Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Maciej Róg o tym, czym jest test Coopera i jak się…
2020-10-24, 08:26 Autor: Joanna Matlak

Maciej Róg o tym, czym jest test Coopera i jak się do niego przygotować

Czym jest test Coopera i jak się do niego przygotować [źródło: Pixabay]
Czym jest test Coopera i jak się do niego przygotować [źródło: Pixabay]
- Test Coopera to test sprawności fizycznej i służy temu, by określić czy dana osoba jest w dobrej kondycji czy powinna rozpocząć jakąś głębszą analizę swojego stylu życia i zacząć dbać o swoje zdrowie - powiedział w porannej rozmowie Maciej Róg, koordynator Testu Coopera, który w niedzielę odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym w Opolu.
Jak zaznaczył nasz gość, taki test mogą wykonać wszyscy, w każdej kategorii wiekowej.
- Test polega na ciągłym 12-minutowym biegu. Nie jest to aż tak mocny wysiłek fizyczny, więc mogą go wykonać zarówno dzieci, osoby dorosłe jak i starsze. Można różnicować swoje siły, ale ideą jest to, żeby dana osoba biegła tak, by osiągnąć jak największy dystans.

- Właśnie wyniki testu i ocena jaką sobie wystawiamy po tym teście jest uzależnione od tego jaki dystans osiągniemy w ciągu 12 minut. Ocenę sprawdzamy w specjalnej tabeli.
Test rozpoczyna się rozgrzewką, uczestników obowiązuje zasłanianie nosa i ust w biurze zawodów (nie podczas biegu). Wydarzenie będzie się odbywać w godzinach od 10.00 do 15.00 na stadionie lekkoatletycznym w Opolu przy ul. Sosnkowskiego 21.

Po zakończeniu akcji, wyniki będą dostępne na stronie http://testcoopera.pl/opole/ a galeria zdjęć na profilu https://www.facebook.com/testcoopera/

Zobacz także

2020-12-03, godz. 09:18 Małgorzata Kozak o problemie przemocy w rodzinie, o tym jak pandemia ten problem "wyciszyła" – Przemoc w rodzinie jest takim problemem, któremu izolacja służy. Kwarantanna spowodowała, że ciężko jest zliczyć ilość przypadków – powiedziała… » więcej 2020-12-02, godz. 08:51 Prof. Zbigniew Krysiak o potrzebie powrotu do Europy Schumana - Reforma UE jest potrzebna, jest kilkanaście obszarów, w których potrzebny jest powrót do Europy Schumana – powiedział w porannej rozmowie „W cztery… » więcej 2020-12-01, godz. 08:55 Dr Wiesława Błudzin o przyczynach, tak nagłego spadku liczby zakażonych koronawirusem - Zobaczymy jak będzie dzisiaj, zobaczymy jak będzie w ciągu najbliższych dni, bo wiem że nastąpiła też zmiana raportowania. Niemniej jednak niech to nie… » więcej 2020-11-30, godz. 18:18 Marcin Ociepa o wkładzie opolskich logistyków w walce z pandemią Gościem porannej rozmowy będzie Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej z którym porozmawiamy m.in. o święcie patrona opolskich logistyków i ich wkładzie… » więcej 2020-11-29, godz. 08:25 Sebastian Szczurek o zwolnieniu z opłacania składek To niemalże ostatni moment na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składek, więc poniedziałkowego terminu powinni przypilnować przedsiębiorcy z branży… » więcej 2020-11-28, godz. 08:15 Marek Trejda o zagrożeniach i prawach konsumenta Jak się nie naciąć, na co uważać podczas szału zakupów? Otwarcie galerii, a także Black Week może prowokować do szybkich, ale i nieprzemyślanych zakupów…… » więcej 2020-11-27, godz. 09:14 Tomasz Zawadzki o zmianach w rozkładach jazdy autobusów Porannym gościem Radia Opole był Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Komunikacji w opolskim ratuszu. Rozmawialiśmy o zmianach w rozkładach jazdy autobusów… » więcej 2020-11-26, godz. 08:40 Zbigniew Kubalańca o kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych O kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych i konkursie na dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego rozmawialiśmy o poranku z wicemarszałkiem regionu… » więcej 2020-11-25, godz. 09:10 Tomasz Kostuś o "Czarnej Księdze PiS" – Stawię się na debacie, jestem do dyspozycji wojewody i tych, którzy chcieliby się zmierzyć z rozliczeniem Zjednoczonej Prawicy, ale uważam, że to nie… » więcej 2020-11-24, godz. 08:42 Grzegorz Adamczyk o zakazie handlu w niedzielę Powoli przyzwyczajamy się, że niedziela jest dniem wolnym. Chcemy, by praca w ten dzień była dopuszczalna tylko tam, gdzie jest to konieczne. Handel można… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »