Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Hubert Ibrom o nowym inwestorze w gminie Ujazd
2020-11-14, 08:20 Autor: Joanna Matlak

Hubert Ibrom o nowym inwestorze w gminie Ujazd

Hubert Ibrom [fot. Justyna Krzyżanowska]
Hubert Ibrom [fot. Justyna Krzyżanowska]
- W tym trudnym czasie pandemii udało nam się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia rozmów z nowym inwestorem, więc to cieszy. Negocjacje trwały około 3 miesięcy – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu.
W gminie Ujazd pojawił się nowy inwestor, firma nie jest duża, bo początkowo zatrudni 15 osób, a sama wartość inwestycji to 3 mln złotych, ale w trudnym czasie – jak zaznacza burmistrz – takie inwestycje cieszą.

- Nasza strefa cieszy się zainteresowaniem, ale też zauważyliśmy, że przedsiębiorcy stają się trochę bardziej „wyrachowani”. Jeśli gdzieś inwestują, to chcą, żeby media były już na miejscu, żeby były drogi, oświetlenie, woda i prąd. Dużo firm realizuje swoje plany, które były zakładane w ubiegłym roku, po paru latach hossy mieli duże oszczędności, a teraz gdy jest pandemia nadal chcą inwestować, ale stają się wygodni – zauważył nasz gość.

Hubert Ibrom dodał, że aktualnie trwają rozmowy z czterema kolejnymi inwestorami i mowa już o większych inwestycjach, bo ich wartość sięga kilkudziesięciu milionów złotych.

Naszego gościa pytaliśmy też o kondycje finansową gminy i czy mocno ucierpiała podczas pandemii. – My wprowadziliśmy możliwość uzyskania ulg, zniżek czy też umorzenia części podatków lub też rozłożenie ich na raty. Po pierwszym trudnym półroczu firmy zaczęły stawać na nogi i najważniejsze, że nie było zwolnień grupowych, bo nawet jak były problemy z produkcją i trzeba było ograniczać kadrę np. o 50%, to ci pracownicy często byli wynajmowani do innej firmy, która miała zwyżkę produkcyjną – mówił Ibrom.

- My jesteśmy małą gminą, nasz budżet to około 50 mln złotych, ale odejmujemy około 3 mln złotych z racji zmniejszonych podatków od osób fizycznych i ulg, które udzieliliśmy, ale też z racji działań, jakie podjęliśmy w celu zapobiegania koronawirusowi – dodał.

Zobacz także

2021-01-24, godz. 08:25 Marcin Żukowski o tablicy w Braciszowie, która upamiętni biskupa Antoniego Adamiuka Mija 21 lat od jego śmierci i wciąż jest wspominany i doceniany - biskup Antoni Adamiuk zostanie upamiętniony w poniedziałek w parku w Braciszowie w gminie… » więcej 2021-01-23, godz. 08:25 Roman Kolek o stanie opolskiej psychiatrii Będzie dodatkowe 220 mln złotych na psychiatrię dziecięcą w 2021 roku. Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że będą to pieniądze przeznaczone między… » więcej 2021-01-17, godz. 08:30 Tomasz Maciaś o tym, jak pandemiczny 2020 rok wpłynął na działalność i inwestycje OTBS-u Gościem niedzielnego poranka był Tomasz Maciaś, prezes Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, którego zapytamy o to, jak pandemiczny 2020 rok wpłynął… » więcej 2021-01-16, godz. 08:30 Łukasz Berlik o historii Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego Zrzesza lokalnych miłośników przyrody, edukuje i popularyzuje przyrodoznawstwo, a kiedy trzeba interweniuje - Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze w styczniu obchodzi… » więcej 2021-01-10, godz. 08:30 Maciej Stefański o realizacji programu Czyste Powietrze - Rok temu realizacja wniosków programu Czyste Powietrze na Opolszczyźnie była na poziomie 32%, dzisiaj jest to 97%. W lipcu ubiegłego roku byliśmy pod tym… » więcej 2021-01-09, godz. 08:30 Monika Bartel o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań - Takie spisy powszechne prowadzone są co dziesięć lat, żeby zebrać informacje o ludności, sytuacji społeczno-ekonomicznej czy zasobach mieszkaniowych -… » więcej 2021-01-06, godz. 08:30 Piotr Giertych o Orszaku Trzech Króli w czasach pandemii - Orszaki się odbędą, ale w innej formie niż dotychczas - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Piotr Giertych rzecznik i przewodniczący Rady Fundacji… » więcej 2021-01-03, godz. 08:30 Monika Bartel o podobieństwach w poziomie życia i rozwoju w Polsce i Czechach Bezrobocie, migracja, demografia - opolski GUS we współpracy z partnerami w Czechach przebadał trzy sąsiadujące ze sobą regiony: województwo opolskie, region… » więcej 2021-01-02, godz. 08:30 Sebastian Szczurek o rejestracji umów o dzieło przez ZUS w 2021 roku - Wniosek będzie należy złożyć do siedmiu dni od zawarcia umowy o dzieło. Dla każdego wykonawcy dzieła trzeba złożyć oddzielny formularz RUD, a w jednym… » więcej 2021-01-01, godz. 08:30 Psycholog, Anna Tarka, o postanowieniach noworocznych - Musimy się zastanowić, dlaczego w ogóle tego chcemy? To jest clou wszystkiego – mówiła w porannej rozmowie Anna Tarka, psycholog, z którą rozmawialiśmy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »