Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Grzegorz Krukowski o inicjatywie 'Piątka dla Zw…
2020-09-15, 08:47 Autor: Joanna Matlak

Grzegorz Krukowski o inicjatywie "Piątka dla Zwierząt"

Grzegorz Krukowski o inicjatywie "Piątka dla Zwierząt"
Grzegorz Krukowski, przewodniczący Forum Młodych PiS

- Jestem entuzjastą „Piątki dla Zwierząt", wychodzi ona z naszej inicjatywy czyli Forum Młodych - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Grzegorz Krukowski, przewodniczący Forum Młodych PiS w województwie opolskim.
Projekt nowelizacji zakłada zakaz hodowli zwierząt futerkowych i ograniczenie uboju rytualnego, a także ograniczenie możliwości trzymania zwierząt na uwięzi i zmiany w zakresie funkcjonowania schronisk dla zwierząt, które - według proponowanych przepisów - będą mogły prowadzić wyłącznie jednostki samorządowe oraz organizacje pożytku publicznego.

- Ustawa jest bardzo szeroka i w sposób kompleksowy odmieni życie zwierząt w Polsce. Ustawa daje też możliwość nakładania mandatów przez inspekcje weterynaryjne – mówił Krukowski. - Ja jestem przekonany, że żaden rolnik nie chce krzywdy zwierząt – dodaje nasz gość.

Wyrazem poparcia jest internetowa akcja #StopFurChallenge. – Akcja rozpoczęła się od samych „wyżyn” czyli prezesa Kaczyńskiego, który wystąpił w internecie. To było trochę zainspirowane przez szefa Forum Młodych PiS na kraj czyli Michała Moskala, który jest też dyrektorem jego biura. Odzew jest już bardzo szeroki i akcja się rozrasta.

Nasz gość zaznaczył, że liczy na ponadpartyjną zgodę, choć już pojawiają się głosy sprzeciwu m.in. ze strony Konfederacji czy PSL. Projekt ustawy jest już w Sejmie.

Zobacz także

2020-10-11, godz. 09:01 Joanna Hassa o najnowszym projekcie językowym Mniejszości Niemieckiej - Naszym celem jest to, by członkowie Mniejszości Niemieckiej poprawiali swoje umiejętności językowe, pielęgnowali tradycję i kulturę - powiedziała w… » więcej 2020-10-10, godz. 08:20 Anna Tarka o Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego - Przede wszystkim bardzo się cieszę, że w ogóle rozmawiamy o zdrowiu psychicznym, że ludzie zaczynają się skupiać na sobie, na tym co się dzieje dookoła… » więcej 2020-10-09, godz. 09:17 Arkadiusz Wiśniewski o inwestycjach, które przesądziły o sukcesie stolicy regionu – To wielkie wyróżnienie, że miasto Opole zajęło pierwsze miejsce w rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów 2017-2019. To ciężka praca całej rzeszy… » więcej 2020-10-08, godz. 11:00 Prof. Marcin Lorenc o nowym roku akademickim podczas pandemii - Mamy 2 tys. nowych studentów, w tym 1400 na studiach stacjonarnych i 600 na niestacjonarnych. To są studenci z Opola, Kędzierzyna Koźla, w ogóle z województwa… » więcej 2020-10-07, godz. 08:42 Dr Bartłomiej Machnik o zaprzysiężeniu rządu – Chyba każdy cieszy się, że ten cały proces – czy też "telenowelę" – mamy za sobą, ale chyba nikt nie cieszy się z tego, co przed nami. Tu już… » więcej 2020-10-06, godz. 08:48 Dr Violetta Rezler-Wasielewska o losie powstańców w obozie Lamsdorf - Tego miejsca nie znaleźliśmy, ale próbowaliśmy i temu miały służyć prace archeologiczne, które IPN rozpoczął na starym cmentarzu jenieckim- powiedziała… » więcej 2020-10-05, godz. 08:49 Marcin Ociepa o nowej umowie koalicyjnej i nowym rządzie premiera Morawieckiego – Jest kilka ważnych czynników – mówił w porannej rozmowie Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej pytany o powodu odchudzenia rządu. – Po pierwsze… » więcej 2020-10-04, godz. 09:00 Dr Grzegorz Hebda o Dniu Zwierząt - Prawdopodobnie jesteśmy świadkami szóstego wymierania gatunków na świecie - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Grzegorz Hebda z Instytutu… » więcej 2020-10-03, godz. 09:00 Agnieszka Bąkowska o Światowym Dniu Uśmiechu - Fundacja „Dr Clown” w Polsce działa od 20 lat, w Opolu od 15. Docieramy do szpitali, hospicjów i innych placówek, chcemy wspierać proces rekonwalescencji… » więcej 2020-10-02, godz. 10:33 Tomasz Kaliszan o polityce senioralnej - Propozycja "Fachowiec dla seniora" to realizacja naszego programu wyborczego i przekładamy go teraz. Uważamy, że to jest dobry czas, aby wspomóc naszych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***