Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Wiesława Błudzin o tym, jaki wpływ na wzrost zachorowań…
2020-10-29, 08:56 Autor: Joanna Matlak

Wiesława Błudzin o tym, jaki wpływ na wzrost zachorowań mogą mieć strajki kobiet

Dr Wiesława Błudzin [fot. Marcin Skomudek]
Dr Wiesława Błudzin [fot. Marcin Skomudek]
Wiesława Błudzin, ordynator oddziału zakaźnego w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu

- Na pewno protesty nie sprzyjają zwalczaniu pandemii, ale trzeba o to pytać tych, którzy to spowodowali - mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Wiesława Błudzin, ordynator oddziału zakaźnego ze Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.
Z naszym gościem rozmawialiśmy o tym, czy protesty widoczne w tak wielu miastach są dużym zagrożeniem epidemiologicznym. – Jeżeli jest jakieś działanie rządzących, to trzeba wziąć za nie odpowiedzialność, trzeba wziąć pod uwagę, że będą protesty, sama zresztą uważam, że bardzo słuszne – mówiła dr Błudzin i dodała, że najważniejsze, że protesty odbywają się na świeżym powietrzu i w maskach.

- Te 18 tysięcy zakażonych to można by pomnożyć 5 razy i nawet dodać 0. Proszę sobie wyobrazić ile naprawdę jest zakażeń. Nie wszyscy się przecież badają, tak naprawdę nie wiemy ile jest osób zakażonych – mówiła doktor Błudzin.

Zdaniem naszego gościa na obecne wyniki zakażeń wpłynęły wakacje. – Już wtedy trzeba było myśleć, bo mówiło się przecież o drugiej fali. I niestety, mamy to co mamy. Szpitale są wypełnione pacjentami, którzy są w ciężkim stanie, większość z nich ma zapalenie płuc. Tych z kolei, którzy u nas przebywają nie można tak szybko wypisać do domu. To co słyszymy, że ludzie czekają w karetkach to nie dlatego, że lekarz nie chce ich przyjąć, tylko nie mają ich gdzie położyć – mówiła dr Błudzin.

Pacjentów jest ponad stan, a lekarzy brakuje. – Wirus wciąż nas zaskakuje, a przebieg zakażenia i zachorowań u poszczególnych jest nieprzewidywalny – dodała.

Doktor Błudzin uważa uruchomienie szpitala polowego w CWK za dobry pomysł, ale zwróciła uwagę, że system ochrony zdrowia jest „całkowicie pod ścianą”.

Zobacz także

2020-11-23, godz. 09:15 Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz o „Czarnej Księdze PiS” – To było jasne i oczywiste, kara zawieszenia ma ten atrybut, że kiedyś się kończy – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska… » więcej 2020-11-20, godz. 09:12 Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem tę informację - powiedział w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek województwa, zapytany o to jak przyjął informację… » więcej 2020-11-19, godz. 11:45 Grzegorz Czapla z OIP w Opolu o pracy w trakcie pandemii – Obecnie bardzo dużo pracy mamy w związku z napływającymi pytaniami dotyczącymi np. pracy zdalnej podczas kwarantanny – powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-11-18, godz. 09:27 Ks. Arnold Dreschler o trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się podopieczni Caritas jak i pielęgniarki środowiskowe – Dysponujemy 140 pielęgniarkami dyplomowanymi, 10% z nich jest na kwarantannie. Pielęgniarek nam stale brakuje, ale epidemia na nas specjalnie nie odcisnęła… » więcej 2020-11-17, godz. 08:52 Sabina Nowosielska o projektach budżetowych na kolejny rok w czasach koronawirusa Co roku jest trudno przewidzieć, co będzie w przyszłym roku. Dlatego co roku zmienia się budżet. Trudno powiedzieć co będzie w 2021 roku, bo nie wiemy jak… » więcej 2020-11-16, godz. 09:46 Janusz Kowalski o wagonówce i funduszach unijnych Porannym gościem był Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski, a rozmawialiśmy o opolskiej wagonówce i kwestii powiązania… » więcej 2020-11-15, godz. 08:20 Krzysztof Drynda podsumowuje swoją czteroletnią kadencję w wałbrzyskiej strefie ekonomicznej - To był długi czas, zmieniały się zarządy, ale najistotniejsze jest to, że jesteśmy do przodu jeśli chodzi o nowe inwestycje - powiedział w porannej… » więcej 2020-11-14, godz. 08:20 Hubert Ibrom o nowym inwestorze w gminie Ujazd - W tym trudnym czasie pandemii udało nam się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia rozmów z nowym inwestorem, więc to cieszy. Negocjacje trwały około… » więcej 2020-11-12, godz. 09:43 Małgorzata Kozak o nowej akcji opolskiego MOPRu #zostanwdomu skierowanej do seniorów - Przygotowaliśmy ulotkę, którą od kilku dni dystrybuujemy za pośrednictwem wolontariuszy do seniorów i przedstawiamy adresy, telefony, strony internetowe… » więcej 2020-11-12, godz. 09:01 Andrzej Buła podsumowuje dotychczasową pracę samorządu w walce z epidemią Porannym gościem Radia Opole był Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego, którego poprosiliśmy o podsumowanie dotychczasowej pracy samorządu w walce… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***