Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Wiesława Błudzin o tym, jaki wpływ na wzrost zachorowań…
2020-10-29, 08:56 Autor: Joanna Matlak

Wiesława Błudzin o tym, jaki wpływ na wzrost zachorowań mogą mieć strajki kobiet

Dr Wiesława Błudzin [fot. Marcin Skomudek]
Dr Wiesława Błudzin [fot. Marcin Skomudek]
Wiesława Błudzin, ordynator oddziału zakaźnego w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu

- Na pewno protesty nie sprzyjają zwalczaniu pandemii, ale trzeba o to pytać tych, którzy to spowodowali - mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Wiesława Błudzin, ordynator oddziału zakaźnego ze Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.
Z naszym gościem rozmawialiśmy o tym, czy protesty widoczne w tak wielu miastach są dużym zagrożeniem epidemiologicznym. – Jeżeli jest jakieś działanie rządzących, to trzeba wziąć za nie odpowiedzialność, trzeba wziąć pod uwagę, że będą protesty, sama zresztą uważam, że bardzo słuszne – mówiła dr Błudzin i dodała, że najważniejsze, że protesty odbywają się na świeżym powietrzu i w maskach.

- Te 18 tysięcy zakażonych to można by pomnożyć 5 razy i nawet dodać 0. Proszę sobie wyobrazić ile naprawdę jest zakażeń. Nie wszyscy się przecież badają, tak naprawdę nie wiemy ile jest osób zakażonych – mówiła doktor Błudzin.

Zdaniem naszego gościa na obecne wyniki zakażeń wpłynęły wakacje. – Już wtedy trzeba było myśleć, bo mówiło się przecież o drugiej fali. I niestety, mamy to co mamy. Szpitale są wypełnione pacjentami, którzy są w ciężkim stanie, większość z nich ma zapalenie płuc. Tych z kolei, którzy u nas przebywają nie można tak szybko wypisać do domu. To co słyszymy, że ludzie czekają w karetkach to nie dlatego, że lekarz nie chce ich przyjąć, tylko nie mają ich gdzie położyć – mówiła dr Błudzin.

Pacjentów jest ponad stan, a lekarzy brakuje. – Wirus wciąż nas zaskakuje, a przebieg zakażenia i zachorowań u poszczególnych jest nieprzewidywalny – dodała.

Doktor Błudzin uważa uruchomienie szpitala polowego w CWK za dobry pomysł, ale zwróciła uwagę, że system ochrony zdrowia jest „całkowicie pod ścianą”.

Zobacz także

2020-12-11, godz. 09:04 Antoni Konopka o programie ochrony powietrza i ustaleniach na szczycie unijnym dotyczących kwestii klimatu i budżetu – To dobra informacja, że jest kompromis, a nie weto. Zwyciężył zdrowy rozsądek, ale wygranym jest tak naprawdę Orban – ocenił w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-12-10, godz. 08:49 Violetta Porowska o rządowej pomocy dla samorządów, czyli Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych Z porannym gościem Radia Opole rozmawialiśmy o rządowej pomocy dla samorządów, czyli Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale też o ostatnich inicjatywach… » więcej 2020-12-09, godz. 08:52 Maciej Kalski o II Opolskim Forum Zawodowym - II Opolskie Forum Zawodowe adresujemy do przedsiębiorców, pracodawców, pracowników, osób szukających pracy i wszystkich chcących podwyższyć swoje kompetencje… » więcej 2020-12-08, godz. 09:08 Marcin Ociepa o Rządowym Funduszu Inicjatyw Lokalnych oraz unijnym budżecie – Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych będzie publikowany w dwóch transzach, pierwsza to 4 mld, czekamy na prezentacje wyników, której dokona premier Mateusz… » więcej 2020-12-07, godz. 09:21 Grzegorz Adamczyk o ewentualnym sporze na linii „Solidarność” – rządzący oraz Radzie Dialogu Społecznego - Ta decyzja to był duży niewypał - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Grzegorz Adamczyk, wiceprzewodniczący NSZZ Solidarność w woj. Opolskim… » więcej 2020-12-06, godz. 08:30 Barbara Kamińska o Europejskim Budżecie Obywatelskim To pierwszy taki projekt w Europie – mowa o Europejskim Budżecie Obywatelskim, który powstał przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego. O szczegółach… » więcej 2020-12-05, godz. 08:30 Adrian Furman o aktywizacji osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy Porannym gościem Radia Opole był Adrian Furman - fundator Fundacji Biznes Bez Barier, prezes Grupy AF, członek Rady Dostępności, z którym rozmawialiśmy… » więcej 2020-12-04, godz. 09:45 Wojciech Komarzyński o działalności Kół Gospodyń Wiejskich i wspieraniu lokalnych społeczności - Absolutnie nie, koła gospodyń wiejskich nie odchodzą do lamusa - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Wojciech Komarzyński, zastępca dyrektora… » więcej 2020-12-03, godz. 09:18 Małgorzata Kozak o problemie przemocy w rodzinie, o tym jak pandemia ten problem "wyciszyła" – Przemoc w rodzinie jest takim problemem, któremu izolacja służy. Kwarantanna spowodowała, że ciężko jest zliczyć ilość przypadków – powiedziała… » więcej 2020-12-02, godz. 08:51 Prof. Zbigniew Krysiak o potrzebie powrotu do Europy Schumana - Reforma UE jest potrzebna, jest kilkanaście obszarów, w których potrzebny jest powrót do Europy Schumana – powiedział w porannej rozmowie „W cztery… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »