Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Sierż. sztab. Przemysław Kędzior i asp. Błażej…
2020-08-30, 08:20 Autor: Witold Żurawicki

Sierż. sztab. Przemysław Kędzior i asp. Błażej Sołtys o osobach zaginionych, poszukiwaniach i efektach poszukiwań

Sierż. sztab. Przemysław Kędzior i asp. Błażej Sołtys o osobach zaginionych, poszukiwaniach i efektach poszukiwań

Aspirant Błażej Sołtys i sierżant sztabowy Przemysław Kędzior z opolskiej Policji o osobach zaginionych, poszukiwaniach i efektach poszukiwań

- Osoba zaginiona to taka, kiedy jej osoby najbliższe – rodzina lub znajomi niepokoją się o nią – powiedział Przemysław Kędzior.

- Czynności poszukiwawcze podejmowane są od razu, od momentu zgłoszenia – wyjaśnił Błażej Sołtys.

Tak więc zarzuty o tym, że istnieje jakiś okres, po którym dopiero podejmuje się poszukiwania zaginionych – to mit. Rzecz jasna policjant przyjmujący zgłoszenie najpierw robi wywiad o zaginionym, jego przyzwyczajeniach, chorobach, miejscach, do których często chodził, planach życiowych itp.

Rocznie na Opolszczyźnie w ostatnich latach dochodziło do około 300 poszukiwań. W tym roku spraw o zaginięcie policja prowadziła już 170. Niestety, zbyt często kończy się to znalezieniem ciała zaginionego. Ogromną rolę odgrywa czas poszukiwań. Im krótszy – tym większa szansa na odnalezienie.

Policjanci apelują, by rodziny, znajomi osób zaginionych przekazywali wszelkie informacje. Czasami niby błahe przyzwyczajenie zaginionego może policjantów naprowadzić na jego trop.

Zobacz także

2020-10-11, godz. 09:01 Joanna Hassa o najnowszym projekcie językowym Mniejszości Niemieckiej - Naszym celem jest to, by członkowie Mniejszości Niemieckiej poprawiali swoje umiejętności językowe, pielęgnowali tradycję i kulturę - powiedziała w… » więcej 2020-10-10, godz. 08:20 Anna Tarka o Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego - Przede wszystkim bardzo się cieszę, że w ogóle rozmawiamy o zdrowiu psychicznym, że ludzie zaczynają się skupiać na sobie, na tym co się dzieje dookoła… » więcej 2020-10-09, godz. 09:17 Arkadiusz Wiśniewski o inwestycjach, które przesądziły o sukcesie stolicy regionu – To wielkie wyróżnienie, że miasto Opole zajęło pierwsze miejsce w rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów 2017-2019. To ciężka praca całej rzeszy… » więcej 2020-10-08, godz. 11:00 Prof. Marcin Lorenc o nowym roku akademickim podczas pandemii - Mamy 2 tys. nowych studentów, w tym 1400 na studiach stacjonarnych i 600 na niestacjonarnych. To są studenci z Opola, Kędzierzyna Koźla, w ogóle z województwa… » więcej 2020-10-07, godz. 08:42 Dr Bartłomiej Machnik o zaprzysiężeniu rządu – Chyba każdy cieszy się, że ten cały proces – czy też "telenowelę" – mamy za sobą, ale chyba nikt nie cieszy się z tego, co przed nami. Tu już… » więcej 2020-10-06, godz. 08:48 Dr Violetta Rezler-Wasielewska o losie powstańców w obozie Lamsdorf - Tego miejsca nie znaleźliśmy, ale próbowaliśmy i temu miały służyć prace archeologiczne, które IPN rozpoczął na starym cmentarzu jenieckim- powiedziała… » więcej 2020-10-05, godz. 08:49 Marcin Ociepa o nowej umowie koalicyjnej i nowym rządzie premiera Morawieckiego – Jest kilka ważnych czynników – mówił w porannej rozmowie Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej pytany o powodu odchudzenia rządu. – Po pierwsze… » więcej 2020-10-04, godz. 09:00 Dr Grzegorz Hebda o Dniu Zwierząt - Prawdopodobnie jesteśmy świadkami szóstego wymierania gatunków na świecie - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Grzegorz Hebda z Instytutu… » więcej 2020-10-03, godz. 09:00 Agnieszka Bąkowska o Światowym Dniu Uśmiechu - Fundacja „Dr Clown” w Polsce działa od 20 lat, w Opolu od 15. Docieramy do szpitali, hospicjów i innych placówek, chcemy wspierać proces rekonwalescencji… » więcej 2020-10-02, godz. 10:33 Tomasz Kaliszan o polityce senioralnej - Propozycja "Fachowiec dla seniora" to realizacja naszego programu wyborczego i przekładamy go teraz. Uważamy, że to jest dobry czas, aby wspomóc naszych… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »