Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Agnieszka Bąkowska o Światowym Dniu Uśmiechu
2020-10-03, 09:00 Autor: Joanna Matlak

Agnieszka Bąkowska o Światowym Dniu Uśmiechu

- Fundacja „Dr Clown” w Polsce działa od 20 lat, w Opolu od 15. Docieramy do szpitali, hospicjów i innych placówek, chcemy wspierać proces rekonwalescencji - powiedziała w porannej rozmowie „W cztery oczy” Agnieszka Bąkowska, wolontariuszka fundacji.
Wolontariusze fundacji „Dr Clown” specjalizują się w terapii śmiechem, a niosą go tam gdzie jest najbardziej potrzebny, czyli do szpitali czy hospicjów.

- My przede wszystkim jesteśmy z pacjentami, ważna jest obecność, uśmiech i interakcja – zaznacza wolontariuszka.

– Pozytywne nastawienie jest pomocne, ale w naszej grupie wolontariuszy są zróżnicowane osoby, jedne są bardzo energiczne, ale są też osoby spokojniejsze. Mamy taką zasadę, że każde dziecko, każdy podopieczny znajdzie swojego wolontariusza – mówiła Agnieszka Bąkowska.

Wolontariusze zorganizowali też konkurs. – Na naszej stronie internetowej jest zakładka „konkurs”, wystarczy tam wejść, odpowiedzieć na pytanie i można wygrać zestaw klocków. Jest to konkurs dla specjalnych placówek czy organizacji pozarządowych – dodaje Bąkowska.

Dodajmy, że niebawem bo 13 października fundacja będzie prowadziła nabór na wolontariuszy. – W tym wolontariacie można odkryć siebie – zachęca Agnieszka Bąkowska.

Zobacz także

2020-11-02, godz. 08:45 Łukasz Żmuda o programach pomocy dla osób z niepełnosprawnościami - Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale sytuacja w ostatnich latach zdecydowanie się poprawia, jeśli chodzi o zatrudnienie osób niepełnosprawnych - mówił… » więcej 2020-11-01, godz. 08:30 Ks. Mateusz Buczma o tym że każdy z nas ma szansę dostąpić świętości - W dzień 1 listopada, ale i później przez kolejne dni nasze myśli wędrują ku sprawom ostatecznym - mówił ks. Mateusz Buczma, koordynator ruchów i wspólnot… » więcej 2020-10-31, godz. 08:30 Daniel Potocki o działalności Związku Szlachty Rzeczypospolitej - Niestety, z powodu koronawirusa zostaliśmy zmuszeni do przełożenia tego wydarzenia na przyszły rok. Chcieliśmy rozpocząć dyskusję na temat dworu ziemiańskiego… » więcej 2020-10-30, godz. 09:27 Danuta Jazłowiecka o protestach ws. aborcji i ich skutkach zarówno politycznych jak i społecznych Danuta Jazłowiecka, senator Platformy Obywatelskiej - Ja nie jestem za aborcją, bo mam świadomość, że taka decyzja pozostawia na kobiecie ślad na całe… » więcej 2020-10-29, godz. 08:56 Wiesława Błudzin o tym, jaki wpływ na wzrost zachorowań mogą mieć strajki kobiet Wiesława Błudzin, ordynator oddziału zakaźnego w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu - Na pewno protesty nie sprzyjają zwalczaniu pandemii, ale trzeba o to pytać… » więcej 2020-10-28, godz. 08:50 Roman Kolek o zagrożeniu jakim jest likwidacja ośrodków uzależnień i tych zajmujących się zdrowiem psychicznym w… - Tym tematem zajmujemy się już od roku. Wysyłamy korespondencje, wysyłamy pisma do Ministerstwa Zdrowia, zwracamy uwagę, że nie ma takiej ilości kadry… » więcej 2020-10-27, godz. 08:39 Marcin Ociepa o politycznej sytuacji po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji z powodów eugenicznych Marcin Ociepa, wiceprezes zarządu krajowego Porozumienia -Te sprawy są bardzo trudne i te wybory są trudne, na jednej szali mamy bowiem oczekiwania wolności… » więcej 2020-10-26, godz. 09:03 Mariusz Grochowski o rehabilitacji pacjentów pocovidowych – Trafiają do nas pacjenci np. z osłabieniem albo z płytszym oddechem. Rehabilitacja ma poprawić wydolność wysiłkową i krążeniową, sprawność oddechową… » więcej 2020-10-25, godz. 08:31 Prof. Marek Gierlotka o przyczynach chorób cywilizacyjnych Jakie są przyczyny chorób cywilizacyjnych, z czego wynikają i jak się przed nimi chronić? Na te pytania odpowiadał prof. Marek Gierlotka, kierownik oddziału… » więcej 2020-10-24, godz. 08:26 Maciej Róg o tym, czym jest test Coopera i jak się do niego przygotować - Test Coopera to test sprawności fizycznej i służy temu, by określić czy dana osoba jest w dobrej kondycji czy powinna rozpocząć jakąś głębszą analizę… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***