Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Marek Froelich o ustawie 'futerkowej'
2020-09-20, 08:15 Autor: Witold Żurawicki

Marek Froelich o ustawie "futerkowej"

Marek Froelich o ustawie "futerkowej"
Izby rolnicze przeciwko ustawie "futerkowej" ? Takie stanowisko zaprezentowały politykom. Dlaczego? Wyjaśni nam prezes opolskiej Izby Rolniczej Marek Froelich.
Marek Froelich o tym, dlaczego samorząd rolniczy stanął w obronie przemysłu futrzarskiego
- My tą sprawę rozpatrujemy jako całość życia rolniczego – zastrzegł Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej w Opolu.

Dla samorządu rolniczego jest to fragment działalności rolniczej bardzo ważny dla hodowców drobiu czy bydła. Te produkcje się mocno uzupełniają.
- My spożywamy około 40 procent wyprodukowanego mięsa drobiowego. Chodzi o tusze czy półtusze – wyjaśnił nasz gość.

Reszta idzie do utylizacji. Naturalny proces utylizacji odpadów poubojowych to skarmianie zwierząt futerkowych. Jeśli ten łańcuch zostanie przerwany – utylizacja będzie musiała nastąpić poprzez spalanie. A to spore koszty.
- Utylizacja jest w rękach firm zachodnich i to one podyktują nam ceny – powiedział Marek Froelich.

Zdaniem naszego gościa ostatecznie konsumenci zostaną dotknięci tymi zmianami, gdyż po prostu wzrosną koszty produkcji i utylizacji – w efekcie wzrosną ceny produktów rolnych.

Zobacz także

2020-10-09, godz. 09:17 Arkadiusz Wiśniewski o inwestycjach, które przesądziły o sukcesie stolicy regionu – To wielkie wyróżnienie, że miasto Opole zajęło pierwsze miejsce w rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów 2017-2019. To ciężka praca całej rzeszy… » więcej 2020-10-08, godz. 11:00 Prof. Marcin Lorenc o nowym roku akademickim podczas pandemii - Mamy 2 tys. nowych studentów, w tym 1400 na studiach stacjonarnych i 600 na niestacjonarnych. To są studenci z Opola, Kędzierzyna Koźla, w ogóle z województwa… » więcej 2020-10-07, godz. 08:42 Dr Bartłomiej Machnik o zaprzysiężeniu rządu – Chyba każdy cieszy się, że ten cały proces – czy też "telenowelę" – mamy za sobą, ale chyba nikt nie cieszy się z tego, co przed nami. Tu już… » więcej 2020-10-06, godz. 08:48 Dr Violetta Rezler-Wasielewska o losie powstańców w obozie Lamsdorf - Tego miejsca nie znaleźliśmy, ale próbowaliśmy i temu miały służyć prace archeologiczne, które IPN rozpoczął na starym cmentarzu jenieckim- powiedziała… » więcej 2020-10-05, godz. 08:49 Marcin Ociepa o nowej umowie koalicyjnej i nowym rządzie premiera Morawieckiego – Jest kilka ważnych czynników – mówił w porannej rozmowie Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej pytany o powodu odchudzenia rządu. – Po pierwsze… » więcej 2020-10-04, godz. 09:00 Dr Grzegorz Hebda o Dniu Zwierząt - Prawdopodobnie jesteśmy świadkami szóstego wymierania gatunków na świecie - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Grzegorz Hebda z Instytutu… » więcej 2020-10-03, godz. 09:00 Agnieszka Bąkowska o Światowym Dniu Uśmiechu - Fundacja „Dr Clown” w Polsce działa od 20 lat, w Opolu od 15. Docieramy do szpitali, hospicjów i innych placówek, chcemy wspierać proces rekonwalescencji… » więcej 2020-10-02, godz. 10:33 Tomasz Kaliszan o polityce senioralnej - Propozycja "Fachowiec dla seniora" to realizacja naszego programu wyborczego i przekładamy go teraz. Uważamy, że to jest dobry czas, aby wspomóc naszych… » więcej 2020-10-01, godz. 09:43 Jarosław Kończyło o funkcjonowaniu szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu Koronawirus nie odpuszcza, w kraju rośnie liczba zakażeń, a Ministerstwo Zdrowia wprowadza dodatkowe obostrzenia w czerwonych strefach. W porannej rozmowie… » więcej 2020-09-30, godz. 08:34 Dr Stanisław Niewiński o tym, jaki wpływ na świat może może nieść ze sobą konflikt zbrojny: Azerbejdżan-Arme… - Te kawałki ziemi mają nieraz istotne znacznie – powiedział o wojnie o Górny Karabach dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***