Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Mateusz Magdziarz o jesiennej ramówce TVP3 Opole
2020-09-04, 08:52 Autor: Joanna Matlak

Mateusz Magdziarz o jesiennej ramówce TVP3 Opole

Mateusz Magdziarz "W cztery oczy" (04.09.2020)
- Telewizja się zmieniła, ten dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej to standardowy dostęp, ale jesteśmy też dostępni w internecie, jest strona internetowa, streaming, jesteśmy w mediach społecznościowych. Zaryzykuję, że odbiór naszej oferty się mocno dywersyfikuje o czym świadczą liczby, bo gdyby przymierzyć to do wyników online, to można uznać że nasza widownia to dzisiaj 2-2,3 mln widzów miesięcznie, a przecież populacja województwa jest znacznie mniejsza – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opolu. Z naszym gościem rozmawialiśmy o tym jak zmienia się telewizja, o jesiennej ramówce, która wystartowała w poniedziałek i nowych prowadzących.
Do telewizyjnej ekipy TVP dołączył dziennikarz Radia Opole Kacper Śnigórski. – Kacper będzie obecny w jednym z naszych porannych wydań pasma śniadaniowego „Opolskie o poranku”, będzie tam na stałe w piątki jako współgospodarz razem z Alicją Holik. Ale nie ukrywam, że liczę na ten transfer w odniesieniu do oferty sportowej – mówił dyrektor Magdziarz.

Regionalny ośrodek TVP poszerzył w nowej ramówce ofertę sportową. – Teraz mamy dwie najwyższe klasy rozgrywkowe na naszej antenie, bo będzie to futsal czyli mecze wyjazdowe Gredaru Brzeg i mecze Gwardii Opole – mówił nasz gość.

Nowością jest cykl dokumentalny „Na oklep”, która autorką jest Karolina Nocek. – Pasją Karoliny jest jeździectwo i ona będzie się dzieliła tym doświadczeniem, a bohaterami tego cyklu są konie – opowiadał dyrektor regionalnej TVP. Co ciekawe, w tym programie konie będą opowiadały same o sobie, a głosu udzieli m.in. Tomasz Kammel. – Do tego serialu mogą usiąść całe rodziny – zaznaczył Magdziarz.

Do ramówki wraca też „Studio pod bukiem”, program z lat 90. dobrze znany opolanom. Były to czasy w których jeszcze nie istniał niezależny ośrodek regionalny TVP w Opolu. – To jest fenomen realizacyjny, bo wtedy nie mając studia ani sprzętu realizacyjnego powstał program, który był publicystyczny, ale skupiał też w sobie newsy, najważniejsze wydarzenia, które w danym okresie działy się w województwie – opowiadał Magdziarz. – Chcemy by ten program składał się z materiałów archiwalnych, ale żebyśmy mogli też go w jakiejś części odtworzyć i przerobić „na dziś” – mówił Magdziarz.

Rozmawialiśmy także o pandemii, która mocno wpłynęła na pracę ośrodka. – W marcu musieliśmy mocno ograniczyć ramówkę, nawet o 70%. Ja w ciągu ostatnich 4 lat skupiałem się na rozwoju i dodawaniu nowych programów, nowych ludzi, ale w marcu wszystko stanęło. Skupiliśmy się wtedy na serwisach informacyjnych, wszystko było robione zdalnie. Brak bezpośredniego kontaktu z ludźmi bądź jego ograniczenie to coś, co zabija telewizję i w ogóle media, bo my jesteśmy dla ludzi. To była trauma i przykra rzecz- mówił dyrektor Magdziarz.

Zobacz także

2020-10-17, godz. 08:35 Jan Burniak o tym, jak wielu ludzi wciąż korzysta z Banku Żywności - Te dwa dni się ze sobą wiążą - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy Jan Burniak, prezes Banku Żywności w Opolu. Rozmawialiśmy bowiem o Światowym… » więcej 2020-10-16, godz. 10:01 Dawid Ozimek o tym, czy Opolanie powinni obawiać się wysokiego stanu wody w Odrze Dawid Ozimek, zastępca naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta Opola - Dziś oczekujemy fali, która od godziny 9.00 będzie przechodzić… » więcej 2020-10-15, godz. 08:32 Grzegorz Fuławka o Grzegorz Fuławka, przedstawiciel powodzian z rejonu Kędzierzyna Koźla z 2010 roku - Satysfakcja jest na pewno, aż ciężko o tym mówić, bo człowiek niedowierza… » więcej 2020-10-14, godz. 08:39 Jerzy Czerwiński o tym, jakie jego zdaniem będą dalsze losy tzw. „Piątki dla zwierząt” – W przypadku tej ustawy, interesy, zapatrywania i poglądy idą w poprzek ugrupowań politycznych – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Jerzy… » więcej 2020-10-13, godz. 08:32 Dorota Piechowicz–Witoń o budżecie obywatelskim na rok 2021 - Głosujemy za pośrednictwem strony internetowej www.bo.opole.pl, to ważne i bezpieczne w czasie epidemii. Klikamy opcję głosuj, system pyta nas o dane i… » więcej 2020-10-12, godz. 11:28 Aleksander Iszczuk o koronawirusie w opolskich szkołach i możliwościach przejścia na naukę zdalną - Sytuacja na pewno jest napięta - powiedział w porannej rozmowie „W cztery Oczy” Aleksander Iszczuk, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta Opola… » więcej 2020-10-11, godz. 09:01 Joanna Hassa o najnowszym projekcie językowym Mniejszości Niemieckiej - Naszym celem jest to, by członkowie Mniejszości Niemieckiej poprawiali swoje umiejętności językowe, pielęgnowali tradycję i kulturę - powiedziała w… » więcej 2020-10-10, godz. 08:20 Anna Tarka o Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego - Przede wszystkim bardzo się cieszę, że w ogóle rozmawiamy o zdrowiu psychicznym, że ludzie zaczynają się skupiać na sobie, na tym co się dzieje dookoła… » więcej 2020-10-09, godz. 09:17 Arkadiusz Wiśniewski o inwestycjach, które przesądziły o sukcesie stolicy regionu – To wielkie wyróżnienie, że miasto Opole zajęło pierwsze miejsce w rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów 2017-2019. To ciężka praca całej rzeszy… » więcej 2020-10-08, godz. 11:00 Prof. Marcin Lorenc o nowym roku akademickim podczas pandemii - Mamy 2 tys. nowych studentów, w tym 1400 na studiach stacjonarnych i 600 na niestacjonarnych. To są studenci z Opola, Kędzierzyna Koźla, w ogóle z województwa… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »