Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Dr Agnieszka Gawlik o aktualnej sytuacji w ochronie…
2020-11-05, 09:26 Autor: Joanna Matlak

Dr Agnieszka Gawlik o aktualnej sytuacji w ochronie zdrowia

Dr Agnieszka Gawlik o aktualnej sytuacji w ochronie zdrowia
- Pan minister nie myli się, my rzeczywiście jesteśmy na granicy wydolności systemu i nawet powiedział kiedy ta granica nastąpi - mówiła dr Agnieszka Gawlik, specjalistka od systemu ochrony zdrowia, ekspert Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. Z naszym gościem rozmawialiśmy m.in. o nowej strategii rządu w walce z pandemią i o tym jak poprawić system ochrony zdrowia w tym zakresie.
Na wczorajszej konferencji premier i minister zdrowia wskazali, że jeśli epidemia przekroczy 70-75 przypadków na 100 tys. zostanie wdrożona narodowa kwarantanna.

- W nowej strategii walki z pandemią widać, że będą czynione starania, aby przesuwać część pacjentów skąpoobjawowych, tych z niewielkimi objawami, do leczenia domowego z wykorzystaniem pulsoksymetru. W ramach pilotażu do pacjentów w Małopolsce trafi 1500 takich urządzeń. To jest urządzenie, które mierzy natlenienie krwi. Ta informacja jest przekazywana przez system elektroniczny, za pomocą aplikacji, a więc jest możliwość monitorowania – mówiła dr Gawlik.

- Chodzi też o działalność sanepidu, czyli dążymy do tego, żeby pacjenci nie byli informowani osobiście, że podlegają kwarantannie, tylko że kwarantanna jest automatyczna – mówiła dr Gawlik. Automatyczna kwarantanna miałaby obejmować każdego, kto mieszka z osobą zakażoną.

Nasz gość wskazał, że powinniśmy zupełnie na poważnie potraktować obostrzenia, które są na nas nakładane.

Zobacz także

2020-12-18, godz. 11:15 Michał Siek o zmianach w egzaminach maturalnych i ósmoklasistów - Zmiany w egzaminach maturalnych i po ósmej klasie to nie tylko wynik pandemii, ale też np. wcześniejszych strajków nauczycieli - powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-12-17, godz. 08:47 Łukasz Sowada o finansach Opola w przyszłym roku Jakie finanse Opola w przyszłym roku? O tym na dzisiejszej sesji będą rozmawiać radni. O szczegóły finansowe zapytaliśmy Łukasza Sowadę, przewodniczącego… » więcej 2020-12-16, godz. 08:39 Beniamin Godyla o zanieczyszczonym powietrzu w Kędzierzynie-Koźlu i swojej interwencji w tej sprawie w Ministerstwie… Kontynuujemy temat pików benzenu w Kędzierzynie-Koźlu. Naszym porannym gościem był Beniamin Godyla, senator Koalicji Obywatelskiej, który interweniował… » więcej 2020-12-15, godz. 08:45 Krzysztof Gaworski o stanie powietrza w Kędzierzynie-Koźlu W ciągu ostatnich lat udało się doprowadzić do znaczącej poprawy jakości powietrza w Kędzierzynie-Koźlu, także dzięki działaniom Wojewódzkiego Inspektoratu… » więcej 2020-12-14, godz. 08:59 Prof. Zbigniew Krysiak o "Wigilii bez granic" - Wigilia bez granic polega na tym, że do naszych domów zapraszamy tych cudzoziemców, którzy studiują, pracują i mieszkają w Polsce, aby mogli oni poznać… » więcej 2020-12-13, godz. 08:35 Wojciech Komarzyński o bieżącej pracy ARiMR, trwających naborach i planach na poprowadzenie instytucji O poranku w niedzielę przepytaliśmy Wojciecha Komarzyńskiego, nowego dyrektora ARiMR - rozmawialiśmy o bieżącej pracy agencji, trwających naborach, ale… » więcej 2020-12-12, godz. 08:35 Katarzyna Doros o tegorocznym Weekendzie Cudów Szlachetnej Paczki Gościem dzisiejszej rozmowy "W cztery oczy" była Katarzyna Doros, reporterka Radia Opole, ale też koordynatorka Szlachetnej Paczki w województwie opolskim… » więcej 2020-12-11, godz. 09:04 Antoni Konopka o programie ochrony powietrza i ustaleniach na szczycie unijnym dotyczących kwestii klimatu i budżetu – To dobra informacja, że jest kompromis, a nie weto. Zwyciężył zdrowy rozsądek, ale wygranym jest tak naprawdę Orban – ocenił w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-12-10, godz. 08:49 Violetta Porowska o rządowej pomocy dla samorządów, czyli Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych Z porannym gościem Radia Opole rozmawialiśmy o rządowej pomocy dla samorządów, czyli Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale też o ostatnich inicjatywach… » więcej 2020-12-09, godz. 08:52 Maciej Kalski o II Opolskim Forum Zawodowym - II Opolskie Forum Zawodowe adresujemy do przedsiębiorców, pracodawców, pracowników, osób szukających pracy i wszystkich chcących podwyższyć swoje kompetencje… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »