Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Danuta Jazłowiecka o protestach ws. aborcji i ich…
2020-10-30, 09:27 Autor: Joanna Matlak

Danuta Jazłowiecka o protestach ws. aborcji i ich skutkach zarówno politycznych jak i społecznych

Danuta Jazłowiecka o protestach ws. aborcji i ich skutkach zarówno politycznych jak i społecznych
Danuta Jazłowiecka, senator Platformy Obywatelskiej

- Ja nie jestem za aborcją, bo mam świadomość, że taka decyzja pozostawia na kobiecie ślad na całe życie, ale rozumiem też, że są różne sytuacje życiowe i to cała rodzina, i ta kobieta powinni decydować o ewentualnej aborcji i tych kobiet nie wolno skreślać – powiedziała w porannej rozmowie „W cztery oczy” Danuta Jazłowiecka, senator Platformy Obywatelskiej.
- Podziały są od 5 lat bardzo wyraźne i z każdym rokiem zaostrzają się coraz bardziej – oceniła Danuta Jazłowiecka. - Zachowanie ze strony polityków PiS napędza tą agresję z jednej i drugiej strony i to jest bardzo niepokojące. Jesteśmy w trudnej sytuacji, a rząd nawet nie wyszedł do protestujących – mówiła senator PO.

- Wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo przygotowuje bojówki przeciwko młodym ludziom, którzy walczą o swoją wolność i prawa i nie chcą iść jak owce na rzeź, oni chcą decydować o sobie. Ważne żebyśmy dzisiaj wyciszyli te napięcia, ale za to przede wszystkim odpowiedzialny jest rząd.

Senator Jazłowiecka powiedziała, że nie podoba jej się niszczenie kościołów i zabytków, nie podoba jej się także stosowanie wulgaryzmów przez młodzież.

– Ale też jestem w stanie zrozumieć, że jest w nich tyle złości, tak dużo bólu, że po prostu nie panują nad swoimi emocjami i w ten sposób je wyrażają. Dziś mamy więcej przypadków prowokacyjnych niż zniszczeń dokonywanych przez osoby protestujące – mówiła senator PO i dodała, że dzisiaj weźmie udział w proteście w Opolu.

Zobacz także

2020-12-11, godz. 09:04 Antoni Konopka o programie ochrony powietrza i ustaleniach na szczycie unijnym dotyczących kwestii klimatu i budżetu – To dobra informacja, że jest kompromis, a nie weto. Zwyciężył zdrowy rozsądek, ale wygranym jest tak naprawdę Orban – ocenił w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-12-10, godz. 08:49 Violetta Porowska o rządowej pomocy dla samorządów, czyli Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych Z porannym gościem Radia Opole rozmawialiśmy o rządowej pomocy dla samorządów, czyli Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale też o ostatnich inicjatywach… » więcej 2020-12-09, godz. 08:52 Maciej Kalski o II Opolskim Forum Zawodowym - II Opolskie Forum Zawodowe adresujemy do przedsiębiorców, pracodawców, pracowników, osób szukających pracy i wszystkich chcących podwyższyć swoje kompetencje… » więcej 2020-12-08, godz. 09:08 Marcin Ociepa o Rządowym Funduszu Inicjatyw Lokalnych oraz unijnym budżecie – Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych będzie publikowany w dwóch transzach, pierwsza to 4 mld, czekamy na prezentacje wyników, której dokona premier Mateusz… » więcej 2020-12-07, godz. 09:21 Grzegorz Adamczyk o ewentualnym sporze na linii „Solidarność” – rządzący oraz Radzie Dialogu Społecznego - Ta decyzja to był duży niewypał - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Grzegorz Adamczyk, wiceprzewodniczący NSZZ Solidarność w woj. Opolskim… » więcej 2020-12-06, godz. 08:30 Barbara Kamińska o Europejskim Budżecie Obywatelskim To pierwszy taki projekt w Europie – mowa o Europejskim Budżecie Obywatelskim, który powstał przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego. O szczegółach… » więcej 2020-12-05, godz. 08:30 Adrian Furman o aktywizacji osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy Porannym gościem Radia Opole był Adrian Furman - fundator Fundacji Biznes Bez Barier, prezes Grupy AF, członek Rady Dostępności, z którym rozmawialiśmy… » więcej 2020-12-04, godz. 09:45 Wojciech Komarzyński o działalności Kół Gospodyń Wiejskich i wspieraniu lokalnych społeczności - Absolutnie nie, koła gospodyń wiejskich nie odchodzą do lamusa - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Wojciech Komarzyński, zastępca dyrektora… » więcej 2020-12-03, godz. 09:18 Małgorzata Kozak o problemie przemocy w rodzinie, o tym jak pandemia ten problem "wyciszyła" – Przemoc w rodzinie jest takim problemem, któremu izolacja służy. Kwarantanna spowodowała, że ciężko jest zliczyć ilość przypadków – powiedziała… » więcej 2020-12-02, godz. 08:51 Prof. Zbigniew Krysiak o potrzebie powrotu do Europy Schumana - Reforma UE jest potrzebna, jest kilkanaście obszarów, w których potrzebny jest powrót do Europy Schumana – powiedział w porannej rozmowie „W cztery… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »