Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Dorota Piechowicz-Witoń o budżecie obywatelskim…
2020-10-13, 08:32 Autor: Joanna Matlak

Dorota Piechowicz–Witoń o budżecie obywatelskim na rok 2021

Dorota Piechowicz–Witoń o budżecie obywatelskim na 2021 rok
Dorota Piechowicz–Witoń o budżecie obywatelskim na 2021 rok
- Głosujemy za pośrednictwem strony internetowej www.bo.opole.pl, to ważne i bezpieczne w czasie epidemii. Klikamy opcję głosuj, system pyta nas o dane i w kolejnym kroku przechodzimy do wyboru projektów. I tu jest nowość, bo przy tej 7 edycji BO zmienia się liczba głosów. W poprzednich edycjach było 6, po trzy na projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe, teraz mamy po jednym z każdej kategorii, w sumie 2 - mówiła w porannej rozmowie Dorota Piechowicz – Witoń, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu.
Dziś rozpoczęło się głosowanie w 7 edycji budżetu obywatelskiego 2021. Przeglądając wnioski warto zapoznać się z ich szczegółowym opisem i miejscem realizacji.

- Dalej jest tak, że system poprosi nas o numer telefonu, na który przychodzi SMS-em specjalny kod, który trzeba wpisać. Potwierdzamy głos i czekamy na wyniki – mówiła naczelnik CDO.

- Zgodnie z regulaminem każdy wniosek, żeby w ogóle mógł startować o możliwość realizacji musi osiągnąć minimalny prób poparcia, czyli 150 głosów. My staramy się aby maksymalnie dużo osób głosowało, żeby poparcie dla projektów było jak największe. Ten wysoki mandat społeczny jest potrzebny po to, by nie były to projekty cieszące się niskim poparciem – zaznaczyła Dorota Piechowicz-Witoń.

Mniejsza liczba głosów w tej edycji, czyli dwa, ma przeciwdziałać pewnemu rozproszeniu głosów.

- Zdarzało się, że przy wynikach były niewielkie różnice i to nie do końca oddawało w 100 procentach potrzeby i zainteresowanie mieszkańców – dodała naczelnik CDO.

Głosowanie w BO 2021 potrwa do 27 października. Osoby, które niekoniecznie dobrze czują się w przestrzeni internetowej mogą sie udać do CDO lub Centrum "Senior" i tam uzyskają pomoc. Można też zadzwonić na infolinię 77 44 61 586.
Dorota Piechowicz–Witoń "W cztery oczy" (13.10.2020)

Zobacz także

2020-12-01, godz. 08:55 Dr Wiesława Błudzin o przyczynach, tak nagłego spadku liczby zakażonych koronawirusem - Zobaczymy jak będzie dzisiaj, zobaczymy jak będzie w ciągu najbliższych dni, bo wiem że nastąpiła też zmiana raportowania. Niemniej jednak niech to nie… » więcej 2020-11-30, godz. 18:18 Marcin Ociepa o wkładzie opolskich logistyków w walce z pandemią Gościem porannej rozmowy będzie Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej z którym porozmawiamy m.in. o święcie patrona opolskich logistyków i ich wkładzie… » więcej 2020-11-29, godz. 08:25 Sebastian Szczurek o zwolnieniu z opłacania składek To niemalże ostatni moment na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składek, więc poniedziałkowego terminu powinni przypilnować przedsiębiorcy z branży… » więcej 2020-11-28, godz. 08:15 Marek Trejda o zagrożeniach i prawach konsumenta Jak się nie naciąć, na co uważać podczas szału zakupów? Otwarcie galerii, a także Black Week może prowokować do szybkich, ale i nieprzemyślanych zakupów…… » więcej 2020-11-27, godz. 09:14 Tomasz Zawadzki o zmianach w rozkładach jazdy autobusów Porannym gościem Radia Opole był Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Komunikacji w opolskim ratuszu. Rozmawialiśmy o zmianach w rozkładach jazdy autobusów… » więcej 2020-11-26, godz. 08:40 Zbigniew Kubalańca o kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych O kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych i konkursie na dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego rozmawialiśmy o poranku z wicemarszałkiem regionu… » więcej 2020-11-25, godz. 09:10 Tomasz Kostuś o "Czarnej Księdze PiS" – Stawię się na debacie, jestem do dyspozycji wojewody i tych, którzy chcieliby się zmierzyć z rozliczeniem Zjednoczonej Prawicy, ale uważam, że to nie… » więcej 2020-11-24, godz. 08:42 Grzegorz Adamczyk o zakazie handlu w niedzielę Powoli przyzwyczajamy się, że niedziela jest dniem wolnym. Chcemy, by praca w ten dzień była dopuszczalna tylko tam, gdzie jest to konieczne. Handel można… » więcej 2020-11-23, godz. 09:15 Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz o „Czarnej Księdze PiS” – To było jasne i oczywiste, kara zawieszenia ma ten atrybut, że kiedyś się kończy – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska… » więcej 2020-11-20, godz. 09:12 Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem tę informację - powiedział w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek województwa, zapytany o to jak przyjął informację… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »