Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Maciej Róg o tym, czym jest test Coopera i jak się…
2020-10-24, 08:26 Autor: Joanna Matlak

Maciej Róg o tym, czym jest test Coopera i jak się do niego przygotować

Czym jest test Coopera i jak się do niego przygotować [źródło: Pixabay]
Czym jest test Coopera i jak się do niego przygotować [źródło: Pixabay]
- Test Coopera to test sprawności fizycznej i służy temu, by określić czy dana osoba jest w dobrej kondycji czy powinna rozpocząć jakąś głębszą analizę swojego stylu życia i zacząć dbać o swoje zdrowie - powiedział w porannej rozmowie Maciej Róg, koordynator Testu Coopera, który w niedzielę odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym w Opolu.
Jak zaznaczył nasz gość, taki test mogą wykonać wszyscy, w każdej kategorii wiekowej.
- Test polega na ciągłym 12-minutowym biegu. Nie jest to aż tak mocny wysiłek fizyczny, więc mogą go wykonać zarówno dzieci, osoby dorosłe jak i starsze. Można różnicować swoje siły, ale ideą jest to, żeby dana osoba biegła tak, by osiągnąć jak największy dystans.

- Właśnie wyniki testu i ocena jaką sobie wystawiamy po tym teście jest uzależnione od tego jaki dystans osiągniemy w ciągu 12 minut. Ocenę sprawdzamy w specjalnej tabeli.
Test rozpoczyna się rozgrzewką, uczestników obowiązuje zasłanianie nosa i ust w biurze zawodów (nie podczas biegu). Wydarzenie będzie się odbywać w godzinach od 10.00 do 15.00 na stadionie lekkoatletycznym w Opolu przy ul. Sosnkowskiego 21.

Po zakończeniu akcji, wyniki będą dostępne na stronie http://testcoopera.pl/opole/ a galeria zdjęć na profilu https://www.facebook.com/testcoopera/

Zobacz także

2020-12-11, godz. 09:04 Antoni Konopka o programie ochrony powietrza i ustaleniach na szczycie unijnym dotyczących kwestii klimatu i budżetu – To dobra informacja, że jest kompromis, a nie weto. Zwyciężył zdrowy rozsądek, ale wygranym jest tak naprawdę Orban – ocenił w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-12-10, godz. 08:49 Violetta Porowska o rządowej pomocy dla samorządów, czyli Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych Z porannym gościem Radia Opole rozmawialiśmy o rządowej pomocy dla samorządów, czyli Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale też o ostatnich inicjatywach… » więcej 2020-12-09, godz. 08:52 Maciej Kalski o II Opolskim Forum Zawodowym - II Opolskie Forum Zawodowe adresujemy do przedsiębiorców, pracodawców, pracowników, osób szukających pracy i wszystkich chcących podwyższyć swoje kompetencje… » więcej 2020-12-08, godz. 09:08 Marcin Ociepa o Rządowym Funduszu Inicjatyw Lokalnych oraz unijnym budżecie – Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych będzie publikowany w dwóch transzach, pierwsza to 4 mld, czekamy na prezentacje wyników, której dokona premier Mateusz… » więcej 2020-12-07, godz. 09:21 Grzegorz Adamczyk o ewentualnym sporze na linii „Solidarność” – rządzący oraz Radzie Dialogu Społecznego - Ta decyzja to był duży niewypał - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Grzegorz Adamczyk, wiceprzewodniczący NSZZ Solidarność w woj. Opolskim… » więcej 2020-12-06, godz. 08:30 Barbara Kamińska o Europejskim Budżecie Obywatelskim To pierwszy taki projekt w Europie – mowa o Europejskim Budżecie Obywatelskim, który powstał przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego. O szczegółach… » więcej 2020-12-05, godz. 08:30 Adrian Furman o aktywizacji osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy Porannym gościem Radia Opole był Adrian Furman - fundator Fundacji Biznes Bez Barier, prezes Grupy AF, członek Rady Dostępności, z którym rozmawialiśmy… » więcej 2020-12-04, godz. 09:45 Wojciech Komarzyński o działalności Kół Gospodyń Wiejskich i wspieraniu lokalnych społeczności - Absolutnie nie, koła gospodyń wiejskich nie odchodzą do lamusa - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Wojciech Komarzyński, zastępca dyrektora… » więcej 2020-12-03, godz. 09:18 Małgorzata Kozak o problemie przemocy w rodzinie, o tym jak pandemia ten problem "wyciszyła" – Przemoc w rodzinie jest takim problemem, któremu izolacja służy. Kwarantanna spowodowała, że ciężko jest zliczyć ilość przypadków – powiedziała… » więcej 2020-12-02, godz. 08:51 Prof. Zbigniew Krysiak o potrzebie powrotu do Europy Schumana - Reforma UE jest potrzebna, jest kilkanaście obszarów, w których potrzebny jest powrót do Europy Schumana – powiedział w porannej rozmowie „W cztery… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »