Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Jerzy Czerwiński o Zjednoczonej Prawicy
2020-09-22, 09:49 Autor: Joanna Matlak

Jerzy Czerwiński o Zjednoczonej Prawicy

Jerzy Czerwiński [fot. Jan Mika]
Jerzy Czerwiński [fot. Jan Mika]
- Mam nadzieję, że mniejsze partie, które starały się wybić na niezależność nie mając do tego predyspozycji, pójdą po rozum do głowy - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Jerzy Czerwiński, senator PiS pytany o kryzys w Zjednoczonej Prawicy.
- Koalicja sensu stricte istnieje, ale z punktu widzenia funkcjonalnego, po ostatnich głosowaniach, jej byt został przerwany. Ja mam nadzieję, że sam projekt Zjednoczonej Prawicy, tzn. wspólnego działania dużego ugrupowania i dwóch mniejszych zostanie w pewnym sensie reaktywowany i dalej będziemy się zajmować rozwiązywaniem problemów w kraju – stwierdził senator Czerwiński.

- Jeśli się cos uchwala i ma być dyscyplina partyjna, to trzeba to realizować. Nie może być tak ze nielojalność jest nagradzana. To powoduje ze partia staje się niepoważna. Nie może być tak jak było, coś się zdarzyło – zaznaczył nasz gość.

- Media skupiają się na Solidarnej Polsce, ale to cały ten proces i trzęsienie ziemi rozpoczęło się w maju, kiedy Porozumienie wspólnie z opozycją zablokowali wybory w konstytucyjnym terminie 10 maja - przypomniał Czerwiński.

Z naszym gościem rozmawialiśmy o tzw. ustawie futerkowej, która teraz trafiła do senatu. - W środę o 11.00 będziemy zajmować się tą ustawą, będą wysłuchiwane zarówno organizacje z jednej strony obrońców przyrody i praw zwierząt jak i związki rolnicze – dodał Jerzy Czerwiński.

Zobacz także

2020-11-03, godz. 09:40 Dr Bartłomiej Machnik o ostatnich sondażach poparcia dla partii politycznych - W przypadku sondaży warto mieć ograniczone zaufanie, bo liczby to jedno, ale ważniejsze jest obserwowanie pewnego trendu i rzeczywiście w przypadku Zjednoczonej… » więcej 2020-11-02, godz. 08:45 Łukasz Żmuda o programach pomocy dla osób z niepełnosprawnościami - Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale sytuacja w ostatnich latach zdecydowanie się poprawia, jeśli chodzi o zatrudnienie osób niepełnosprawnych - mówił… » więcej 2020-11-01, godz. 08:30 Ks. Mateusz Buczma o tym że każdy z nas ma szansę dostąpić świętości - W dzień 1 listopada, ale i później przez kolejne dni nasze myśli wędrują ku sprawom ostatecznym - mówił ks. Mateusz Buczma, koordynator ruchów i wspólnot… » więcej 2020-10-31, godz. 08:30 Daniel Potocki o działalności Związku Szlachty Rzeczypospolitej - Niestety, z powodu koronawirusa zostaliśmy zmuszeni do przełożenia tego wydarzenia na przyszły rok. Chcieliśmy rozpocząć dyskusję na temat dworu ziemiańskiego… » więcej 2020-10-30, godz. 09:27 Danuta Jazłowiecka o protestach ws. aborcji i ich skutkach zarówno politycznych jak i społecznych Danuta Jazłowiecka, senator Platformy Obywatelskiej - Ja nie jestem za aborcją, bo mam świadomość, że taka decyzja pozostawia na kobiecie ślad na całe… » więcej 2020-10-29, godz. 08:56 Wiesława Błudzin o tym, jaki wpływ na wzrost zachorowań mogą mieć strajki kobiet Wiesława Błudzin, ordynator oddziału zakaźnego w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu - Na pewno protesty nie sprzyjają zwalczaniu pandemii, ale trzeba o to pytać… » więcej 2020-10-28, godz. 08:50 Roman Kolek o zagrożeniu jakim jest likwidacja ośrodków uzależnień i tych zajmujących się zdrowiem psychicznym w… - Tym tematem zajmujemy się już od roku. Wysyłamy korespondencje, wysyłamy pisma do Ministerstwa Zdrowia, zwracamy uwagę, że nie ma takiej ilości kadry… » więcej 2020-10-27, godz. 08:39 Marcin Ociepa o politycznej sytuacji po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji z powodów eugenicznych Marcin Ociepa, wiceprezes zarządu krajowego Porozumienia -Te sprawy są bardzo trudne i te wybory są trudne, na jednej szali mamy bowiem oczekiwania wolności… » więcej 2020-10-26, godz. 09:03 Mariusz Grochowski o rehabilitacji pacjentów pocovidowych – Trafiają do nas pacjenci np. z osłabieniem albo z płytszym oddechem. Rehabilitacja ma poprawić wydolność wysiłkową i krążeniową, sprawność oddechową… » więcej 2020-10-25, godz. 08:31 Prof. Marek Gierlotka o przyczynach chorób cywilizacyjnych Jakie są przyczyny chorób cywilizacyjnych, z czego wynikają i jak się przed nimi chronić? Na te pytania odpowiadał prof. Marek Gierlotka, kierownik oddziału… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »