Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Aleksander Iszczuk o koronawirusie w opolskich szkołach…
2020-10-12, 11:28 Autor: Joanna Matlak

Aleksander Iszczuk o koronawirusie w opolskich szkołach i możliwościach przejścia na naukę zdalną

Aleksander Iszczuk [fot. Jan Mika]
Aleksander Iszczuk [fot. Jan Mika]
- Sytuacja na pewno jest napięta - powiedział w porannej rozmowie „W cztery Oczy” Aleksander Iszczuk, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta Opola, z którym rozmawialiśmy o koronawirusie w opolskich szkołach.
Jak zaznaczył nasz gość szkoły są w większości przygotowane na naukę zdalną, ale wiele zależy od wieku ucznia ale i jakości łącza internetowego.

- Inaczej się pracuje ze świadomym samodzielnym uczniem, ale jeżeli dziecko ma 7 lat i nie potrafi czytać to jak ma przeczytać polecenie? Inaczej się pracuje ze świadomym, samodzielnym w pełni uczniem, a inaczej, kiedy potrzebne jest wsparcie rodziców. Takie automatyczne mówienie, że zdalne nauczanie byłoby panaceum na wszystko oczywiście nie jest prawdą – stwierdził nasz gość.

Przypomnijmy, że wczoraj pojawiła się informacja o kolejnych zakażeniach, tym razem chodzi o PSP 5 i LO nr 8. Poprzednio zakażenie koronawirusem wykryto także u uczniów PSP nr: 9, 10 , 20, 21, 2, 31, 33,11, LO nr: 1, 2, 3, 8, przedszkolu nr 29, w żłobku nr 2, w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego, Zespole Szkół Elektrycznych, oraz u podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej Domu Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym.

- Spora grupa osób została wysłana na kwarantannę. W przypadku uczniów to jest około 100 osób – dodaje Aleksander Iszczuk.
Aleksander Iszczuk "W cztery oczy"

Zobacz także

2020-11-29, godz. 08:25 Sebastian Szczurek o zwolnieniu z opłacania składek To niemalże ostatni moment na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składek, więc poniedziałkowego terminu powinni przypilnować przedsiębiorcy z branży… » więcej 2020-11-28, godz. 08:15 Marek Trejda o zagrożeniach i prawach konsumenta Jak się nie naciąć, na co uważać podczas szału zakupów? Otwarcie galerii, a także Black Week może prowokować do szybkich, ale i nieprzemyślanych zakupów…… » więcej 2020-11-27, godz. 09:14 Tomasz Zawadzki o zmianach w rozkładach jazdy autobusów Porannym gościem Radia Opole był Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Komunikacji w opolskim ratuszu. Rozmawialiśmy o zmianach w rozkładach jazdy autobusów… » więcej 2020-11-26, godz. 08:40 Zbigniew Kubalańca o kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych O kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych i konkursie na dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego rozmawialiśmy o poranku z wicemarszałkiem regionu… » więcej 2020-11-25, godz. 09:10 Tomasz Kostuś o "Czarnej Księdze PiS" – Stawię się na debacie, jestem do dyspozycji wojewody i tych, którzy chcieliby się zmierzyć z rozliczeniem Zjednoczonej Prawicy, ale uważam, że to nie… » więcej 2020-11-24, godz. 08:42 Grzegorz Adamczyk o zakazie handlu w niedzielę Powoli przyzwyczajamy się, że niedziela jest dniem wolnym. Chcemy, by praca w ten dzień była dopuszczalna tylko tam, gdzie jest to konieczne. Handel można… » więcej 2020-11-23, godz. 09:15 Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz o „Czarnej Księdze PiS” – To było jasne i oczywiste, kara zawieszenia ma ten atrybut, że kiedyś się kończy – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska… » więcej 2020-11-20, godz. 09:12 Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem tę informację - powiedział w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek województwa, zapytany o to jak przyjął informację… » więcej 2020-11-19, godz. 11:45 Grzegorz Czapla z OIP w Opolu o pracy w trakcie pandemii – Obecnie bardzo dużo pracy mamy w związku z napływającymi pytaniami dotyczącymi np. pracy zdalnej podczas kwarantanny – powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-11-18, godz. 09:27 Ks. Arnold Dreschler o trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się podopieczni Caritas jak i pielęgniarki środowiskowe – Dysponujemy 140 pielęgniarkami dyplomowanymi, 10% z nich jest na kwarantannie. Pielęgniarek nam stale brakuje, ale epidemia na nas specjalnie nie odcisnęła… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »