Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Aleksander Iszczuk o koronawirusie w opolskich szkołach…
2020-10-12, 11:28 Autor: Joanna Matlak

Aleksander Iszczuk o koronawirusie w opolskich szkołach i możliwościach przejścia na naukę zdalną

Aleksander Iszczuk [fot. Jan Mika]
Aleksander Iszczuk [fot. Jan Mika]
- Sytuacja na pewno jest napięta - powiedział w porannej rozmowie „W cztery Oczy” Aleksander Iszczuk, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta Opola, z którym rozmawialiśmy o koronawirusie w opolskich szkołach.
Jak zaznaczył nasz gość szkoły są w większości przygotowane na naukę zdalną, ale wiele zależy od wieku ucznia ale i jakości łącza internetowego.

- Inaczej się pracuje ze świadomym samodzielnym uczniem, ale jeżeli dziecko ma 7 lat i nie potrafi czytać to jak ma przeczytać polecenie? Inaczej się pracuje ze świadomym, samodzielnym w pełni uczniem, a inaczej, kiedy potrzebne jest wsparcie rodziców. Takie automatyczne mówienie, że zdalne nauczanie byłoby panaceum na wszystko oczywiście nie jest prawdą – stwierdził nasz gość.

Przypomnijmy, że wczoraj pojawiła się informacja o kolejnych zakażeniach, tym razem chodzi o PSP 5 i LO nr 8. Poprzednio zakażenie koronawirusem wykryto także u uczniów PSP nr: 9, 10 , 20, 21, 2, 31, 33,11, LO nr: 1, 2, 3, 8, przedszkolu nr 29, w żłobku nr 2, w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego, Zespole Szkół Elektrycznych, oraz u podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej Domu Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym.

- Spora grupa osób została wysłana na kwarantannę. W przypadku uczniów to jest około 100 osób – dodaje Aleksander Iszczuk.
Aleksander Iszczuk "W cztery oczy"

Zobacz także

2020-11-12, godz. 09:01 Andrzej Buła podsumowuje dotychczasową pracę samorządu w walce z epidemią Porannym gościem Radia Opole był Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego, którego poprosiliśmy o podsumowanie dotychczasowej pracy samorządu w walce… » więcej 2020-11-11, godz. 08:22 Dr Tomasz Greniuch o Ojcach Niepodległości Porannym gościem Radia Opole był dr Tomasz Greniuch, naczelnik Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu, z którym porozmawiamy o Ojcach Niepodległości. Komu ją… » więcej 2020-11-10, godz. 09:14 Iwona Rajca-Biernacka o cennym osoczu, które może niezwykle pomóc osobom chorym na koronawirusa - My przez media zapraszamy osoby, które przechorowały COVID-19 do oddawania osocza, albowiem zapotrzebowanie naszych szpitali to kilka - kilkanaście jednostek… » więcej 2020-11-09, godz. 09:35 Sebastian Szczurek o tym, że można już składać wnioski o dodatkowy zasiłek opiekuńczy - Jak najbardziej, można już składać wnioski o dodatkowy zasiłek opiekuńczy - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Sebastian Szczurek, rzecznik… » więcej 2020-11-08, godz. 08:20 Dr Witold Potwora o tym, czy nasz region ma zadatki na Dolinę Krzemową Kiedyś w latach 90. żartowaliśmy, że może z Turawy dałoby się stworzyć takie centrum rozwoju innowacji i wtedy żartowaliśmy, ale dziś uważam, że tak… » więcej 2020-11-07, godz. 08:20 Krzysztof Kleszcz o najnowszym projekcie Instytutu Śląskiego w Opolu - Projekt jest skierowany do wszystkich z naciskiem na młodych, dlatego, że baza danych, którą tworzymy będzie dostępna w internecie - powiedział w porannej… » więcej 2020-11-06, godz. 08:36 Michał Siek m.in. o przejściu na nauczanie zdalne najmłodszych i sygnałach o namawianiu uczniów do protestowania – To nie będzie duży problem dla opolskich szkół, mieliśmy już takie rozwiązania na wiosnę – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Michał… » więcej 2020-11-05, godz. 09:26 Dr Agnieszka Gawlik o aktualnej sytuacji w ochronie zdrowia - Pan minister nie myli się, my rzeczywiście jesteśmy na granicy wydolności systemu i nawet powiedział kiedy ta granica nastąpi - mówiła dr Agnieszka Gawlik… » więcej 2020-11-04, godz. 10:32 Dr Witold Potwora o tym, czy polska gospodarka wytrzyma kolejny lockdown - Wydaje się, że gospodarka polska tego drugiego lockdownu po prostu by nie przetrzymała, wtedy wychodzilibyśmy z tego przez całe lata - powiedział w porannej… » więcej 2020-11-03, godz. 09:40 Dr Bartłomiej Machnik o ostatnich sondażach poparcia dla partii politycznych - W przypadku sondaży warto mieć ograniczone zaufanie, bo liczby to jedno, ale ważniejsze jest obserwowanie pewnego trendu i rzeczywiście w przypadku Zjednoczonej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***