Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Tomasz Kaliszan o polityce senioralnej
2020-10-02, 10:33 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Kaliszan o polityce senioralnej

Tomasz Kaliszan o polityce senioralnej
- Propozycja "Fachowiec dla seniora" to realizacja naszego programu wyborczego i przekładamy go teraz. Uważamy, że to jest dobry czas, aby wspomóc naszych seniorów w życiu codziennym. Chodzi o drobne naprawy, n. kranu, drzwi, itd. – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Tomasz Kaliszan, radny miasta Opola z klubu Koalicji Obywatelskiej.

- To dobry czas, aby zająć się tym programem - uważa opolski radny. Dlaczego? - Jesteśmy przed projektowaniem budżetu 2021 roku. Wydaje się, że początek roku 2021 jest dobrym czasem, aby rozpocząć tego typu program – ocenił Kaliszan.

Przypomnijmy, że jest to jeden z projektów jaki Koalicja Obywatelska proponowała w wyborach samorządowych w kampanii Barbary Kamińskiej.

- Sam projekt nie obciążył by bardzo miasta. Myślę, że Pan prezydent podejdzie do tego kompleksowo i wspomoże nasz projekt – stwierdził radny Kaliszan.

Jego zdaniem koszty programu oszacowano na około 100 tysięcy złotych.


Naszego gościa pytaliśmy też o inne projekty zgłaszane podczas kampanii, czy doczekają się realizacji?


- Mamy nadzieję, będziemy je zgłaszać. Jednym z priorytetów były też tereny zielone. Tu trochę się zmienia widzimy pozytywne aspekty zwiększenia nakładów na bujność, widzimy kwiatostany… My mówiliśmy o parkach kieszonkowych i drugim Bolko. Uważamy, że powinien się znaleźć po przeciwnej stronie Opola w okolicach Malinki czy ZWM-u (os. Armii Krajowej przyp. red.) – dodał radny Kaliszan.

Zobacz także

2020-11-12, godz. 09:01 Andrzej Buła podsumowuje dotychczasową pracę samorządu w walce z epidemią Porannym gościem Radia Opole był Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego, którego poprosiliśmy o podsumowanie dotychczasowej pracy samorządu w walce… » więcej 2020-11-11, godz. 08:22 Dr Tomasz Greniuch o Ojcach Niepodległości Porannym gościem Radia Opole był dr Tomasz Greniuch, naczelnik Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu, z którym porozmawiamy o Ojcach Niepodległości. Komu ją… » więcej 2020-11-10, godz. 09:14 Iwona Rajca-Biernacka o cennym osoczu, które może niezwykle pomóc osobom chorym na koronawirusa - My przez media zapraszamy osoby, które przechorowały COVID-19 do oddawania osocza, albowiem zapotrzebowanie naszych szpitali to kilka - kilkanaście jednostek… » więcej 2020-11-09, godz. 09:35 Sebastian Szczurek o tym, że można już składać wnioski o dodatkowy zasiłek opiekuńczy - Jak najbardziej, można już składać wnioski o dodatkowy zasiłek opiekuńczy - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Sebastian Szczurek, rzecznik… » więcej 2020-11-08, godz. 08:20 Dr Witold Potwora o tym, czy nasz region ma zadatki na Dolinę Krzemową Kiedyś w latach 90. żartowaliśmy, że może z Turawy dałoby się stworzyć takie centrum rozwoju innowacji i wtedy żartowaliśmy, ale dziś uważam, że tak… » więcej 2020-11-07, godz. 08:20 Krzysztof Kleszcz o najnowszym projekcie Instytutu Śląskiego w Opolu - Projekt jest skierowany do wszystkich z naciskiem na młodych, dlatego, że baza danych, którą tworzymy będzie dostępna w internecie - powiedział w porannej… » więcej 2020-11-06, godz. 08:36 Michał Siek m.in. o przejściu na nauczanie zdalne najmłodszych i sygnałach o namawianiu uczniów do protestowania – To nie będzie duży problem dla opolskich szkół, mieliśmy już takie rozwiązania na wiosnę – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Michał… » więcej 2020-11-05, godz. 09:26 Dr Agnieszka Gawlik o aktualnej sytuacji w ochronie zdrowia - Pan minister nie myli się, my rzeczywiście jesteśmy na granicy wydolności systemu i nawet powiedział kiedy ta granica nastąpi - mówiła dr Agnieszka Gawlik… » więcej 2020-11-04, godz. 10:32 Dr Witold Potwora o tym, czy polska gospodarka wytrzyma kolejny lockdown - Wydaje się, że gospodarka polska tego drugiego lockdownu po prostu by nie przetrzymała, wtedy wychodzilibyśmy z tego przez całe lata - powiedział w porannej… » więcej 2020-11-03, godz. 09:40 Dr Bartłomiej Machnik o ostatnich sondażach poparcia dla partii politycznych - W przypadku sondaży warto mieć ograniczone zaufanie, bo liczby to jedno, ale ważniejsze jest obserwowanie pewnego trendu i rzeczywiście w przypadku Zjednoczonej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »