Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Jerzy Czerwiński o Zjednoczonej Prawicy
2020-09-22, 09:49 Autor: Joanna Matlak

Jerzy Czerwiński o Zjednoczonej Prawicy

Jerzy Czerwiński [fot. Jan Mika]
Jerzy Czerwiński [fot. Jan Mika]
- Mam nadzieję, że mniejsze partie, które starały się wybić na niezależność nie mając do tego predyspozycji, pójdą po rozum do głowy - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Jerzy Czerwiński, senator PiS pytany o kryzys w Zjednoczonej Prawicy.
- Koalicja sensu stricte istnieje, ale z punktu widzenia funkcjonalnego, po ostatnich głosowaniach, jej byt został przerwany. Ja mam nadzieję, że sam projekt Zjednoczonej Prawicy, tzn. wspólnego działania dużego ugrupowania i dwóch mniejszych zostanie w pewnym sensie reaktywowany i dalej będziemy się zajmować rozwiązywaniem problemów w kraju – stwierdził senator Czerwiński.

- Jeśli się cos uchwala i ma być dyscyplina partyjna, to trzeba to realizować. Nie może być tak ze nielojalność jest nagradzana. To powoduje ze partia staje się niepoważna. Nie może być tak jak było, coś się zdarzyło – zaznaczył nasz gość.

- Media skupiają się na Solidarnej Polsce, ale to cały ten proces i trzęsienie ziemi rozpoczęło się w maju, kiedy Porozumienie wspólnie z opozycją zablokowali wybory w konstytucyjnym terminie 10 maja - przypomniał Czerwiński.

Z naszym gościem rozmawialiśmy o tzw. ustawie futerkowej, która teraz trafiła do senatu. - W środę o 11.00 będziemy zajmować się tą ustawą, będą wysłuchiwane zarówno organizacje z jednej strony obrońców przyrody i praw zwierząt jak i związki rolnicze – dodał Jerzy Czerwiński.

Zobacz także

2020-10-22, godz. 08:40 Marek Froelich o sytuacji rolników w kontekście zalanych gospodarstw i upraw Porannym gościem Radia Opole był Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej w Opolu, z którym rozmawialiśmy o sytuacji rolników w kontekście zalanych gospodarstw… » więcej 2020-10-21, godz. 08:43 Konrad Gęsiarz o alarmującej sytuacji w Namysłowskim Centrum Zdrowia - Wcześniej mówiło się już o tym, że szpitale powiatowe, będą miały obowiązek obsługiwania pacjentów covidowych, ale trochę jesteśmy zaskoczeni rozmiarem… » więcej 2020-10-19, godz. 08:46 Violetta Porowska o najbliższym zjeździe okręgowym PiS – Zjazd okręgowy to zawsze duże wydarzenie dla struktury partyjnej, ale z powodu pandemii został on rozłożony na trzy dni – mówiła w porannej rozmowie… » więcej 2020-10-18, godz. 08:30 Hubert Kołodziej o korzyściach ze współpracy regionu opolskiego z partnerami z Węgier - W 1999 roku powstały sejmiki województw i naturalną sprawą było szukanie partnerów do współpracy. Kierunek węgierski był czymś naturalnym – mówił… » więcej 2020-10-17, godz. 08:35 Jan Burniak o tym, jak wielu ludzi wciąż korzysta z Banku Żywności - Te dwa dni się ze sobą wiążą - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy Jan Burniak, prezes Banku Żywności w Opolu. Rozmawialiśmy bowiem o Światowym… » więcej 2020-10-16, godz. 10:01 Dawid Ozimek o tym, czy Opolanie powinni obawiać się wysokiego stanu wody w Odrze Dawid Ozimek, zastępca naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta Opola - Dziś oczekujemy fali, która od godziny 9.00 będzie przechodzić… » więcej 2020-10-15, godz. 08:32 Grzegorz Fuławka o Grzegorz Fuławka, przedstawiciel powodzian z rejonu Kędzierzyna Koźla z 2010 roku - Satysfakcja jest na pewno, aż ciężko o tym mówić, bo człowiek niedowierza… » więcej 2020-10-14, godz. 08:39 Jerzy Czerwiński o tym, jakie jego zdaniem będą dalsze losy tzw. „Piątki dla zwierząt” – W przypadku tej ustawy, interesy, zapatrywania i poglądy idą w poprzek ugrupowań politycznych – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Jerzy… » więcej 2020-10-13, godz. 08:32 Dorota Piechowicz–Witoń o budżecie obywatelskim na rok 2021 - Głosujemy za pośrednictwem strony internetowej www.bo.opole.pl, to ważne i bezpieczne w czasie epidemii. Klikamy opcję głosuj, system pyta nas o dane i… » więcej 2020-10-12, godz. 11:28 Aleksander Iszczuk o koronawirusie w opolskich szkołach i możliwościach przejścia na naukę zdalną - Sytuacja na pewno jest napięta - powiedział w porannej rozmowie „W cztery Oczy” Aleksander Iszczuk, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta Opola… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***