawialiśmy o poranku z wicemarszałkiem regionu… » więcej 2020-11-25, godz. 09:10 Tomasz Kostuś o "Czarnej Księdze PiS" – Stawię się na debacie, jestem do dyspozycji wojewody i tych, którzy chcieliby się zmierzyć z rozliczeniem Zjednoczonej Prawicy, ale uważam, że to nie… » więcej 2020-11-24, godz. 08:42 Grzegorz Adamczyk o zakazie handlu w niedzielę Powoli przyzwyczajamy się, że niedziela jest dniem wolnym. Chcemy, by praca w ten dzień była dopuszczalna tylko tam, gdzie jest to konieczne. Handel można… » więcej 2020-11-23, godz. 09:15 Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz o „Czarnej Księdze PiS” – To było jasne i oczywiste, kara zawieszenia ma ten atrybut, że kiedyś się kończy – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska… » więcej 2020-11-20, godz. 09:12 Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem tę informację - powiedział w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek województwa, zapytany o to jak przyjął informację… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »