Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Dr Agnieszka Gawlik o aktualnej sytuacji w ochronie…
2020-11-05, 09:26 Autor: Joanna Matlak

Dr Agnieszka Gawlik o aktualnej sytuacji w ochronie zdrowia

Dr Agnieszka Gawlik o aktualnej sytuacji w ochronie zdrowia
- Pan minister nie myli się, my rzeczywiście jesteśmy na granicy wydolności systemu i nawet powiedział kiedy ta granica nastąpi - mówiła dr Agnieszka Gawlik, specjalistka od systemu ochrony zdrowia, ekspert Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. Z naszym gościem rozmawialiśmy m.in. o nowej strategii rządu w walce z pandemią i o tym jak poprawić system ochrony zdrowia w tym zakresie.
Na wczorajszej konferencji premier i minister zdrowia wskazali, że jeśli epidemia przekroczy 70-75 przypadków na 100 tys. zostanie wdrożona narodowa kwarantanna.

- W nowej strategii walki z pandemią widać, że będą czynione starania, aby przesuwać część pacjentów skąpoobjawowych, tych z niewielkimi objawami, do leczenia domowego z wykorzystaniem pulsoksymetru. W ramach pilotażu do pacjentów w Małopolsce trafi 1500 takich urządzeń. To jest urządzenie, które mierzy natlenienie krwi. Ta informacja jest przekazywana przez system elektroniczny, za pomocą aplikacji, a więc jest możliwość monitorowania – mówiła dr Gawlik.

- Chodzi też o działalność sanepidu, czyli dążymy do tego, żeby pacjenci nie byli informowani osobiście, że podlegają kwarantannie, tylko że kwarantanna jest automatyczna – mówiła dr Gawlik. Automatyczna kwarantanna miałaby obejmować każdego, kto mieszka z osobą zakażoną.

Nasz gość wskazał, że powinniśmy zupełnie na poważnie potraktować obostrzenia, które są na nas nakładane.

Zobacz także

2020-12-31, godz. 08:38 Dr Bartłomiej Machnik o wydarzeniach politycznych w 2020 roku - Zaskakujący, wymagający i nieobliczalny – taki był ten rok w polityce w ocenie porannego gościa Radia Opole dr Bartłomieja Machnika, politologa z Collegium… » więcej 2020-12-30, godz. 08:42 Jarosław Kończyło o pierwszych szczepieniach kadry medycznej przeciw koronawirusowi O szczepieniu na koronawirusa, pierwszych zaszczepieniach kadry medycznej i miejscach, gdzie można to zrobić, rozmawialiśmy w środowy poranek z gościem Radia… » więcej 2020-12-29, godz. 08:50 Dariusz Madera o akcji szczepień przeciw koronawirusowi Około 80 procent personelu medycznego naszego szpitala zadeklarowało chęć udziału w szczepieniach - ujawnił w rozmowie "W cztery oczy" dyrektor Uniwersyteckiego… » więcej 2020-12-28, godz. 08:47 Mł. asp. Dariusz Świątczak o tym, jak minął przedłużony świąteczny weekend W tym roku w czasie świąt było spokojnie na opolskich drogach. Wydarzył się jeden, niestety tragiczny w skutkach wypadek, w którym zginęło dwoje młodych… » więcej 2020-12-27, godz. 08:25 Dr Witold Potwora o prognozach na przyszły rok - Dotychczasowe prognozy są dobre i sam się trochę dziwię – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Witold Potwora, ekonomista z wyższej szkoły… » więcej 2020-12-26, godz. 08:25 Jan Burniak o tym, aby nie marnować żywności - Naszym głównym zadaniem jest to by nie marnować żywności i robimy wszystko by jej uratować jak najwięcej, badania pokazują, że jednak najwięcej marnuje… » więcej 2020-12-25, godz. 08:40 Ks. Waldemar Klinger o tym, jak pielęgnować istotę Świąt Bożego Narodzenia w tak trudnym czasie - Dziś Jezus powiedziałby nam „nie lękajcie się”, czyli dokładnie to, co papież Jan Paweł II podchwycił w pierwszym dniu swojego pontyfikatu – powiedział… » więcej 2020-12-24, godz. 08:40 Ks. Mateusz Buczma o wyjątkowości tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia - W wielu sercach i głowach niech już ten 2020 rok się skończy, od Wigilii do końca roku jest zaledwie tydzień, to chyba to ciśnienie w tym roku może wpłynąć… » więcej 2020-12-23, godz. 09:04 Martyna Nakonieczny o opozycyjnym głosie klubu PiS w sprawie budżetu województwa na 2021 rok - Mamy sporo zastrzeżeń do tego budżetu. Chciałabym powiedzieć coś nowego, ale one co roku się powtarzają - powiedziała w porannej rozmowie Martyna Nakonieczny… » więcej 2020-12-22, godz. 09:19 Rafał Bartek o sesji budżetowej i planie finansowym województwa na 2021 rok Porannym gościem Radia Opole był Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku województwa, z którym rozmawialiśmy o sesji budżetowej i planie finansowym województwa… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »