Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Antoni Konopka o stanowisku PSL w sprawie kontroli…
2020-09-10, 10:02 Autor: Witold Żurawicki

Antoni Konopka o stanowisku PSL w sprawie kontroli poselskiej w UMWO oraz o tegorocznych żniwach

Antoni Konopka o stanowisku PSL w sprawie kontroli poselskiej w UMWO oraz o tegorocznych żniwach
– Z wielkiego napompowanego balona zeszło powietrze – powiedział o próbie odwołania marszałka województwa wicemarszałek Antoni Konopka z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Jak wyjaśnił chodzi mu o problem sztucznie nadmuchany przez radnych i polityków Zjednoczonej Prawicy. W jego ocenie głosowanie nad wnioskiem o odwołanie pokazało 3 rzeczy. Po pierwsze: porażkę tej próby, po drugie: scementowanie koalicji sejmikowej. Po trzecie: pęknięcie w opozycji, bo jeden z radnych PiS wstrzymał się od głosu.

Antoniego Konopkę pytaliśmy o ocenę tegorocznych zbiorów w rolnictwie. Zastrzegł, że na pewno nie zabraknie nam przysłowiowego chleba. Nawet gdyby w Polsce wystąpiły kłopoty ze zbożem, to po obu naszych granicach mamy wielkich producentów żywności: Ukrainę i Unię Europejską. Najwyżej chleb byłby droższy.

Wicemarszałek Antoni Konopka przyznał, że ten rok w rolnictwie był bardzo trudny. Początkowo zagrażała nam dotkliwa susza. Potem pogoda diametralnie się zmieniła i rolników niepokoiły permanentne opady. Na szczęście przyroda wszystko wyrównała, co nie znaczy, że producenci żywności nie mają kolejnych kłopotów – choćby z plagą gryzoni, które pustoszą plantacje.

– Kilkanaście miesięcy temu mieliśmy astronomiczne ceny pietruszki. Teraz jej cena jest już normalna – wspomniał Antoni Knopka

I właśnie zawirowaniami na rynku warzyw i owoców tłumaczył tegoroczne wysokie ceny truskawek czy czereśni. Ostatnio we znaki konsumentom dają się ceny jabłek. Nasz gość zastrzegł, że sadownicy i producenci warzyw najbardziej ucierpieli z powodu zawirowań aury.

Zobacz także

2020-10-17, godz. 08:35 Jan Burniak o tym, jak wielu ludzi wciąż korzysta z Banku Żywności - Te dwa dni się ze sobą wiążą - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy Jan Burniak, prezes Banku Żywności w Opolu. Rozmawialiśmy bowiem o Światowym… » więcej 2020-10-16, godz. 10:01 Dawid Ozimek o tym, czy Opolanie powinni obawiać się wysokiego stanu wody w Odrze Dawid Ozimek, zastępca naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta Opola - Dziś oczekujemy fali, która od godziny 9.00 będzie przechodzić… » więcej 2020-10-15, godz. 08:32 Grzegorz Fuławka o Grzegorz Fuławka, przedstawiciel powodzian z rejonu Kędzierzyna Koźla z 2010 roku - Satysfakcja jest na pewno, aż ciężko o tym mówić, bo człowiek niedowierza… » więcej 2020-10-14, godz. 08:39 Jerzy Czerwiński o tym, jakie jego zdaniem będą dalsze losy tzw. „Piątki dla zwierząt” – W przypadku tej ustawy, interesy, zapatrywania i poglądy idą w poprzek ugrupowań politycznych – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Jerzy… » więcej 2020-10-13, godz. 08:32 Dorota Piechowicz–Witoń o budżecie obywatelskim na rok 2021 - Głosujemy za pośrednictwem strony internetowej www.bo.opole.pl, to ważne i bezpieczne w czasie epidemii. Klikamy opcję głosuj, system pyta nas o dane i… » więcej 2020-10-12, godz. 11:28 Aleksander Iszczuk o koronawirusie w opolskich szkołach i możliwościach przejścia na naukę zdalną - Sytuacja na pewno jest napięta - powiedział w porannej rozmowie „W cztery Oczy” Aleksander Iszczuk, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta Opola… » więcej 2020-10-11, godz. 09:01 Joanna Hassa o najnowszym projekcie językowym Mniejszości Niemieckiej - Naszym celem jest to, by członkowie Mniejszości Niemieckiej poprawiali swoje umiejętności językowe, pielęgnowali tradycję i kulturę - powiedziała w… » więcej 2020-10-10, godz. 08:20 Anna Tarka o Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego - Przede wszystkim bardzo się cieszę, że w ogóle rozmawiamy o zdrowiu psychicznym, że ludzie zaczynają się skupiać na sobie, na tym co się dzieje dookoła… » więcej 2020-10-09, godz. 09:17 Arkadiusz Wiśniewski o inwestycjach, które przesądziły o sukcesie stolicy regionu – To wielkie wyróżnienie, że miasto Opole zajęło pierwsze miejsce w rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów 2017-2019. To ciężka praca całej rzeszy… » więcej 2020-10-08, godz. 11:00 Prof. Marcin Lorenc o nowym roku akademickim podczas pandemii - Mamy 2 tys. nowych studentów, w tym 1400 na studiach stacjonarnych i 600 na niestacjonarnych. To są studenci z Opola, Kędzierzyna Koźla, w ogóle z województwa… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***