Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Tomasz Kaliszan o polityce senioralnej
2020-10-02, 10:33 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Kaliszan o polityce senioralnej

Tomasz Kaliszan o polityce senioralnej
- Propozycja "Fachowiec dla seniora" to realizacja naszego programu wyborczego i przekładamy go teraz. Uważamy, że to jest dobry czas, aby wspomóc naszych seniorów w życiu codziennym. Chodzi o drobne naprawy, n. kranu, drzwi, itd. – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Tomasz Kaliszan, radny miasta Opola z klubu Koalicji Obywatelskiej.

- To dobry czas, aby zająć się tym programem - uważa opolski radny. Dlaczego? - Jesteśmy przed projektowaniem budżetu 2021 roku. Wydaje się, że początek roku 2021 jest dobrym czasem, aby rozpocząć tego typu program – ocenił Kaliszan.

Przypomnijmy, że jest to jeden z projektów jaki Koalicja Obywatelska proponowała w wyborach samorządowych w kampanii Barbary Kamińskiej.

- Sam projekt nie obciążył by bardzo miasta. Myślę, że Pan prezydent podejdzie do tego kompleksowo i wspomoże nasz projekt – stwierdził radny Kaliszan.

Jego zdaniem koszty programu oszacowano na około 100 tysięcy złotych.


Naszego gościa pytaliśmy też o inne projekty zgłaszane podczas kampanii, czy doczekają się realizacji?


- Mamy nadzieję, będziemy je zgłaszać. Jednym z priorytetów były też tereny zielone. Tu trochę się zmienia widzimy pozytywne aspekty zwiększenia nakładów na bujność, widzimy kwiatostany… My mówiliśmy o parkach kieszonkowych i drugim Bolko. Uważamy, że powinien się znaleźć po przeciwnej stronie Opola w okolicach Malinki czy ZWM-u (os. Armii Krajowej przyp. red.) – dodał radny Kaliszan.

Zobacz także

2020-11-19, godz. 11:45 Grzegorz Czapla z OIP w Opolu o pracy w trakcie pandemii – Obecnie bardzo dużo pracy mamy w związku z napływającymi pytaniami dotyczącymi np. pracy zdalnej podczas kwarantanny – powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-11-18, godz. 09:27 Ks. Arnold Dreschler o trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się podopieczni Caritas jak i pielęgniarki środowiskowe – Dysponujemy 140 pielęgniarkami dyplomowanymi, 10% z nich jest na kwarantannie. Pielęgniarek nam stale brakuje, ale epidemia na nas specjalnie nie odcisnęła… » więcej 2020-11-17, godz. 08:52 Sabina Nowosielska o projektach budżetowych na kolejny rok w czasach koronawirusa Co roku jest trudno przewidzieć, co będzie w przyszłym roku. Dlatego co roku zmienia się budżet. Trudno powiedzieć co będzie w 2021 roku, bo nie wiemy jak… » więcej 2020-11-16, godz. 09:46 Janusz Kowalski o wagonówce i funduszach unijnych Porannym gościem był Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski, a rozmawialiśmy o opolskiej wagonówce i kwestii powiązania… » więcej 2020-11-15, godz. 08:20 Krzysztof Drynda podsumowuje swoją czteroletnią kadencję w wałbrzyskiej strefie ekonomicznej - To był długi czas, zmieniały się zarządy, ale najistotniejsze jest to, że jesteśmy do przodu jeśli chodzi o nowe inwestycje - powiedział w porannej… » więcej 2020-11-14, godz. 08:20 Hubert Ibrom o nowym inwestorze w gminie Ujazd - W tym trudnym czasie pandemii udało nam się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia rozmów z nowym inwestorem, więc to cieszy. Negocjacje trwały około… » więcej 2020-11-12, godz. 09:43 Małgorzata Kozak o nowej akcji opolskiego MOPRu #zostanwdomu skierowanej do seniorów - Przygotowaliśmy ulotkę, którą od kilku dni dystrybuujemy za pośrednictwem wolontariuszy do seniorów i przedstawiamy adresy, telefony, strony internetowe… » więcej 2020-11-12, godz. 09:01 Andrzej Buła podsumowuje dotychczasową pracę samorządu w walce z epidemią Porannym gościem Radia Opole był Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego, którego poprosiliśmy o podsumowanie dotychczasowej pracy samorządu w walce… » więcej 2020-11-11, godz. 08:22 Dr Tomasz Greniuch o Ojcach Niepodległości Porannym gościem Radia Opole był dr Tomasz Greniuch, naczelnik Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu, z którym porozmawiamy o Ojcach Niepodległości. Komu ją… » więcej 2020-11-10, godz. 09:14 Iwona Rajca-Biernacka o cennym osoczu, które może niezwykle pomóc osobom chorym na koronawirusa - My przez media zapraszamy osoby, które przechorowały COVID-19 do oddawania osocza, albowiem zapotrzebowanie naszych szpitali to kilka - kilkanaście jednostek… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »