Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Tomasz Kostuś o tym, jak patrzy na kryzys w Zjednoczonej…
2020-09-23, 09:34 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Kostuś o tym, jak patrzy na kryzys w Zjednoczonej Prawicy

Tomasz Kostuś o tym, jak patrzy na kryzys w Zjednoczonej Prawicy
– Cytując Donalda Tuska, należałoby czekać aż przeciwnik sam się zakiwa, aż sam się przewróci, ale to oczywiście jedna z teorii – mówił w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, pytany o to, jak patrzy na kryzys w Zjednoczonej Prawicy.
– Przyczyną tej wojny nerwów jest nie tylko rekonstrukcja rządu, to też kwestia przejęcia schedy po Jarosławie Kaczyńskim. Dziś Ziobro mając arsenał dowodowy próbuje Mateusza Morawieckiego szachować, w tle jest też ustawa „bezkarnościowa” – mówił nasz gość.

– Ja przede wszystkim ubolewam, że rząd zamiast zajmować się ważnymi sprawami dla Polek i Polaków zajmuje się samym sobą. Dzisiaj rząd powinien się zajmować pandemią i skupić się na sprawach związanych z tym co dzieje się na Śląsku, do tego inflacja deficyt i problemy z praworządnością – dodał Kostuś.

Co zdaniem Kostusia powinna teraz robić opozycja? – Jest kilka dróg – stwierdził Kostuś.

– Jest droga, którą proponuje Donald Tusk, żeby Zjednoczonej Prawicy nie przeszkadzać. Jest też szkoła, że to właśnie teraz trzeba wejść z inicjatywą programową, że mamy inny pomysł na Polskę. I jeszcze ofensywa polityczna a więc wniosek o odwołanie premiera, rządu czy poszczególnych ministrów – dodał gość Radia Opole.

– Gabinet cieni jest odtwarzany i zapewniam, że jesienią tego roku zostanie ponownie zaprezentowany, przygotowujemy ofensywę programową, będziemy przedstawiać nową kartę ideową, to się zbiegnie z 20-leciem powstania Platformy Obywatelskiej więc zapewniam, że jeszcze wiele razy będziemy rozmawiać o pomysłach KO – podkreślił Tomasz Kostuś.

– Koalicja Obywatelska ma się dobrze i do wyborów jest przygotowana, ale żeby wygrać musimy iść szerzej. Szeroka koalicja anty-PiSowska nie jest przygotowana do tego, żeby wybory wygrać, dlatego że mówi różnymi językami, trzeba te lekcje gry zespołowej odrobić, zakopać różnice polityczne, ambicjonalne aby opozycja stanowiła jeden blok, który tylko i wyłącznie razem może wygrać – powiedział poseł Kostuś.

Dodajmy, że w piątek, 25 września odbędzie się posiedzenie klubu Koalicji Obywatelskiej na której prawdopodobnie zostanie wybrany nowy szef klubu. – Złożyłem podpis i nie zamierzam chować głowy w piasek, udzieliłem poparcia Cezaremu Tomczykowi i uważam, że te wybory wewnętrzne wygra, a jak będzie, zobaczymy. W sobotę natomiast mamy Radę Krajową PO – dodał Kostuś.

Zobacz także

2020-11-03, godz. 09:40 Dr Bartłomiej Machnik o ostatnich sondażach poparcia dla partii politycznych - W przypadku sondaży warto mieć ograniczone zaufanie, bo liczby to jedno, ale ważniejsze jest obserwowanie pewnego trendu i rzeczywiście w przypadku Zjednoczonej… » więcej 2020-11-02, godz. 08:45 Łukasz Żmuda o programach pomocy dla osób z niepełnosprawnościami - Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale sytuacja w ostatnich latach zdecydowanie się poprawia, jeśli chodzi o zatrudnienie osób niepełnosprawnych - mówił… » więcej 2020-11-01, godz. 08:30 Ks. Mateusz Buczma o tym że każdy z nas ma szansę dostąpić świętości - W dzień 1 listopada, ale i później przez kolejne dni nasze myśli wędrują ku sprawom ostatecznym - mówił ks. Mateusz Buczma, koordynator ruchów i wspólnot… » więcej 2020-10-31, godz. 08:30 Daniel Potocki o działalności Związku Szlachty Rzeczypospolitej - Niestety, z powodu koronawirusa zostaliśmy zmuszeni do przełożenia tego wydarzenia na przyszły rok. Chcieliśmy rozpocząć dyskusję na temat dworu ziemiańskiego… » więcej 2020-10-30, godz. 09:27 Danuta Jazłowiecka o protestach ws. aborcji i ich skutkach zarówno politycznych jak i społecznych Danuta Jazłowiecka, senator Platformy Obywatelskiej - Ja nie jestem za aborcją, bo mam świadomość, że taka decyzja pozostawia na kobiecie ślad na całe… » więcej 2020-10-29, godz. 08:56 Wiesława Błudzin o tym, jaki wpływ na wzrost zachorowań mogą mieć strajki kobiet Wiesława Błudzin, ordynator oddziału zakaźnego w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu - Na pewno protesty nie sprzyjają zwalczaniu pandemii, ale trzeba o to pytać… » więcej 2020-10-28, godz. 08:50 Roman Kolek o zagrożeniu jakim jest likwidacja ośrodków uzależnień i tych zajmujących się zdrowiem psychicznym w… - Tym tematem zajmujemy się już od roku. Wysyłamy korespondencje, wysyłamy pisma do Ministerstwa Zdrowia, zwracamy uwagę, że nie ma takiej ilości kadry… » więcej 2020-10-27, godz. 08:39 Marcin Ociepa o politycznej sytuacji po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji z powodów eugenicznych Marcin Ociepa, wiceprezes zarządu krajowego Porozumienia -Te sprawy są bardzo trudne i te wybory są trudne, na jednej szali mamy bowiem oczekiwania wolności… » więcej 2020-10-26, godz. 09:03 Mariusz Grochowski o rehabilitacji pacjentów pocovidowych – Trafiają do nas pacjenci np. z osłabieniem albo z płytszym oddechem. Rehabilitacja ma poprawić wydolność wysiłkową i krążeniową, sprawność oddechową… » więcej 2020-10-25, godz. 08:31 Prof. Marek Gierlotka o przyczynach chorób cywilizacyjnych Jakie są przyczyny chorób cywilizacyjnych, z czego wynikają i jak się przed nimi chronić? Na te pytania odpowiadał prof. Marek Gierlotka, kierownik oddziału… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »