Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Michał Siek o nauce w koronawirusowej rzeczywis…
2020-08-21, 08:34 Autor: Joanna Matlak

Michał Siek o nauce w koronawirusowej rzeczywistości

Michał Siek [fot. Marcin Boczek]
Michał Siek [fot. Marcin Boczek]
- Jestem po spotkaniu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, a dzisiaj rozpoczynamy naszą trasę i spotkania, dziś Kluczbork i Olesno - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty. Kurator od dziś rozpoczyna cykl spotkań i narad z dyrektorami szkół, aby pomóc im sprawnie, płynnie i bezpiecznie rozpocząć rok szkolny.
- My będziemy starali się uspokoić dyrektorów, pokazać im, ze są w stanie dobrze ten rok rozpocząć. Oby to był rok spokojniejszy niż ostatnie dwa lata, które musieliśmy przeżywać z różnymi trudnościami – mówił nasz gość.

Jak wskazał, problemy na pewno pojawią się w dużych szkołach, do których uczęszcza wielu uczniów. – Chodzi o to, żeby młodzież nie gromadziła się w tej wspólnej przestrzeni, gdzieś na korytarzach i zaleca się, żeby w miarę możliwości lekcje odbywały się w jednej Sali, żeby klasa nie musiała się przemieszać. Więc trzeba to rozładować, żebyśmy nie mieli kilkuset osób na korytarzu.

- Dyrektorzy na pewno się obawiają, bo sporo obowiązków na nich spoczywa. Dyrektor to osoba, która zna swoją szkołę i choćbyśmy przygotowywali rozmaite rozwiązania prawne to nie jesteśmy w stanie przygotować uniwersalnego przepisu, który będzie pasował do każdej szkoły – dodał kurator Siek.

- Wszystko wskazuje na to, że nauka rozpocznie się we wszystkich szkołach, na dziś nie mam innych – podkreślił.
Michał Siek "W cztery oczy" (21.08.2020)

Zobacz także

2020-09-17, godz. 09:24 Prof. Aleksander Woźny o 81 rocznicy agresji ZSRR - O ile Niemcy wypowiedzieli układ czyli deklaracje o współpracy wzajemnej i Hitler zrobił to publicznie, tak tutaj doszło do patowej sytuacji – mówił… » więcej 2020-09-16, godz. 09:23 Piotr Paszkiewicz o tym, co się dzieje po lewej stronie sceny politycznej – Dlaczego jakaś grupa ma być bardziej uprzywilejowana od innej? To jest moim zdaniem haniebne – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Piotr Paszkiewicz… » więcej 2020-09-15, godz. 08:47 Grzegorz Krukowski o inicjatywie "Piątka dla Zwierząt" Grzegorz Krukowski, przewodniczący Forum Młodych PiS - Jestem entuzjastą „Piątki dla Zwierząt", wychodzi ona z naszej inicjatywy czyli Forum Młodych -… » więcej 2020-09-14, godz. 07:31 Piotr Mielec o kondycji branży turystycznej - Niestety, nie podnieśliśmy się z tego kryzysu, turystyka zagraniczna praktycznie stanęła, wszyscy podróżowali po kraju. Właściciele obiektów noclegowych… » więcej 2020-09-13, godz. 08:35 Anna Tarka o tym, dlaczego uczniowie nie mają ochoty na powrót do szkoły – Zdarzają się takie przypadki, w których uczniowie nie mają ochoty na powrót do szkoły – przyznała psycholog Anna Tarka. » więcej 2020-09-12, godz. 08:35 Prof. Elena Jagt–Yazykova o seminarium naukowym „Kiedy Opole było morzem” – Opole było morzem wielokrotnie – uśmiechnęła się prof. Elena Jagt-Yazykova z Uniwersytetu Opolskiego, która organizuje seminarium naukowe właśnie… » więcej 2020-09-11, godz. 10:16 Katarzyna Czochara o poselskiej kontroli w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego - Kontrola oczywiście cały czas trwa – podkreśliła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara. » więcej 2020-09-10, godz. 10:02 Antoni Konopka o stanowisku PSL w sprawie kontroli poselskiej w UMWO oraz o tegorocznych żniwach – Z wielkiego napompowanego balona zeszło powietrze – powiedział o próbie odwołania marszałka województwa wicemarszałek Antoni Konopka z Polskiego Stronnictwa… » więcej 2020-09-09, godz. 11:15 Szymon Ogłaza o tym, dlaczego radni prawicy ponieśli wczoraj porażkę – Mam nadzieję, że rozsądek jednak zwycięży, radni prawicy ponieśli wczoraj porażkę. To jest strata czasu dla sejmiku – mówił w porannej rozmowie… » więcej 2020-09-08, godz. 08:56 Tomasz Gabor o marszałku województwa i wizerunku urzędu - Matematycznie licząc niekoniecznie się uda, bo jest nas 10 radnych, ale liczymy na szable 20 radnych z koalicji rządzącej. Myślę, że dla dobra sprawy… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***