Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Konrad Gęsiarz o alarmującej sytuacji w Namysłowskim…
2020-10-21, 08:43 Autor: Joanna Matlak

Konrad Gęsiarz o alarmującej sytuacji w Namysłowskim Centrum Zdrowia

Konrad Gęsiarz [fot. Paula Hołubowicz]
Konrad Gęsiarz [fot. Paula Hołubowicz]
- Wcześniej mówiło się już o tym, że szpitale powiatowe, będą miały obowiązek obsługiwania pacjentów covidowych, ale trochę jesteśmy zaskoczeni rozmiarem jeśli chodzi o ilość łóżek, które musimy przygotować. Ma ich być 80 i to praktycznie spowoduje, że poza ZOL-em i hospicjum pozostałe oddziały zostaną zamknięte - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski, z którym rozmawialiśmy o przekształceniu Namysłowskiego Centrum Zdrowia w szpital dla pacjentów „covidowych”.
Co się stanie z pozostałymi pacjentami?

- Jest część pacjentów, którzy do piątku powinni zakończyć leczenie i trafią potem do domu, ale też jest kilku, którym musimy zapewnić miejsce w innym szpitala i tutaj kadra działa tak, by znaleźć takie miejsce – mówił Konrad Gęsiarz.

- Pacjenci, którzy mieliby w przyszłości skorzystać z naszego szpitala będą trafiali do Brzegu. Z zapowiedzi wojewody wynika bowiem, że obsługę powiatu namysłowskiego przejmie Brzeskie Centrum Medyczne. To dość duży szpital, jest tam SOR, więc myślę, że Brzeg jest przygotowano na przejęcie naszych pacjentów – mówił starosta namysłowski.

W tej chwili w szpitalu powiatowym w Namysłowie trwają prace, które mają dostosować warunku do przyjęcia pacjentów z COVID-19.

- Najważniejszą rzeczą, którą musimy przygotować na szybko to są śluzy. Chodzi o to by zapewnić bezpieczeństwo kadrze i to jest dla nas w tej chwili największy problem. Musimy też przystosować instalację ściekową, bo ścieki muszą być dodatkowo odkażane, żeby mogły trafić do naszej oczyszczalni. Poza tym poszukujemy przenośnego rentgenu, potrzebne są też zamgławiacze. Na szybko organizujemy też monitoring sal aby kadra mogła łatwiej czuwać nad bezpieczeństwem pacjentów – mówił starosta Gęsiarz.

- Głównymi akcjonariuszami szpitala jest powiat i gmina, z naszej strony jak i od burmistrza jest zapewnienie, że jeśli szpital będzie potrzebował dodatkowych finansów to je zabezpieczymy – mówił gość Radia Opole.
Konrad Gęsiarz "W cztery oczy" (21.10.2020)

Zobacz także

2020-12-09, godz. 08:52 Maciej Kalski o II Opolskim Forum Zawodowym - II Opolskie Forum Zawodowe adresujemy do przedsiębiorców, pracodawców, pracowników, osób szukających pracy i wszystkich chcących podwyższyć swoje kompetencje… » więcej 2020-12-08, godz. 09:08 Marcin Ociepa o Rządowym Funduszu Inicjatyw Lokalnych oraz unijnym budżecie – Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych będzie publikowany w dwóch transzach, pierwsza to 4 mld, czekamy na prezentacje wyników, której dokona premier Mateusz… » więcej 2020-12-07, godz. 09:21 Grzegorz Adamczyk o ewentualnym sporze na linii „Solidarność” – rządzący oraz Radzie Dialogu Społecznego - Ta decyzja to był duży niewypał - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Grzegorz Adamczyk, wiceprzewodniczący NSZZ Solidarność w woj. Opolskim… » więcej 2020-12-06, godz. 08:30 Barbara Kamińska o Europejskim Budżecie Obywatelskim To pierwszy taki projekt w Europie – mowa o Europejskim Budżecie Obywatelskim, który powstał przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego. O szczegółach… » więcej 2020-12-05, godz. 08:30 Adrian Furman o aktywizacji osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy Porannym gościem Radia Opole był Adrian Furman - fundator Fundacji Biznes Bez Barier, prezes Grupy AF, członek Rady Dostępności, z którym rozmawialiśmy… » więcej 2020-12-04, godz. 09:45 Wojciech Komarzyński o działalności Kół Gospodyń Wiejskich i wspieraniu lokalnych społeczności - Absolutnie nie, koła gospodyń wiejskich nie odchodzą do lamusa - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Wojciech Komarzyński, zastępca dyrektora… » więcej 2020-12-03, godz. 09:18 Małgorzata Kozak o problemie przemocy w rodzinie, o tym jak pandemia ten problem "wyciszyła" – Przemoc w rodzinie jest takim problemem, któremu izolacja służy. Kwarantanna spowodowała, że ciężko jest zliczyć ilość przypadków – powiedziała… » więcej 2020-12-02, godz. 08:51 Prof. Zbigniew Krysiak o potrzebie powrotu do Europy Schumana - Reforma UE jest potrzebna, jest kilkanaście obszarów, w których potrzebny jest powrót do Europy Schumana – powiedział w porannej rozmowie „W cztery… » więcej 2020-12-01, godz. 08:55 Dr Wiesława Błudzin o przyczynach, tak nagłego spadku liczby zakażonych koronawirusem - Zobaczymy jak będzie dzisiaj, zobaczymy jak będzie w ciągu najbliższych dni, bo wiem że nastąpiła też zmiana raportowania. Niemniej jednak niech to nie… » więcej 2020-11-30, godz. 18:18 Marcin Ociepa o wkładzie opolskich logistyków w walce z pandemią Gościem porannej rozmowy będzie Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej z którym porozmawiamy m.in. o święcie patrona opolskich logistyków i ich wkładzie… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »