Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Katarzyna Czochara o poselskiej kontroli w Urzędzie…
2020-09-11, 10:16 Autor: Witold Żurawicki

Katarzyna Czochara o poselskiej kontroli w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego

Katarzyna Czochara o poselskiej kontroli w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego
- Kontrola oczywiście cały czas trwa – podkreśliła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara.
Z jej relacji wynika, że 1 września otrzymała odpowiedzi na pytania, jakie zadała w sprawie Barbary Kamińskiej.

- Nie ukrywam, że po przeczytaniu tych odpowiedzi byłam – delikatnie mówiąc - zaskoczona - zastrzegła Katarzyna Czochara.

Chodzi o to, że bliska współpracownica marszałka województwa była jednocześnie prezesem fundacji Mediato. W opinii kontrolujących wystąpił tutaj ewidentny konflikt interesów. Nasz gość dodał, że z dokumentów, do jakich dotarł wynika, że zarząd województwa z fundacją Mediato podpisał 412 umów na kwotę ponad pół miliona złotych.

- Tak naprawdę na wiele pytań dotychczas nie uzyskaliśmy odpowiedzi – poinformowała Katarzyna Czochara. Choćby na pytanie czy w urzędzie marszałkowskim, ściślej w departamencie kierowanym przez Barbarę Kamińską zatrudniono osoby pracujące w fundacji Mediato.

Nowym wątkiem badanym przez posłów Zjednoczonej Prawicy jest kwestia bezzwrotnej dotacji dla Michała Buły - syna marszałka województwa. Kontrolujący czekają na odpowiedzi na piśmie.

Zobacz także

2020-10-12, godz. 11:28 Aleksander Iszczuk o koronawirusie w opolskich szkołach i możliwościach przejścia na naukę zdalną - Sytuacja na pewno jest napięta - powiedział w porannej rozmowie „W cztery Oczy” Aleksander Iszczuk, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta Opola… » więcej 2020-10-11, godz. 09:01 Joanna Hassa o najnowszym projekcie językowym Mniejszości Niemieckiej - Naszym celem jest to, by członkowie Mniejszości Niemieckiej poprawiali swoje umiejętności językowe, pielęgnowali tradycję i kulturę - powiedziała w… » więcej 2020-10-10, godz. 08:20 Anna Tarka o Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego - Przede wszystkim bardzo się cieszę, że w ogóle rozmawiamy o zdrowiu psychicznym, że ludzie zaczynają się skupiać na sobie, na tym co się dzieje dookoła… » więcej 2020-10-09, godz. 09:17 Arkadiusz Wiśniewski o inwestycjach, które przesądziły o sukcesie stolicy regionu – To wielkie wyróżnienie, że miasto Opole zajęło pierwsze miejsce w rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów 2017-2019. To ciężka praca całej rzeszy… » więcej 2020-10-08, godz. 11:00 Prof. Marcin Lorenc o nowym roku akademickim podczas pandemii - Mamy 2 tys. nowych studentów, w tym 1400 na studiach stacjonarnych i 600 na niestacjonarnych. To są studenci z Opola, Kędzierzyna Koźla, w ogóle z województwa… » więcej 2020-10-07, godz. 08:42 Dr Bartłomiej Machnik o zaprzysiężeniu rządu – Chyba każdy cieszy się, że ten cały proces – czy też "telenowelę" – mamy za sobą, ale chyba nikt nie cieszy się z tego, co przed nami. Tu już… » więcej 2020-10-06, godz. 08:48 Dr Violetta Rezler-Wasielewska o losie powstańców w obozie Lamsdorf - Tego miejsca nie znaleźliśmy, ale próbowaliśmy i temu miały służyć prace archeologiczne, które IPN rozpoczął na starym cmentarzu jenieckim- powiedziała… » więcej 2020-10-05, godz. 08:49 Marcin Ociepa o nowej umowie koalicyjnej i nowym rządzie premiera Morawieckiego – Jest kilka ważnych czynników – mówił w porannej rozmowie Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej pytany o powodu odchudzenia rządu. – Po pierwsze… » więcej 2020-10-04, godz. 09:00 Dr Grzegorz Hebda o Dniu Zwierząt - Prawdopodobnie jesteśmy świadkami szóstego wymierania gatunków na świecie - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Grzegorz Hebda z Instytutu… » więcej 2020-10-03, godz. 09:00 Agnieszka Bąkowska o Światowym Dniu Uśmiechu - Fundacja „Dr Clown” w Polsce działa od 20 lat, w Opolu od 15. Docieramy do szpitali, hospicjów i innych placówek, chcemy wspierać proces rekonwalescencji… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***