Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Mirosław Śnigórski o przygotowaniach do nowego…
2020-08-25, 09:46 Autor: Joanna Matlak

Mirosław Śnigórski o przygotowaniach do nowego roku szkolnego w czasach pandemii

Mirosław Śnigórski o przygotowaniach do nowego roku szkolnego w czasach pandemii
Mirosław Śnigórski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu

- Absolutnie nie jesteśmy przygotowani na przyjęcie uczniów, ponieważ mamy być przygotowani na 1 września - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Mirosław Śnigórski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu. Z naszym gościem rozmawialiśmy o tym jak będzie wyglądało nauczanie i organizacja zajęć w jego szkole w dobie koronawirusa i o tym czy uda się spełnić wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Przypomnijmy, że Szkoła Podstawowa nr 2 funkcjonuje w dwóch budynkach. - W budynku przy ulicy 1 Maja mamy tylko klasy 1-3, ale uczniów jest prawie 300. Każda klasa ma swoją klasę lekcyjną. W szkole bez dzwonków możemy regulować sytuację nie tylko przerwami, ale także strefami. W drugim budynku również uda się zorganizować zajęcia. System, mimo marzeń o jednozmianowości, wymusza rozpoczynanie zajęć o różnych godzinach. Potrzebujemy przesunięcia czasowego, dlatego że nie mamy nie wiadomo jakiej liczby nauczycieli. Ale istotniejszą zmianą będzie to, że w dużej mierze uda nam się umieścić uczniów w jednej sali lekcyjnej - mówił dyrektor Śnigórski.

- W mojej ocenie minister wystawił dyrektorów i nauczycieli, ale jestem spokojny po spotkaniu z Opolskim Kuratorem Oświaty. Bardzo ciepły człowiek, dziękował nam i zwracał się do nas aby dać z siebie wszystko, zrobić co można i się przygotować, jestem za to wdzięczny - ocenił nasz gość i przypomniał o ważnej zasadzie podejmowania decyzji przez dyrektorów.

- Jeśli dyrektor uzna, że dziecko jest podejrzane i podejmie decyzję, żeby zadzwonić do rodzica, to jego decyzja jest niepodważalna. Kurator nam powiedział, że jest to słuszne. Tutaj nie ma co dyskutować, sprawa jest poważna. Osobnym tematem jest to czy dziecko powinno wrócić do szkoły na drugi czy trzeci dzień - podkreślił Mirosław Śnigórski.

Zobacz także

2020-10-04, godz. 09:00 Dr Grzegorz Hebda o Dniu Zwierząt - Prawdopodobnie jesteśmy świadkami szóstego wymierania gatunków na świecie - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Grzegorz Hebda z Instytutu… » więcej 2020-10-03, godz. 09:00 Agnieszka Bąkowska o Światowym Dniu Uśmiechu - Fundacja „Dr Clown” w Polsce działa od 20 lat, w Opolu od 15. Docieramy do szpitali, hospicjów i innych placówek, chcemy wspierać proces rekonwalescencji… » więcej 2020-10-02, godz. 10:33 Tomasz Kaliszan o polityce senioralnej - Propozycja "Fachowiec dla seniora" to realizacja naszego programu wyborczego i przekładamy go teraz. Uważamy, że to jest dobry czas, aby wspomóc naszych… » więcej 2020-10-01, godz. 09:43 Jarosław Kończyło o funkcjonowaniu szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu Koronawirus nie odpuszcza, w kraju rośnie liczba zakażeń, a Ministerstwo Zdrowia wprowadza dodatkowe obostrzenia w czerwonych strefach. W porannej rozmowie… » więcej 2020-09-30, godz. 08:34 Dr Stanisław Niewiński o tym, jaki wpływ na świat może może nieść ze sobą konflikt zbrojny: Azerbejdżan-Arme… - Te kawałki ziemi mają nieraz istotne znacznie – powiedział o wojnie o Górny Karabach dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej… » więcej 2020-09-29, godz. 08:47 Elżbieta Kaczorowska-Rams o możliwości zwolnienia ze składek zdrowotnych - W naszym regionie wnioski dotyczące zwolnienia z opłacania składek za miesiąc marzec złożyło około 35 tysięcy osób - przypomniała Elżbieta Kaczorowska-Rams… » więcej 2020-09-28, godz. 09:24 Agnieszka Harnus o tym, jak dotychczas przebiegała pandemia w naszym regionie - W tej chwili jest zakaz organizowania kongresów i targów, zakaz organizowania wesołych miasteczek, parków rozrywki, wydarzeń kulturalnych – powiedziała… » więcej 2020-09-27, godz. 08:35 Jarosław Duszak o sytuacji ludzi głuchych lub niedosłyszących w Polsce - Pojęcie niedosłyszący jest pojęciem bardzo szerokim – wyjaśnił Jarosław Duszak, wiceprezes Zarządu Oddziału Opolskiego Polskiego Związku Głuchy… » więcej 2020-09-26, godz. 08:20 Anna Stachlińska o tym, kim jest farmaceuta - Na Opolszczyźnie mamy ponad 500 farmaceutów - powiedziała Anna Stachlińska, sekretarz Opolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej w Opolu. Kim jest farmaceuta?… » więcej 2020-09-25, godz. 10:33 Prof. Mirosław Lenart o stronie internetowej o Powstańcach Śląskich, która okazała się najciekawszą w 13 Plebiscycie… - Nagroda którą otrzymaliśmy jest bardzo istotnym zwróceniem uwagi na pracę archiwistów – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” prof. Mirosław… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***