Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Joanna Hassa o najnowszym projekcie językowym Mniejszości…
2020-10-11, 09:01 Autor: Joanna Matlak

Joanna Hassa o najnowszym projekcie językowym Mniejszości Niemieckiej

Joanna Hassa o najnowszym projekcie językowym Mniejszości Niemieckiej
- Naszym celem jest to, by członkowie Mniejszości Niemieckiej poprawiali swoje umiejętności językowe, pielęgnowali tradycję i kulturę - powiedziała w porannej rozmowie Joanna Hassa, rzecznik Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim, z którą rozmawialiśmy o najnowszym projekcie językowym „Lernraum” przygotowanym dla członków Mniejszości Niemieckiej.

Projekt LernRAUM to także kursy warsztaty, np. kurs komputerowy, majsterkowanie czy malarstwo. Wszystkie zajęcia będą się odbywały z doświadczonymi referentami z Polski czy Niemiec i co ważne, tylko w języku niemieckim.


Zajęcia będzie się odbywały w takich częściach Polski, gdzie znajdują się koła DFK i organizacje Mniejszości Niemieckiej. – W województwie opolskim będą to Chocianowice, Dobrodzień, Głogówek, Kędzierzyn-Koźle, Krapkowice-Otmęt, Prószków, Strzelce Opolskie i Węgry – mówiła Joanna Hassa.


Zajęcia mają się odbywa w sposób stacjonarny, często w małych grupach ale część z nich będzie prowadzona online.


Dodajmy, że projekt finansuje niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Budownictwa i Ojczyzny.


Zobacz także

2020-11-18, godz. 09:27 Ks. Arnold Dreschler o trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się podopieczni Caritas jak i pielęgniarki środowiskowe – Dysponujemy 140 pielęgniarkami dyplomowanymi, 10% z nich jest na kwarantannie. Pielęgniarek nam stale brakuje, ale epidemia na nas specjalnie nie odcisnęła… » więcej 2020-11-17, godz. 08:52 Sabina Nowosielska o projektach budżetowych na kolejny rok w czasach koronawirusa Co roku jest trudno przewidzieć, co będzie w przyszłym roku. Dlatego co roku zmienia się budżet. Trudno powiedzieć co będzie w 2021 roku, bo nie wiemy jak… » więcej 2020-11-16, godz. 09:46 Janusz Kowalski o wagonówce i funduszach unijnych Porannym gościem był Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski, a rozmawialiśmy o opolskiej wagonówce i kwestii powiązania… » więcej 2020-11-15, godz. 08:20 Krzysztof Drynda podsumowuje swoją czteroletnią kadencję w wałbrzyskiej strefie ekonomicznej - To był długi czas, zmieniały się zarządy, ale najistotniejsze jest to, że jesteśmy do przodu jeśli chodzi o nowe inwestycje - powiedział w porannej… » więcej 2020-11-14, godz. 08:20 Hubert Ibrom o nowym inwestorze w gminie Ujazd - W tym trudnym czasie pandemii udało nam się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia rozmów z nowym inwestorem, więc to cieszy. Negocjacje trwały około… » więcej 2020-11-12, godz. 09:43 Małgorzata Kozak o nowej akcji opolskiego MOPRu #zostanwdomu skierowanej do seniorów - Przygotowaliśmy ulotkę, którą od kilku dni dystrybuujemy za pośrednictwem wolontariuszy do seniorów i przedstawiamy adresy, telefony, strony internetowe… » więcej 2020-11-12, godz. 09:01 Andrzej Buła podsumowuje dotychczasową pracę samorządu w walce z epidemią Porannym gościem Radia Opole był Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego, którego poprosiliśmy o podsumowanie dotychczasowej pracy samorządu w walce… » więcej 2020-11-11, godz. 08:22 Dr Tomasz Greniuch o Ojcach Niepodległości Porannym gościem Radia Opole był dr Tomasz Greniuch, naczelnik Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu, z którym porozmawiamy o Ojcach Niepodległości. Komu ją… » więcej 2020-11-10, godz. 09:14 Iwona Rajca-Biernacka o cennym osoczu, które może niezwykle pomóc osobom chorym na koronawirusa - My przez media zapraszamy osoby, które przechorowały COVID-19 do oddawania osocza, albowiem zapotrzebowanie naszych szpitali to kilka - kilkanaście jednostek… » więcej 2020-11-09, godz. 09:35 Sebastian Szczurek o tym, że można już składać wnioski o dodatkowy zasiłek opiekuńczy - Jak najbardziej, można już składać wnioski o dodatkowy zasiłek opiekuńczy - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Sebastian Szczurek, rzecznik… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »