Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Anna Tarka o tym, dlaczego uczniowie nie mają ochoty…
2020-09-13, 08:35 Autor: Witold Żurawicki

Anna Tarka o tym, dlaczego uczniowie nie mają ochoty na powrót do szkoły

Anna Tarka o tym, dlaczego uczniowie nie mają ochoty na powrót do szkoły
– Zdarzają się takie przypadki, w których uczniowie nie mają ochoty na powrót do szkoły – przyznała psycholog Anna Tarka.
Motywy są bardzo zindywidualizowane. Zadaniem rodziców jest dotarcie do dziecka i dokładnie rozpoznanie, dlaczego do tej sytuacji dochodzi.

Nasz gość podkreślił, że w związku z pandemicznymi ograniczeniami w poruszaniu się po szkole, obowiązkowi noszenia maseczek itp. zaburzeniu uległy relacje między uczniami. Brak kontaktu w formie sprzed pandemii – może wywołać niechęć do pójścia do szkoły.

Inna sprawa, że młodszym dzieciom trudno wytłumaczyć uwarunkowania pandemii. A widok ludzi w maskach, niemożność bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami może powodować strach. Niektórym dzieciom z kolei pobyt w domach spodobał się szczególnie z prozaicznego powodu: w tym czasie znacznie więcej kontaktują się z rodzicami.

– To jest kwestia rozmowy i ciągłego tłumaczenia – określiła Anna Tarka sposób na oderwanie dzieci od telewizora, komputera czy konsoli z grami.

Apelowała: dajmy dzieciom możliwość pójścia na boisko, na podwórko. Każdy ruch fizyczny, przy którym dodatkowo nawiązują kolejne relacje rówieśnicze – jest bezcenny.

Zobacz także

2020-10-21, godz. 08:43 Konrad Gęsiarz o alarmującej sytuacji w Namysłowskim Centrum Zdrowia - Wcześniej mówiło się już o tym, że szpitale powiatowe, będą miały obowiązek obsługiwania pacjentów covidowych, ale trochę jesteśmy zaskoczeni rozmiarem… » więcej 2020-10-19, godz. 08:46 Violetta Porowska o najbliższym zjeździe okręgowym PiS – Zjazd okręgowy to zawsze duże wydarzenie dla struktury partyjnej, ale z powodu pandemii został on rozłożony na trzy dni – mówiła w porannej rozmowie… » więcej 2020-10-18, godz. 08:30 Hubert Kołodziej o korzyściach ze współpracy regionu opolskiego z partnerami z Węgier - W 1999 roku powstały sejmiki województw i naturalną sprawą było szukanie partnerów do współpracy. Kierunek węgierski był czymś naturalnym – mówił… » więcej 2020-10-17, godz. 08:35 Jan Burniak o tym, jak wielu ludzi wciąż korzysta z Banku Żywności - Te dwa dni się ze sobą wiążą - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy Jan Burniak, prezes Banku Żywności w Opolu. Rozmawialiśmy bowiem o Światowym… » więcej 2020-10-16, godz. 10:01 Dawid Ozimek o tym, czy Opolanie powinni obawiać się wysokiego stanu wody w Odrze Dawid Ozimek, zastępca naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta Opola - Dziś oczekujemy fali, która od godziny 9.00 będzie przechodzić… » więcej 2020-10-15, godz. 08:32 Grzegorz Fuławka o Grzegorz Fuławka, przedstawiciel powodzian z rejonu Kędzierzyna Koźla z 2010 roku - Satysfakcja jest na pewno, aż ciężko o tym mówić, bo człowiek niedowierza… » więcej 2020-10-14, godz. 08:39 Jerzy Czerwiński o tym, jakie jego zdaniem będą dalsze losy tzw. „Piątki dla zwierząt” – W przypadku tej ustawy, interesy, zapatrywania i poglądy idą w poprzek ugrupowań politycznych – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Jerzy… » więcej 2020-10-13, godz. 08:32 Dorota Piechowicz–Witoń o budżecie obywatelskim na rok 2021 - Głosujemy za pośrednictwem strony internetowej www.bo.opole.pl, to ważne i bezpieczne w czasie epidemii. Klikamy opcję głosuj, system pyta nas o dane i… » więcej 2020-10-12, godz. 11:28 Aleksander Iszczuk o koronawirusie w opolskich szkołach i możliwościach przejścia na naukę zdalną - Sytuacja na pewno jest napięta - powiedział w porannej rozmowie „W cztery Oczy” Aleksander Iszczuk, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta Opola… » więcej 2020-10-11, godz. 09:01 Joanna Hassa o najnowszym projekcie językowym Mniejszości Niemieckiej - Naszym celem jest to, by członkowie Mniejszości Niemieckiej poprawiali swoje umiejętności językowe, pielęgnowali tradycję i kulturę - powiedziała w… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***