Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Agnieszka Bąkowska o Światowym Dniu Uśmiechu
2020-10-03, 09:00 Autor: Joanna Matlak

Agnieszka Bąkowska o Światowym Dniu Uśmiechu

- Fundacja „Dr Clown” w Polsce działa od 20 lat, w Opolu od 15. Docieramy do szpitali, hospicjów i innych placówek, chcemy wspierać proces rekonwalescencji - powiedziała w porannej rozmowie „W cztery oczy” Agnieszka Bąkowska, wolontariuszka fundacji.
Wolontariusze fundacji „Dr Clown” specjalizują się w terapii śmiechem, a niosą go tam gdzie jest najbardziej potrzebny, czyli do szpitali czy hospicjów.

- My przede wszystkim jesteśmy z pacjentami, ważna jest obecność, uśmiech i interakcja – zaznacza wolontariuszka.

– Pozytywne nastawienie jest pomocne, ale w naszej grupie wolontariuszy są zróżnicowane osoby, jedne są bardzo energiczne, ale są też osoby spokojniejsze. Mamy taką zasadę, że każde dziecko, każdy podopieczny znajdzie swojego wolontariusza – mówiła Agnieszka Bąkowska.

Wolontariusze zorganizowali też konkurs. – Na naszej stronie internetowej jest zakładka „konkurs”, wystarczy tam wejść, odpowiedzieć na pytanie i można wygrać zestaw klocków. Jest to konkurs dla specjalnych placówek czy organizacji pozarządowych – dodaje Bąkowska.

Dodajmy, że niebawem bo 13 października fundacja będzie prowadziła nabór na wolontariuszy. – W tym wolontariacie można odkryć siebie – zachęca Agnieszka Bąkowska.

Zobacz także

2020-11-27, godz. 09:14 Tomasz Zawadzki o zmianach w rozkładach jazdy autobusów Porannym gościem Radia Opole był Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Komunikacji w opolskim ratuszu. Rozmawialiśmy o zmianach w rozkładach jazdy autobusów… » więcej 2020-11-26, godz. 08:40 Zbigniew Kubalańca o kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych O kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych i konkursie na dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego rozmawialiśmy o poranku z wicemarszałkiem regionu… » więcej 2020-11-25, godz. 09:10 Tomasz Kostuś o "Czarnej Księdze PiS" – Stawię się na debacie, jestem do dyspozycji wojewody i tych, którzy chcieliby się zmierzyć z rozliczeniem Zjednoczonej Prawicy, ale uważam, że to nie… » więcej 2020-11-24, godz. 08:42 Grzegorz Adamczyk o zakazie handlu w niedzielę Powoli przyzwyczajamy się, że niedziela jest dniem wolnym. Chcemy, by praca w ten dzień była dopuszczalna tylko tam, gdzie jest to konieczne. Handel można… » więcej 2020-11-23, godz. 09:15 Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz o „Czarnej Księdze PiS” – To było jasne i oczywiste, kara zawieszenia ma ten atrybut, że kiedyś się kończy – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska… » więcej 2020-11-20, godz. 09:12 Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem tę informację - powiedział w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek województwa, zapytany o to jak przyjął informację… » więcej 2020-11-19, godz. 11:45 Grzegorz Czapla z OIP w Opolu o pracy w trakcie pandemii – Obecnie bardzo dużo pracy mamy w związku z napływającymi pytaniami dotyczącymi np. pracy zdalnej podczas kwarantanny – powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-11-18, godz. 09:27 Ks. Arnold Dreschler o trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się podopieczni Caritas jak i pielęgniarki środowiskowe – Dysponujemy 140 pielęgniarkami dyplomowanymi, 10% z nich jest na kwarantannie. Pielęgniarek nam stale brakuje, ale epidemia na nas specjalnie nie odcisnęła… » więcej 2020-11-17, godz. 08:52 Sabina Nowosielska o projektach budżetowych na kolejny rok w czasach koronawirusa Co roku jest trudno przewidzieć, co będzie w przyszłym roku. Dlatego co roku zmienia się budżet. Trudno powiedzieć co będzie w 2021 roku, bo nie wiemy jak… » więcej 2020-11-16, godz. 09:46 Janusz Kowalski o wagonówce i funduszach unijnych Porannym gościem był Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski, a rozmawialiśmy o opolskiej wagonówce i kwestii powiązania… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »