Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Tomasz Gabor o marszałku województwa i wizerunku…
2020-09-08, 08:56 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Gabor o marszałku województwa i wizerunku urzędu

Tomasz Gabor o marszałku województwa i wizerunku urzędu
- Matematycznie licząc niekoniecznie się uda, bo jest nas 10 radnych, ale liczymy na szable 20 radnych z koalicji rządzącej. Myślę, że dla dobra sprawy, w myśl odpowiedzialności i poprawy wizerunku urzędu, który ostatnio podupadł, radni mogliby ten wniosek poprzeć – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Tomasz Gabor z Solidarnej Polski oraz radny wojewódzki klubu PiS, pytany o to czy w sejmiku będzie większość konieczna do odwołania marszałka województwa Andrzeja Buły. Taki wniosek pojawi się na dzisiejszej sesji sejmiku województwa opolskiego.
- Zaproponowaliśmy na początku, żeby marszałek zrezygnował z pracy w urzędzie, poszedł na urlop, zdecydował inaczej, stąd pojawił się wniosek podpisany przez radnych opozycji. Został złożony, przeleżał 30 dni. Komisja rewizyjna zajęła stanowisko w temacie i dziś będziemy go procedowali. Oczekujemy na wyniki śledztwa prokuratorskiego, nikt nie przesądza przecież winy – mówił nasz gość.

- Tak, oczywiście i głosowanie to pokaże. Na wniosku podpisała się minimalna ilość osób, to był sezon urlopowy i dwie osoby się nie podpisały – mówił Tomasz Gabor pytany o to, czy w klubie PiS panuje jednomyślność w tej sprawie.

Przypomnijmy, że radny Gabor napisał interpelację dotyczącą wystawy organizowanej przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Otrzymał już odpowiedź, ale jak zapowiada, będzie dopytywał o szczegóły.

- Ta odpowiedz niekoniecznie mnie satysfakcjonuje. Będę prosił o rozszerzenie. Po otrzymaniu dokumentacji zasięgnąłem głębszej wiedzy w instytucjach i wiem, że jest parę niejasnych spraw: czy grant był udzielony słusznie, czy umowa była skonstruowana rzetelnie i czy beneficjent podał prawdę wypełniając umowę – zaznaczył Gabor.


Z odpowiedzi na interpelację wynika, że TSKN uzyskał 10 tysięcy (14% całości kosztów zadania pt. „Mniejszość Niemiecka ma wartość”) w ramach otwartego konkursu ofert na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych na terenie województwa opolskiego, organizowanego przez Biuro Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego.


Z naszym gościem rozmawialiśmy także o kontroli poselskiej jaka jest prowadzona w Urzędzie Marszałkowskim przez wiceministra i posła Janusza Kowalskiego (Solidarna Polska) i Katarzynę Czocharę (Prawo i Sprawiedliwość).

Zobacz także

2020-10-17, godz. 08:35 Jan Burniak o tym, jak wielu ludzi wciąż korzysta z Banku Żywności - Te dwa dni się ze sobą wiążą - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy Jan Burniak, prezes Banku Żywności w Opolu. Rozmawialiśmy bowiem o Światowym… » więcej 2020-10-16, godz. 10:01 Dawid Ozimek o tym, czy Opolanie powinni obawiać się wysokiego stanu wody w Odrze Dawid Ozimek, zastępca naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta Opola - Dziś oczekujemy fali, która od godziny 9.00 będzie przechodzić… » więcej 2020-10-15, godz. 08:32 Grzegorz Fuławka o Grzegorz Fuławka, przedstawiciel powodzian z rejonu Kędzierzyna Koźla z 2010 roku - Satysfakcja jest na pewno, aż ciężko o tym mówić, bo człowiek niedowierza… » więcej 2020-10-14, godz. 08:39 Jerzy Czerwiński o tym, jakie jego zdaniem będą dalsze losy tzw. „Piątki dla zwierząt” – W przypadku tej ustawy, interesy, zapatrywania i poglądy idą w poprzek ugrupowań politycznych – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Jerzy… » więcej 2020-10-13, godz. 08:32 Dorota Piechowicz–Witoń o budżecie obywatelskim na rok 2021 - Głosujemy za pośrednictwem strony internetowej www.bo.opole.pl, to ważne i bezpieczne w czasie epidemii. Klikamy opcję głosuj, system pyta nas o dane i… » więcej 2020-10-12, godz. 11:28 Aleksander Iszczuk o koronawirusie w opolskich szkołach i możliwościach przejścia na naukę zdalną - Sytuacja na pewno jest napięta - powiedział w porannej rozmowie „W cztery Oczy” Aleksander Iszczuk, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta Opola… » więcej 2020-10-11, godz. 09:01 Joanna Hassa o najnowszym projekcie językowym Mniejszości Niemieckiej - Naszym celem jest to, by członkowie Mniejszości Niemieckiej poprawiali swoje umiejętności językowe, pielęgnowali tradycję i kulturę - powiedziała w… » więcej 2020-10-10, godz. 08:20 Anna Tarka o Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego - Przede wszystkim bardzo się cieszę, że w ogóle rozmawiamy o zdrowiu psychicznym, że ludzie zaczynają się skupiać na sobie, na tym co się dzieje dookoła… » więcej 2020-10-09, godz. 09:17 Arkadiusz Wiśniewski o inwestycjach, które przesądziły o sukcesie stolicy regionu – To wielkie wyróżnienie, że miasto Opole zajęło pierwsze miejsce w rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów 2017-2019. To ciężka praca całej rzeszy… » więcej 2020-10-08, godz. 11:00 Prof. Marcin Lorenc o nowym roku akademickim podczas pandemii - Mamy 2 tys. nowych studentów, w tym 1400 na studiach stacjonarnych i 600 na niestacjonarnych. To są studenci z Opola, Kędzierzyna Koźla, w ogóle z województwa… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***