Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Dorota Koncewicz o inwestycjach w gminie Niemodl…
2020-08-28, 08:46 Autor: Joanna Matlak

Dorota Koncewicz o inwestycjach w gminie Niemodlin

Dorota Koncewicz o inwestycjach w gminie Niemodlin
- Starostwo opolskie wsparło nas kwotą 50 tys. złotych i tutaj już umowa została podpisana, ale też marszałek województwa odpowiedział na nasz apel i 500 tysięcy złotych również zostanie przekazane naszej gminie na utylizację tego składowiska. Dziękujemy za to, bo każda kwota się liczy - mówiła w porannej rozmowie Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina, z która rozmawialiśmy o sprawie sprzed 1,5 roku czyli wykrycia 1900 ton niebezpiecznych i nielegalnych odpadów w starym kurniku w Brzęczkowicach.

Całkowity koszt utylizacji to 11,5 mln złotych. 9 mln złotych wyłożył już Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. – My jako gmina też musimy zaciągnąć pożyczkę w wysokości prawie 2 mln złotych, ale wojewódzki fundusz przekazuje nam także dotację w wysokości 200 tys. złotych. Ten montaż powinien wystarczyć, a przynamniej tak nam się wydawało do momentu otwarcia kopert w procedurze przetargowej – mówiła burmistrz.

Dorota Koncewicz powiedziała, że dwie oferty firm, które miałyby posprzątać składowisko są wyższe niż zakładana kwota 11,5 mln złotych.

- Jedna oferta to kwota na ponad 22 mln złotych, a druga na 13,5 mln złotych co oznacza, że znów brakuje 2 milionów. Stąd też będziemy prowadzić rozmowy z NFOŚiGW o możliwe dołożenie nam tej kwoty – mówi burmistrz Niemodlina.

Z naszym gościem rozmawialiśmy też o tym jak pandemia wpłynęła na finanse gminy, przygotowaniach do rozpoczęcia roku szkolnego, a także obwodnicy, która może być dużą szansą rozwojową dla Niemodlina.

Z Dorotą Koncewicz rozmawia Joanna Matlak

Zobacz także

2020-10-04, godz. 09:00 Dr Grzegorz Hebda o Dniu Zwierząt - Prawdopodobnie jesteśmy świadkami szóstego wymierania gatunków na świecie - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Grzegorz Hebda z Instytutu… » więcej 2020-10-03, godz. 09:00 Agnieszka Bąkowska o Światowym Dniu Uśmiechu - Fundacja „Dr Clown” w Polsce działa od 20 lat, w Opolu od 15. Docieramy do szpitali, hospicjów i innych placówek, chcemy wspierać proces rekonwalescencji… » więcej 2020-10-02, godz. 10:33 Tomasz Kaliszan o polityce senioralnej - Propozycja "Fachowiec dla seniora" to realizacja naszego programu wyborczego i przekładamy go teraz. Uważamy, że to jest dobry czas, aby wspomóc naszych… » więcej 2020-10-01, godz. 09:43 Jarosław Kończyło o funkcjonowaniu szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu Koronawirus nie odpuszcza, w kraju rośnie liczba zakażeń, a Ministerstwo Zdrowia wprowadza dodatkowe obostrzenia w czerwonych strefach. W porannej rozmowie… » więcej 2020-09-30, godz. 08:34 Dr Stanisław Niewiński o tym, jaki wpływ na świat może może nieść ze sobą konflikt zbrojny: Azerbejdżan-Arme… - Te kawałki ziemi mają nieraz istotne znacznie – powiedział o wojnie o Górny Karabach dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej… » więcej 2020-09-29, godz. 08:47 Elżbieta Kaczorowska-Rams o możliwości zwolnienia ze składek zdrowotnych - W naszym regionie wnioski dotyczące zwolnienia z opłacania składek za miesiąc marzec złożyło około 35 tysięcy osób - przypomniała Elżbieta Kaczorowska-Rams… » więcej 2020-09-28, godz. 09:24 Agnieszka Harnus o tym, jak dotychczas przebiegała pandemia w naszym regionie - W tej chwili jest zakaz organizowania kongresów i targów, zakaz organizowania wesołych miasteczek, parków rozrywki, wydarzeń kulturalnych – powiedziała… » więcej 2020-09-27, godz. 08:35 Jarosław Duszak o sytuacji ludzi głuchych lub niedosłyszących w Polsce - Pojęcie niedosłyszący jest pojęciem bardzo szerokim – wyjaśnił Jarosław Duszak, wiceprezes Zarządu Oddziału Opolskiego Polskiego Związku Głuchy… » więcej 2020-09-26, godz. 08:20 Anna Stachlińska o tym, kim jest farmaceuta - Na Opolszczyźnie mamy ponad 500 farmaceutów - powiedziała Anna Stachlińska, sekretarz Opolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej w Opolu. Kim jest farmaceuta?… » więcej 2020-09-25, godz. 10:33 Prof. Mirosław Lenart o stronie internetowej o Powstańcach Śląskich, która okazała się najciekawszą w 13 Plebiscycie… - Nagroda którą otrzymaliśmy jest bardzo istotnym zwróceniem uwagi na pracę archiwistów – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” prof. Mirosław… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***