Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Szymon Ogłaza o tym, dlaczego radni prawicy ponieśli…
2020-09-09, 11:15 Autor: Joanna Matlak

Szymon Ogłaza o tym, dlaczego radni prawicy ponieśli wczoraj porażkę

Szymon Ogłaza o tym, dlaczego radni prawicy ponieśli wczoraj porażkę
– Mam nadzieję, że rozsądek jednak zwycięży, radni prawicy ponieśli wczoraj porażkę. To jest strata czasu dla sejmiku – mówił w porannej rozmowie Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa, komentując wczorajszą sesję sejmiku na której opozycyjni radni z klubu PiS chcieli odwołać marszałka województwa Andrzeja Bułę.
– Myślę, że wczorajszy dzień dał dużo do myślenia tym, którzy są promotorami tego przedsięwzięcia, bo sądzę, że liczono na to, że i tak marszałka nie odwołamy, ale wykażemy że koalicja rządząca jest niejednorodna i to będzie powód aby organizować konferencje prasowe – komentował Ogłaza.

– Przypieczętowaniem tej porażki było to, że na sali było 19 członków koalicji i 8 radnych opozycji, a głosowanie to 20:7, w związku z tym na pewno ktoś z radnych PiS zagłosował przeciwko odwołaniu marszałka – mówił Szymon Ogłaza.

– Odwołanie marszałka wiązałoby się z odwołaniem całego zarządu – przypomniał nasz gość.

Z Szymonem Ogłazą, który jest odpowiedzialny za infrastrukturę kolejową i drogą w regionie rozmawialiśmy też o programie Kolej Plus. W jego ramach ma być odtworzenie kolei w powiecie głubczyckim. W ocenie naszego gościa problemem może być jednak przygotowanie przez samorządów wkładu własnego do tej inwestycji.

Zobacz także

2020-10-11, godz. 09:01 Joanna Hassa o najnowszym projekcie językowym Mniejszości Niemieckiej - Naszym celem jest to, by członkowie Mniejszości Niemieckiej poprawiali swoje umiejętności językowe, pielęgnowali tradycję i kulturę - powiedziała w… » więcej 2020-10-10, godz. 08:20 Anna Tarka o Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego - Przede wszystkim bardzo się cieszę, że w ogóle rozmawiamy o zdrowiu psychicznym, że ludzie zaczynają się skupiać na sobie, na tym co się dzieje dookoła… » więcej 2020-10-09, godz. 09:17 Arkadiusz Wiśniewski o inwestycjach, które przesądziły o sukcesie stolicy regionu – To wielkie wyróżnienie, że miasto Opole zajęło pierwsze miejsce w rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów 2017-2019. To ciężka praca całej rzeszy… » więcej 2020-10-08, godz. 11:00 Prof. Marcin Lorenc o nowym roku akademickim podczas pandemii - Mamy 2 tys. nowych studentów, w tym 1400 na studiach stacjonarnych i 600 na niestacjonarnych. To są studenci z Opola, Kędzierzyna Koźla, w ogóle z województwa… » więcej 2020-10-07, godz. 08:42 Dr Bartłomiej Machnik o zaprzysiężeniu rządu – Chyba każdy cieszy się, że ten cały proces – czy też "telenowelę" – mamy za sobą, ale chyba nikt nie cieszy się z tego, co przed nami. Tu już… » więcej 2020-10-06, godz. 08:48 Dr Violetta Rezler-Wasielewska o losie powstańców w obozie Lamsdorf - Tego miejsca nie znaleźliśmy, ale próbowaliśmy i temu miały służyć prace archeologiczne, które IPN rozpoczął na starym cmentarzu jenieckim- powiedziała… » więcej 2020-10-05, godz. 08:49 Marcin Ociepa o nowej umowie koalicyjnej i nowym rządzie premiera Morawieckiego – Jest kilka ważnych czynników – mówił w porannej rozmowie Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej pytany o powodu odchudzenia rządu. – Po pierwsze… » więcej 2020-10-04, godz. 09:00 Dr Grzegorz Hebda o Dniu Zwierząt - Prawdopodobnie jesteśmy świadkami szóstego wymierania gatunków na świecie - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Grzegorz Hebda z Instytutu… » więcej 2020-10-03, godz. 09:00 Agnieszka Bąkowska o Światowym Dniu Uśmiechu - Fundacja „Dr Clown” w Polsce działa od 20 lat, w Opolu od 15. Docieramy do szpitali, hospicjów i innych placówek, chcemy wspierać proces rekonwalescencji… » więcej 2020-10-02, godz. 10:33 Tomasz Kaliszan o polityce senioralnej - Propozycja "Fachowiec dla seniora" to realizacja naszego programu wyborczego i przekładamy go teraz. Uważamy, że to jest dobry czas, aby wspomóc naszych… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***